۲ هزار دانشجو از دانشگاه فرهنگ و هنر کردستان فارغ التحصیل شده اند


۲ هزار دانشجو از دانشگاه فرهنگ و هنر کردستان فارغ التحصیل شده اند

خبرگزاری فارس: 2 هزار دانشجو از دانشگاه فرهنگ و هنر کردستان فارغ‌التحصیل شده‌اند

رئیس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر کردستان با اشاره به اشتغال به تحصیل ۸۰۰ دانشجو در این مرکز دانشگاهی گفت: این دانشگاه تا به حال ۲ هزار نفر فارغ‌التحصیل داشته که بخش قابل توجهی از آنها جذب بازار کار شده‌اند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از سنندج، شهین سیف امشب در نشست هم فکر کنی با اصحاب رسانه در سنندج، بیان کرد: مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنری کردستان در سال ۸۰ با اجازه مجلسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاسیس شد و از برج دی ۸۲ کارش را با پذیرش ۲۰ دانشجو در رشته های آموزش زبان انگلیسی با عنوان مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر یک کردستان به جمع خانواده بزرگ دانشگاه جامع علمی کاربردی پیوست.

وی با بیان این که این دانشگاه تا سال ۸۹ در آپارتمان استیجاری کار میکرد، اضافه کرد: از آذرماه سال ۸۹ این مرکز در آپارتمان ملکی خود با زیربنای ۲ هزار و ۱۷۹ مترمربع سودمند فعالیت خود را تا به حال ادامه داده است.

رئیس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر کردستان با اشاره به این نکته که این مرکز استانداردهای ضروری تعلیمی را دارد یاد آوری کرد: این مرکز با داشتن ۱۷ کلاس تعلیمی، ۵ کارگاه گرافیک، سازنده ای، کارگاه حجم و سازنده ای، موزیک و غیره در حال حاضر ۸۰۰ دانشجو در دو مقطع کاردانی و کارشناسی در آن سرگرم به تحصیل هستند.

به گزارش سرزه به نقل از سیف، در حال حال حاضر ۱۱ رشته تحصیلی مرتبط با فرهنگ و هنر از جمله روابط عمومی، آی تی، شبکه های کامپیوتر، حسابداری مالی، سینما و تصویربرداری، پویانمایی، هنرهای تجسمی، گرافیک، مترجمی زبان انگلیسی و غیره در مقطع کاردانی در این مرکز دانشگاهی ارائه می شود.

وی بیان کرد: در مقطع کارشناسی نیز ۱۰ رشته از جمله روابط عمومی و امور رسانه، گرافیک، پوستر و علامت، موزیک، مترجمی همزمان و سینما و سازنده ای در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می شود.

رئیس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر کردستان یاد آوری کرد: ۶۰ درصد از سرفصل های ارائه شده در دانشگاه های علمی کاربردی به صورت عملی و ۴۰ درصد نگاه ای است.

سیف با بیان این که سال گذشته به صورت همزمان ۵۰۰ نفر از دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، بیان کرد: این دانشگاه تا به حال ۲ هزار نفر فارغ التحصیل داشته که بخش قابل توجهی از آنها جذب بازار کار شده اند.

وی اضافه کرد: این مرکز طی سه سال متوالی از ۹۱ تا ۹۳ در حوزه های گوناگون فرهنگی، تعلیمی، اداری و غیره به عنوان مرکز کامیاب نکته تقدیر قرار گرفته است.

رئیس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر کردستان با اشاره به اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تکمیل ظرفیت پذیرش دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی – کاربردی سال تحصیلی ۹۶ -۱۳۹۵، بیان داشت: برخی از مراکز این دانشگاه که ظرفیت آنها در بعضی رشته ها به حد نصاب نرسیده در این راستا یک دوره تمدید ظرفیت اعلام کرده اند که تا شنبه هفته آینده ادامه دارد و اشخاص متقاضی قادر هستند با مراجعه به خود مرکز در این رشته های نام نویسی کنند.

سیف یاد آوری کرد: دسترسی به سایت برای نام نویسی این اشخاص که به هر علتی از نام نویسی جا مانده اند در مدت وقت تعیین شده فقط در خود مرکز دانشگاه فرهنگ و هنر امکان‎پذیر است از این رو حتما باید به دانشگاه مراجعه کنند.

وی از نیروی انسانی به عنوان یکی از اصلیترین خصوصیتها و شاخص های این مرکز دانشگاهی نام برد و اضافه کرد: برگزاری دوره ها و کارگاه های تعلیمی به صورت مداوم برای دانشجویان، کادر و مدرسین دانشگاه به انجام رسانده میشود.

—براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد—

تهیه از : ايراندخت د.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دل از کرشمه ساقی به شکر بود ولی
««« »»»
ز نامساعدی بختش اندکی گله بود

۲ هزار دانشجو از دانشگاه فرهنگ و هنر کردستان فارغ التحصیل شده اند

TT / 100 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال