معاون وزیر ارتباطات گزارش کرد: سرمایه گذاری ۲میلیاردی برای خرید تجهیزات شتابدهنده های تکنولوژی


معاون وزیر ارتباطات خبر داد: سرمایه گذاری ۲میلیاردی برای خرید تجهیزات شتابدهنده های فناوری

معاون وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات نقل کرد: این وزارتخانه تا سقف ۲ میلیارد ریال برای تهیه کرد تجهیزات در مراکز شتاب دهنده استارتاپهای تکنولوژی، سرمایه گذاری می کند.
امیرحسین دوایی مرکزی ادامه داد: به شرکت های زیرمجموعه مراکز شتابدهنده نیز تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال وام با کارمزد ۴ درصد از طریق صندوق کارآفرینی امید توجه کرد می شود.
معاون تکنولوژی و نوآوری وزارت ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات مراکز شتاب دهنده را مراکزی اقتصادی عنوان کرد که هدف آنها ارزش دادن به کار شرکت های نوپا و با ارزش کردن سهام آن ها است و نقل کرد: مراکز شتابدهنده استارتاپها، قادر هستند سرمایه گذاری در قالب مشورت و یا در اختیار گذاشتن فضا و جا به صاحبان ایده را داشته باشند.
وی اضافه کرد: وزارت ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات به دو صورت از این مراکز پشتیبانی می کند. در گام نخست با تصویب این مراکز در کارگروه مستقر در وزارت مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به عنوان سرمایه گذاری اولیه به آنها داده می شود و در گام بعد، به شرکت های تحت پوشش مرکز شتاب دهنده متناسب با میزان سرمایه گذاری مرکز در این شرکت ها تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه داده می شود.
دوایی مرکزی با اظهار این که در وزارت ارتباطات سعی داریم محیط مسابقه در گرفتن منابع دولتی را برطرف بکنیم و در این راستا اولویت مان را بر مراکز رشد، پارک های علم و تکنولوژی و در نهایت شتاب دهنده ها متمرکز کرده ایم. در مجموع در این حوزه به این نتیجه رسیده ایم نباید چشم انتظار مددهای دولتی بود و اصلیترین مسئله در هر کسب و کار و تغییر نهایی در حوزه ICT مشتری است.

**************************

مطلب از : شايسته د.

مخابرات در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شبی دل را به تاريکی ز زلفت باز می‌جستم
««« »»»
رخت می‌ديدم و جامی هلالی باز می‌خوردم

معاون وزیر ارتباطات گزارش کرد: سرمایه گذاری ۲میلیاردی برای خرید تجهیزات شتابدهنده های تکنولوژی

TT / 43 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال