اعمال فشار قاهره منجر به استعفای اجباری «ایاد مدنی» شد


اعمال فشار قاهره منجر به استعفای اجباری «ایاد مدنی» شد

خبرگزاری فارس: اعمال فشار قاهره منجر به استعفای اجباری «ایاد مدنی» شد

نشریه مصری الیوم به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که استعفای دبیرکل سازمان همکاری اسلامی به خاطر اعمال فشار از سوی مصر انجام شده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، رسانه های مصری گزارش دادند که استعفای «ایاد مدنی» دبیرکل سعودی سازمان همکاری اسلامی پس از اعمال فشار از سوی قاهره انجام شده است.

همانطور که انتظار می رفت نشریه «مصری الیوم»، گزارش داد که پس از اهانت و تمسخر «عبدالفتاح السیسی» ریاست جمهوری مصر به وسیله ایاد مدنی، مصر از کانال های دیپلماتیک خود به ریاض فشار آورده تا مدنی را وادار به استعفا کنند.

خبر استعفای مدنی که سه سال دبیرکل سازمان همکاری اسلامی بود تنها چندین ساعت پس از بیانیه این سازمان مبنی بر نشست اضطراری برای وارسی ادعای کشور عربستان درباره هجوم به مکه، انتشار داده شد.

یک منبع که نخواست هویت اش لو داده شود به مصری الیوم گفت مصر اعلام کرده بود در هیچ نشستی که مدنی در آن حاضر باشد مشارکت نخواهد کرد و به همین دلیل مدنی از پست خود استعفا کرد و کشور عربستان مدعی شد دلیل استعفای او مسائل پزشکی مربوط به تندرست اوست.

کشور عربستان همچنین «یوسف بن عثیمین» را به عنوان گزینه توصیه ای خود برای جانشینی مدنی سفارش کرده که مصر اعلام کرد از گزینه توصیه ای کشور عربستان پشتیبانی می کند.

به گزارش سرزه به نقل از منبع آگاه هنوز تاریخی برای برگزاری نشستی به منظور انتخاب مدیرکل تازه سازمان همکاری اسلامی معلوم نشده است.

دالیا یوسف عضو کمیته روابط خارجه پارلمان مصر اعلام کرد که استعفای مدنی اختیاری نبوده و پس از اعمال فشار از سوی مصر و به اجبار انجام شده است.

یوسف تأکید کرد که این نتیجه اشتباهی بود که مدنی با نکته تمسخر گذاشتن ریاست جمهوری یکی از کشورهای بزرگ موسس سازمان همکاری اسلامی متحمل شد و مصر تلاش انبوه ای کرد تا مدنی برکنار شود و به این ترتیب قاهره نمایان بکند که در ناحیه صاحب توانایی و جایگاه است.

مدنی روز جمعه گذشته در بدو سخنرانی اش می درخواست «محمد باجی قائد سبسی» ریاست جمهوری تونس را نکته خطاب گذارد که اشتباها نام السیسی را بر زبان آورد و گفت: غلط فاحشی بود اما من اطمینان می دارم در یخچال خانه شما به غیر از آب چیز دیگری هم یافت میشود بر خلاف مرد السیسی.

این طعنه مدنی که سابقه عهده داری وزارت حج و رسانه و فرهنگ کشور عربستان را نیز در کارنامه خود دارد، به بیانات اخیر ریاست جمهوری مصر بود که در نشست ملی جوانان این کشور گفته بود من در یک خانواده پولدار بزرگ شدم اما وقتی رسید که حدود ۱۰ سال یخچال منزلم جز آب چیز دیگری نداشت اما با عزت نفس کسی صدای مرا نشنید.

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد —

نگارش از : ژيان ا.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نه من بر آن گل عارض غزل سرايم و بس
««« »»»
که عندليب تو از هر طرف هزارانند

اعمال فشار قاهره منجر به استعفای اجباری «ایاد مدنی» شد

TT / 98 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال