دانشگاه تبریز برای اولین بار در میان برترین دانشگاه های جهان قرار گرفت/ کسب رتبه ۷۷۷ جهان


دانشگاه تبریز برای اولین بار در میان برترین دانشگاه های جهان قرار گرفت/ کسب رتبه ۷۷۷ جهان

خبرگزاری فارس: دانشگاه تبریز برای اولین‌بار در میان‌ خوب ترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت/ کسب رتبه 777 جهان

سرپرست دانشگاه تبریز نقل کرد: بر اساس رتبه‌بندی پایگاه معتبر یو. اس. نیوز ایالات متحده، دانشگاه تبریز برای اولین بار دربین خوب ترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از تبریز به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، محمدرضا پورمحمدی بیان داشت: در این رتبه بندی، این دانشگاه دربین دانشگاه های دولتی وزارت علوم، تحقیقات و تکنولوژی رتبه هفتم و در کل دانشگاه ها اعم از علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی رتبه نهم را به دست آورده است.

وی اضافه کرد: در رتبه بندی تازه یو.اس.نیوز، دانشگاه تبریز دربین یک هزار دانشگاه برتر جهان، رتبه ۷۷۷ جهان را کسب کرده است.

وی با اعلام این که دانشگاه های صنعتی شریف، شهر تهران، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، آزاد اسلامی واحد کرج، علم و صنعت کشورمان، علوم پزشکی شهر تهران، تربیت مدرس، تبریز، فردوسی مشهد و علوم پزشکی شهید بهشتی قادر بودند با کسب رتبه های ۱ الی ۱۱ در سطح کشور، در فهرست هزار دانشگاه برتر جهان مکان گیرند، اضافه کرد: همچنین بر اساس رتبه بندی یو.اس.نیوز این دانشگاه در حیطه مهندسی و شیمی نیز با کسب رتبه های ۱۵۲ و ۳۷۵ جهانی، به عنوان خوب ترین دانشگاه منطقه در این حیطه شناسانده شده است.

سرپرست دانشگاه تبریز تصریح کرد: این هزار دانشگاه برتر جهان بر اساس شاخص های چون میزان اعتبار جهانی تحقیق، شمار مقالات پر استناد (۱۰ درصد برتر)، اعتبار ناحیه ای تحقیق، انتشارات، اثر استناد طبیعی شده، کتاب، مجموع استناد، درصد مقالات پر استناد (۱۰ درصد برتر)، همکاری های جهانی، شمار مقالات یک درصد برتر، کنفرانس و درصد مقالات یک درصد برتر رتبه بندی شده است.

یو.اس.نیوز یکی از نظام های رتبه بندی معتبر در سطح دنیاست و از سال ۱۹۸۳ دانشکده های ایالات متحده را نکته رتبه بندی گذاشته است. این پایگاه با بیش از ۳۰ سال تجربه در رتبه بندی دانشگاهی، از سال ۲۰۱۵ تولدی اقدام به رتبه بندی دانشگاه ها در سطح جهانی کرده است.

دانشگاه تبریز از لحاظ قدمت به عنوان دومین دانشگاه کشور در حال حاضر با داشتن ۸۰۰ نفر هیات علمی و بیش از ۲۴ هزار دانشجو از جمله دانشگاه برتر و جامع کشور تلقی میشود.

*نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد*

تهیه از: اردلان گ.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای صبا نکهتی از کوی فلانی به من آر
««« »»»
زار و بيمار غمم راحت جانی به من آر

دانشگاه تبریز برای اولین بار در میان برترین دانشگاه های جهان قرار گرفت/ کسب رتبه ۷۷۷ جهان

TT / 66 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال