نقش ایران در انتشار اوراق بهادار اسلامی باید ۱۰ درصد باشد


نقش ایران در انتشار اوراق بهادار اسلامی باید ۱۰ درصد باشد

خبرگزاری فارس: نقش کشورمان در انتشار اوراق بهادار اسلامی باید 10 درصد باشد

عضو شورای مناسب بورس باور می‌ دارد، کشورمان باید سهم ۱۰ درصدی در انتشار اوراق بهادار اسلامی داشته باشد.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، قاسم محسنی امروز در دومین روز از نمایشگاه جهانی بورس، بانک، بیمه و اختصاصی سازی کیش، نقل کرد: اوراق مشارکت، اوراق کرایه، اوراق مرابحه، اوراق استصناع اوراق پر بهاای هستند که تا کنون با اجازه سازمان انتشار داده شده اند.
عضو شورای مناسب بورس اضافه کرد: ۱۰ کشور هستند که اوراق صکوک در آن ها انتشار داده میشود و کشورمان جزو کشورهای نخست در کشورهای اسلامی است که اوراق صکوک انتشار میدهند. به نگاه من حدود ۱۰ درصد از اوراق بهادار اسلامی که انتشار داده میشود، باید سهم کشورمان باشد، چون تمام اوراق پر بهاای که در کشورمان انتشار داده میشود اسلامی هستند، ولی مثلا در صندوق های کشور مالزی نه تنها اوراق بهادار باستانی و اسلامی انتشار داده میشود.
وی اضافه کرد: برای انتشار اوراق بهادار باید صندوق سرمایه گذاری تشکیل دهیم. در کشور ما مقدار زیادی صندوق سرمایه گذاری تشکیل شده است وسرمایه قابل توجهی را صندوق های سرمایه گذاری به سوی خود کشیده اند.
محسنی ادامه داد: مزیت صندوق های سرمایه گذاری این است که ارکانشان قابل تحول است و در صندوق ها حساب و کتاب شفاف تر است. مثلا اگه برنامه ای می خواهد صورت گیرد، در کل حساب ها طلاق میگیرند و در کل شفافیت بیشتری حضور دارد. همچنین در صندوق ها هیچ محدودیتی از بابت ظرفیت حضور ندارد.

**نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود**

گردآوری توسط: شكيبا ن.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هزار شکر که ديدم به کام خويشت باز
««« »»»
ز روی صدق و صفا گشته با دلم دمساز

نقش ایران در انتشار اوراق بهادار اسلامی باید ۱۰ درصد باشد

TT / 76 — TP / 32%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال