اولیور استون : دموکراسی در آمریکا وجود ندارد


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نول ابسرواتور، اولیور استون کارگردان مشهور آمریکایی فیلم هایی چون «JFK » و « Nixon» که جدیدترین فیلمش « Snowden» روی پرده می آید، معتقد است که کشورش زیر فشار اتحاد نظامی - صنعتی و وال استریت فقط یک هدف را دنبلال می کند: برانگیختن ترس.

استون تغییر نمی کند و همان چریک دائمی سینمای آمریکا است. او اکنون « Snowden» را ارائه کرده است، یک فیلم جدید در مورد بخش تاریک امپراتوری آمریکایی. ادوارد اسنودن در این فیلم مانند مردی با انگیزه های بالا معرفی شده که هدفش هشدار در مورد تهدید ایجاد یک حکومت دیکتاتوری سایبر است. آیا ادوارد اسنودن که اکنون به روسیه پناهنده شده است قبل از اینکه باراک اوباما کاخ سفید را ترک کند توسط وی بخشوده می شود؟

استون به این مساله امیدوار است. این کارگردان در 70 سالگی کمترین مقداری نه از نیروی اعتقادش و نه از خشمش را از دست نداده است.

استون با فیلم « Platoon» جنگ ویتنام را محکوم کرد، با «Wall Street » دنیای مالی را مورد حمله قرار داد، در «JFK » روایت رسمی در مورد سوء قصد جان اف کندی را زیر سوال برد، در« Nixon» شرارت سیاست را زیر ذره بین برد و در «Alexandre » واکنشی کوبنده علیه قدرت نشان داد.

وی از فیلمی به فیلم دیگر همواره نامتعارف و همیشه منتقد یک ضد- پرتره از آمریکا را ترسیم کرده و سوءاستفاده ها و انحراف ها را محکوم می کند. تایلور ، راوی فیلم « Platoon» می گفت: دشمن اصلی ما ، خودمان هستیم. این جمله هنوز هم در فضای کنونی مصداق دارد: اولیور استون اشتباه نکرده بود... او هنوز هم می گوید: دموکراسی در آمریکا وجود ندارد.

بهرام افتخاری / جام جم آنلاین

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال