دلایل و علاج طعم بد دهان و بوی بد دهان


علل و درمان مزه بد دهان و بوی بد دهان

سید محمد راستگو غفوری پزشک عمومی و عضو اجلاس کارآزمودگان دستگاه گوارش و کبد کشورمان: طعم و بوی بد دهان در بسیاری از مواقع دلایل فرق می داری دارد که باید ریشه‌یابی شود.
تصویر و عکس دلایل و درمان طعم بد دهان و بوی بد دهان
طعم بد دهان و بوی بد دهان

سید محمد راستگو غفوری پزشک عمومی و عضو اجلاس کارآزمودگان دستگاه گوارش و کبد کشورمان: طعم و بوی بد دهان در بسیاری از مواقع دلایل فرق می داری دارد که باید ریشه‌یابی شود.

۱. نخستین و اصلی‌ترین علت بروز بو و طعم بد دهان مریضیهای دهان و دندان است که غالباً از عفونت های دهان و لثه نشأت می‌گیرد.

۲. عفونت های سینوس صورت یا سینوزیت از دیگر دلایل ایجاد طعم بد در دهان است. برگشت ترشحات سینوس ها به حفره دهان و نگاه کنی هنگام خواب علت دیگری برای بروز این پیامد محسوب می‌شود.

۳. رفلاکس یا برگشت اسید شکم باعث ایجاد بو و طعم بد دهان در هنگام صبح می‌شود که کمتر نکته توجه است.اشخاص باید بوی بد دهان در هنگام صبح را مهم بشمارند و درپی دلایل آن باشند. درمان نشدن رفلاکس شکم در دراز مدت باعث ایجاد جراحتهای مری و تحول در ساختار بافت سلول های آن می شود که این مسئله در طولانی‌مدت امکان می دارد به بیماری سرطان مری منجر شود.


درمان طعم و بوی بد دهان

نحوه درمان پیامد طعم بد دهان با علت‌یابی دقیق معلوم می شود.عفونت دندان و دهان با مراجعه به دندانپزشک و معالجه های چرک خشک کنی معمولا از بین برده میشود و در صورت رفلاکس و برگشت اسید شکم، بهره گیری از داروهای ضد اسید هنگام شب پیش از خواب و انجام تست های تکمیلی مربوط به شکم تحت نگاه پزشک نقش خواهد داشت.

اصلاح راهکار تغذیه ای اشخاص تا حدود زیادی قادر هست در درمان این پیامد سودمند باشد.اشخاص خوب تر است قول های خوراکی ای خود را به طور مرتب به کار برند و به مکان قول های خوراکی ای سنگین از میان قول های متعدد بهره گیرند. همچنین تا ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بعد از صرف غذا باید از خوابیدن خودداری شود.

– ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد –

نگارش : شهرناز ق.

سلامت دهان و دندان در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سر ما و در ميخانه که طرف بامش
««« »»»
به فلک بر شد و ديوار بدين کوتاهی

دلایل و علاج طعم بد دهان و بوی بد دهان

TT / 108 — TP / 33%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال