اعتبارات بهسازی مدارس مازندران ۵۰ درصد کاهش یافت


اعتبارات بهسازی مدارس مازندران ۵۰ درصد کاهش یافت

مدیرکل تعلیم و پرورش مازندران با اشاره به فرسوده بودن مدارس استان گفت: سال جاری اعتبارات بهسازی مدارس مازندران ۵۰ درصد کاهش کشف کرد.

تصویر و عکس   اعتبارات بهسازی مدارس مازندران ۵۰ درصد کاهش کشف کرد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از ساری، سید علی قاسمی تروجنی عصر امروز در نشست شورای معاونین تعلیم و پرورش مازندران بیان داشت: در سال گذشته یک میلیارد تومان به این بخش اختصاص داده شده بود که این رقم سال جاری به ۵۰۰ میلیون تومان کاهش کشف کرد اما با این حضور ۱۶۶ مدرسه مازندران بهسازی شد.

وی با بیان این که ۱۷ مدرسه در مازندران را برای ارتقای تحصیلی انتخاب کردیم، اضافه کرد: با برنامه‎ریزی‎های انجام‎شده باید در ماه خرداد سال جاری نتایج خوبی را از این اقدامات به دست بیاوریم.

قاسمی از بدهی ۴ میلیارد تومانی اداره کل تعلیم و پرورش مازندران به شرکت‎های لبنی در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال گذشته سهمیه شیر مدارس مازندران به ازای هر دانش‎آموز ۷۰ تمیزت بود اما این تعداد به ۴۵ تمیزت کاهش کشف کرد.

مدیرکل تعلیم و پرورش مازندران درباره سهمیه اعزام دانش‎آموزان این استان به اردوی راهیان نور گفت: در سال گذشته ۳۰ هزار سهیمه داشتیم اما با وقوع معضلات گرد و غبار در جنوب و جنوب غرب کشور مواجه بودیم و به همین علت قادر نبودیم بیش از ۱۸ هزار نفر را فرستیم، اما سهمیه سال جاری نیز همان ۳۰ هزار نفر است.

۹۹.۹ درصد خردسالان ۶ ساله در مازندران سرگرم تحصیل هستند

معاون تعلیم ابتدایی اداره کل تعلیم و پرورش مازندران نیز گفت: ۳ هزار و ۶۸۶ دانش‎آموز ۷ تا ۱۱ سال در این استان در لیست بازمانده‎های تحصیلی به تصویب رسانده شدند که ۲ هزار و ۱۵۴ نفر از آنها تشخیص داده شدند.

سید عیسی میرشفیعی گفت: ۸۹ دانش‎آموز که به طور حتمی ترک درس خوانده بودند با پیگیری تعلیم و پرورش به کلاس درس بازگشتند.

وی اضافه کرد: طبق واپسین اطلاعاتی که از سر تا سر استان حاصل شده است، در مجموع، ۴ هزار و ۴۳۹ دانش‎آموز در این استان به عنوان بازمانده از تحصیل خبر داده شدند که با وارسی‎های به عمل آمده معلوم شده برخی از آنها ترک تحصیل حتمی داشتند، شماری از آنها نیز در استان های دیگر سرگرم تحصیل هستند و حالت بیش از هزار نفر دیگر نیز تشخیص داده نشده است.

معاون تعلیم ابتدایی اداره کل تعلیم و پرورش مازندران بیان کرد: ۹۹.۹ درصد خردسالان ۶ ساله در مازندران سرگرم تحصیل هستند که میانگین این گروه سنی در کشور ۹۹.۸ درصد است و پوشش تحصیلی مازندران در همه دوره های تحصیلی نیز ۹۹.۹۸ درصد است که این رقم در کشور به ۹۹.۵ درصد می‎رسد.

وی با بیان این که تلاش خود را مورد استفاده قرار دادیم تا هیچ دانش‎یاد گیری بازمانده از تحصیل نباشد، یاد آوری کرد: شهرستان گلوگاه در شرق و اشکور در غرب مازندران از مناطقی هستند که دانش‎آموزان بازمانده از تحصیل بیشتری نسبت به سایر نواحی را دارند.

شناسایی ۱۷۸۰۵ بیسواد در مازندران

معاون سوادآموزی اداره کل تعلیم و پرورش مازندران نیز در این نشست گفت: ۱۷ هزار و ۸۰۵ نفر در مازندران که تحصیلات زیر سوم ابتدایی دارند، بیسواد هستند که البته این رقم ناخالص و بدون تصفیه است.

داود تقی‎نیا بیان کرد: از تعداد افرادی که گفته شده است و بین ۱۰ تا ۴۹ سال هستند، ۲ هزار و ۲۹۷ نفر در ۳۲ شهرستان زیر پوشش قرار گرفتند و البته براساس برنامه‎ریزی سازمانی باید تا یکی دو سال آینده ۱۰ هزار نفر از مجموع بیسوادان در مازندران، باسواد شوند.

***ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد***

نگارش توسط: شيدا ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من آن نگين سليمان به هيچ نستانم
««« »»»
که گاه گاه بر او دست اهرمن باشد

اعتبارات بهسازی مدارس مازندران ۵۰ درصد کاهش یافت

TT / 108 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال