روایت جابری انصاری از دیدار با آیت‌الله‌سیستانی


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از جماران، حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه طی یادداشتی در صفحه مجازی خود به بیان دیدار خود با آیت الله علی سیستانی و ویژگی‌های ایشان پرداخت.

حضرت آیت الله العظمی سید علی حسینی سیستانی، زاده سیزدهم مرداد هزار و سیصد و نه در مشهد مقدس، مقیم عراق و نجف اشرف از بیست سالگی، از مراجع عظام تقلید شیعیان جهان، علیرغم عدم مداخله مستقیم در امور سیاسی، در شکل گیری و تاسیس عراق پسا صدام نقشی اساسی و موثر از خود به جا گذاشته است.

از آیت الله سیستانی بسیار شنیده و خوانده‌ام، اما امروز این توفیق را داشتم که برای نخستین بار در معیت جناب آقای آملی لاریجانی و مقامات عالی قوه قضائیه، حضرت ایشان را از نزدیک زیارت کنم. بیست دقیقه‌ای در محضرشان بودیم و سپس همه افراد هیات همراه از جلسه خارج شدیم و دیدار بصورت خصوصی و دوجانبه ادامه یافت.

در جلسه عمومی نکات مختلفی از سوی حضرت آیت الله مطرح شد که چند نکته از آن را برای فایده عمومی بصورت نقل به مضمون و اختصار می‌آورم

- امور ایران را دنبال می‌کنم اما نه از طریق افراد، بلکه از طریق کتابها و مطبوعات و رسانه‌ها. مقیدم غالب کتابهایی را که می‌رسد مطالعه کنم.

- برای احیاء آثار (مدارس و کتابخانه و ...) علمای بزرگ و گذشته نجف اهمیت قائلم و برایم مسائل جانبی و اختلافی در این زمینه مهم نیست، همین که عالم بزرگی باشد اهتمام دارم آثارشان احیاء شود و بنام خودشان نه من، باقی بماند.

- علم هم فقط علم دینی نیست همه علومی که در خدمت به مردم موثر است باید مورد اهتمام باشد.

- هر چه پاکتر و بنا بر خدمت بیشتر به مردم داشته باشید خیر دنیا و آخرت بیشتر در آن نهفته است، به ویژه در جمهوری اسلامی که دشمنان زیادی دارد.

خداوند را بر توفیق این دیدار سپاسگزارم. وسعت نظر آیت الله، آرامش و نگاه نافذ و شعاع معنوی شخصیت حضرتشان در همین دیدار کوتاه محسوس و ملموس بود.

نکته حاشیه‌ای اما محتوائی دیدار هم اینکه آیت الله به یکی دو نفر از دوستان عضو هیات که به احترام سادات و شخصیت ایشان اصرار داشتند، دستشان را ببوسند اجازه ندادند.

امکان تصویربرداری از ایشان فراهم نبود، اما به گمانم تصویر منتشره به همراه این پست به وضعیت امروز حضرتشان نزدیک است.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال