حاکم شدن چرخه فقر بر کهگیلویه و بویراحمد/ اعمال جریمه پلکانی توسط بانک ها


حاکم شدن چرخه فقر بر کهگیلویه و بویراحمد/ اعمال جریمه پلکانی توسط بانک ها

خبرگزاری فارس: حاکم شدن چرخه فقر بر کهگیلویه و بویراحمد/ اعمال جریمه پلکانی توسط بانک‌ها

در نشست گفت‌وگوی دولت و بخش اختصاصی به چرخش سخت پولی و حاکم شدن چرخه فقر در کهگیلویه و بویراحمد اشاره شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از یاسوج، بیست و سومین نشست مکالمه ی دولت و بخش اختصاصی با دستور کار بررسی مصوبات مسافرت هیأت دولت به کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز در اطاق تبلیغاتی یاسوج به انجام رسانده شد.

در ابتدای این نشست جبار کیانی پور از اعمال جریمه پلکانی توسط بانک های استان نقد کرد و گفت: جریمه پلکانی در نظام بانکی ممنوع است اما در استان این نکته اعمال می شود که ضروری است این نکته در استان چک شود.

وی گفت: در مسافرت سیف سرپرست کل بانک مرکزی استان اظهار شد که بانک های کهگیلویه و بویراحمد برای توجه کرد تسهیلات بانکی محدودیتی ندارند.

در ادامه داوود کریمی دبیر شورای بانک های کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به همکاری ضعیف بانک های کهگیلویه و بویراحمد با سیستم های دولتی گفت: همه می گویند به چه دلیل بانک های استان ناتوان هستند که بانک های استان بیشترین مطالبات را در سطح کشور دارند و چنانچه این پول ها آمپول زده شود می شود شاهد رونق بخش تولید بود.

وی گفت: همه از حالت بانک ها در استان مطلع هستند و باید محیط کسب و کار برای بانک ها در استان فراهم شود.

اما عادل امینی مدیرعامل انجمن زیتون کاران کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: نسبت مصارف به منابع در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۴۰ درصد است در حالی که باید ۷۰ درصد باشد که این به معنای تورم است.

وی اظهار کرد: شرایطی که هم اکنون در استان حاکم است و تورم بالا سبب فرار سرمایه گذار بخش دولتی و بخش اختصاصی می شود چراکه چرخش پول به سفتی انجام می شود و چرخه فقر در استان حاکم است.

مدیرعامل انجمن زیتون کاران کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای ایجاد سبک استاد شاگردی که منجر به ایجاد اشتغال می شود تفاهم نامه سه جانبه ای میان اداره کار، واحد محصولی و شخص شاگرد صورت گیرد تا تمام اصول برای پیش گیری از هرگونه بدحسابی واحد تولید رعایت شود.

امینی روش ایجاد اشتغال را پرهیز از بزرگ گویی آگاهی داشت و گفت: تا وقتی که فقط بزرگ گویی می کنیم به مکانی نمی رسیم و به جای صحبت کردن به فکر ایجاد اشتغال از طریق اشتغال تهیه کند و کوچولو باشیم.

وی عنوان کرد: باید ۷۰ درصد سرمایه گذاری استان به اشتغال تهیه کند و ۳۰ درصد به اشتغال بزرگ اختصاص داده شود.

در ادامه ابوطالب ابطحی عضو سازمان نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: تفاهم نامه ای میان سازمان اقتصادی کوثر و معاونت اقتصادی استانداری تحت عنوان بهره برداری از معدن فسفات چرام منعقد شد اما تا به حال هیچ اقدامی در راستای اجرای این برنامه انجام نشده است که باید استارت این کار برای بهره مندی مردمان از این ذخایر معدنی زده شود.

صدرالله ضامنی مدیرعامل انجمن مرغ گوشتی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: مرغداری های استان با ظرفیت تولید ۱۶ هزار تن گوشت سفید و اشتغال زائی مستقیم برای یک هزار نفر و ایجاد اشتغال غیر مستقیم برای ۲ هزار نفر با معضلات مالی و کمبود نقدینگی مواجه هستند

وی عنوان کرد: واحدهای مرغداری با مشکلاتی زیادی مواجه هستند و نیازمند تأمین نقدینگی است که این بحث در دستور کار مدیران قرار گیرد.

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد

تهیه از: پاكزاد ر.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بخت از دهان دوست نشانم نمی‌دهد
««« »»»
دولت خبر ز راز نهانم نمی‌دهد

حاکم شدن چرخه فقر بر کهگیلویه و بویراحمد/ اعمال جریمه پلکانی توسط بانک ها

TT / 84 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال