ناوگروه هواپیمابر روسیه وارد مدیترانه شد


ناوگروه هواپیمابر روسیه وارد مدیترانه شد

خبرگزاری فارس: ناوگروه هواپیمابر کشور روسیه وارد مدیترانه شد

وزیر دفاع کشور روسیه روز سه‌شنبه (امروز) اعلام کرد که ناوگروه هواپیمابر کشور روسیه همراه با موشک‌های کروز پیوتر ولیکی وارد دریای مدیترانه شدند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع کشور روسیه روز سه شنبه (امروز) اعلام کرد ناو هواپیمابر کشور روسیه همراه با موشک های کروز «پیوتر ولیکی» وارد دریای مدیترانه شدند.

بنا به گزارش خبرگزاری تاس، شویگو در یک کنفرانس خبری در وزارت دفاع کشور روسیه اعلام کرد: «هفته گذشته، ناو هواپیمابر ما همراه با موشک های کروز پیوتر ولیکی از میان شرق اطلس به سمت دریای مدیترانه حرکت کرد. روز ۲۷ تا ۲۹ اکتبر، کشتی های حامی ای، تمامی انواع مختلف تدارکات ضروری را در اختیار نیروهای دریایی گذاشتند».

وی در ادامه اضافه کرد، امتناع برخی کشورها برای دادن اجازه به کشتی های روسی که می خواستند از بنادر آنها بهره گیرند، تأثیری بر مأموریت نیروهای کشور روسیه نگذاشت.

شویگو تأکید کرد: «ما به طور مخصوص از موضع برخی کشورهای ویژه متعجب شدیک که تحت فشارهای ایالات متحده و ناتو به صورت آشکارا اعلام کردند که خواست کشتی های نبردی ما برای بهره گیری از بنادر آنها را رد می کنند. این مسئله به هیچ وجه برنامه ترابری کشتی های نبردی ما در امتداد مسیر برنامه ریزی شده را تحت تأثیر نگذاشت زیرا تمامی منابع ضروری در اختیار این کشتی ها قرار گرفت».

ناوگروه هواپیمابر ناوگان شمالی کشور روسیه مسافرت خود به سمت شمال شرقی اطلس و دریای مدیترانه را در ۱۵ اکتبر شروع کرد.

——————————–

تهیه شده توسط: پروانه ه.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

می‌کشيم از قدح لاله شرابی موهوم
««« »»»
چشم بد دور که بی مطرب و می مدهوشيم

ناوگروه هواپیمابر روسیه وارد مدیترانه شد

TT / 65 — TP / 27%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات