۹۰ درصد کارخانه های استان قم از دور فعالیت خارج شده اند


۹۰ درصد کارخانه های استان قم از دور فعالیت خارج شده اند

سرپرست انجمن صادرکنندگان استان قم گفت: ۹۰ درصد کارخانه‌های استان از دور فعالیت خارج شده و معضلات هر روز به نوعی سر بر می‌آورند.

تصویر و عکس   ۹۰ درصد کارخانه های استان قم از دور فعالیت بیرون رفته اند

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از قم، حسن آقاجانی عصر امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم به انجام رسانده شد، با اشاره به این که بانک ها برای پرداخت تسهیلات راغب هستند بیان داشت: مشکل اینجاست که واحدهای محصولی و صنعتی درآمدی برای بازپرداخت تسهیلات ندارند.

سرپرست انجمن صادرکنندگان استان قم با بیان این که باید واقعیتهایی را بگوییم که برخی خوششان نمی آید اضافه کرد: قبوض الکترونیکی که از ابتدای مرداد ماه برای واحدهای صنعتی آمده بدون اطلاع و اعلام قبلی ۴۰ درصد ازدیاد را نمایان میکند با این شرایط هر چه وام هم به کارخانه آمپول زده شود خاصیتی ندارد.

وی با بیان این که یک واحد صنعتی در یک دوره سه ماهه قبض برق بیش از ۱۰۰ میلیون فرق نسبت به دوره های پیش داشته است تصریح کرد: صدای صنعت گران به کسی نمی رسد به این علت که کارخانه دار را با تسهیلات سرمایه در گردش با نرخ بالا زمین گیر می کنند.

آقاجانی ادامه داد: دولت جیب ما را سوراخ کرده هر چه درآمد داریم از طریقی این درآمد را می گیرند در نتیجه نرخ خاتمه یافته تولیدات ازدیاد کشف میکند.

به گزارش سرزه به نقل از سرپرست انجمن صادرکنندگان استان قم، زمانی نرخ برق و زیرساخت ها بالا می رود در نتیجه نرخ خاتمه یافته تولیدات ازدیاد کشف میکند و در نهایت هم توان مسابقه با کالاهای قاچاق و وارداتی را از دست می دهد چون این کالاها کم هزینه تر هستند.

وی با ابراز دغدغه از حالت صادرات و واردات استان قم گفت: با عملکرد مدیرکل مالیاتی سابق استان ۹۰ درصد کارخانه های استان از دور فعالیت خارج شده و معضلات هر روز به نوعی سر بر می آورند.

آقاجانی با توصیه بیمه کردن وام های توجه کردی یاد آوری کرد: برخی واحدهای صنعتی استان اگه پشتیبانی نشوند از بین میروند ضروری است کمیته ای با مدیران بانکی تشکیل شود تا اقدامات ضروری برای رفع این معضلات انجام بشود.

— نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد —

نگارش : ترانه ق.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

الا ای يوسف مصری که کردت سلطنت مغرور
««« »»»
پدر را بازپرس آخر کجا شد مهر فرزندی

۹۰ درصد کارخانه های استان قم از دور فعالیت خارج شده اند

TT / 102 — TP / 30%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال