بخش خصوصی در جاهایی که دولت امکان سرمایه گذاری ندارد، وارد شود


بخش خصوصی در جاهایی که دولت امکان سرمایه گذاری ندارد، وارد شود

خبرگزاری فارس: بخش اختصاصی در مکان هایی که دولت امکان سرمایه گذاری ندارد، وارد شود

مدیر عامل بورس انرژی نقل کرد: دولت در خیلی از جاها امکان سرمایه‌گذاری جدید ندارد و بخش اختصاصی باید در آن نکات سرمایه گذاری کند. در نتیجه باید این توانمندی را برای بخش اختصاصی بوجود آوریم.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، سید علی حسینی امروز در دومین روز از نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و اختصاصی سازی نقل کرد: اگه ما بخواهیم آگاهی بداریم که این اقتصاد سلامت فعالیت میکند یا نه، باید آگاهی بداریم که در یک اقتصاد سلامت باید شاهد ازدیاد بهره وری باشیم. اگه اقتصاد در جا می زند، نشانه این است که آن اقتصاد سلامت نیست. علاوه بر این تشویق، نوآوری قادر هست نشانه اقتصاد سلامت باشد.
وی تاکید کرد: ازدیاد بهره وری، ازدیاد ابتکار و نوآوری، فراهم شدن بازاری با نقدشوندگی و کارایی بالا بابت تهیه کرد و به فروش رسان اوراق پر بها علامت های یک اقتصاد سلامت است.
وی درباره مزیت های عمومی بازارهای متشکل و قانون مند همچون بورس ها، نقل کرد: فراهم آوردن بستر عالی بابت کشف درست نرخهای اعتدالی، ازدیاد شفافیت از طریق پخش عمومی اطلاعات، جلو گیری از وقوع تخلفات، فساد و رانت و کاهش نوسانات قیمت و ریسک معامله قیمتی و غیره از مزیت های بورس هستند.
حسینی افزود: دولت در خیلی از جاها امکان سرمایه گذاری جدید را ندارد و بخش اختصاصی باید سرمایه گذاری را به انجام رساند، ما باید این توانمندی را برای بخش اختصاصی فراهم کنیم.
مدیر عامل بورس انرژی افزود: بازار سرمایه ما در همه بخش ها از زیرساخت های بسیار خوبی برخوردار است از جمله آن می توان به نیرو جوان، سامانه و ساختا ر های جدید شده اشاره کرد. در نتیجه به هر میزانی که بخواهیم از ضرفیت ها بهره گیریم، برای ما این امکان وجود دارد و صندوق های سرمایه گذاری ظرفیت منابعشان خیلی زیاد شده و در دیزاین ابزارهای مالی هر سال شاهد دیزاین ابزارهای جدید بودیم. همچنین در سال گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه نفت از طریق بازار سرمایه تامین مالی کردیم.

___________________________________

تهیه و تدوین : فريبرز ق.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کس در جهان ندارد يک بنده همچو حافظ
««« »»»
زيرا که چون تو شاهی کس در جهان ندارد

بخش خصوصی در جاهایی که دولت امکان سرمایه گذاری ندارد، وارد شود

TT / 87 — TP / 27%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال