واشنگتن فروش تسلیحات سبک به فیلیپین را متوقف کرد


واشنگتن فروش تسلیحات سبک به فیلیپین را متوقف کرد

خبرگزاری فارس: واشنگتن به فروش رسان تسلیحات سبک به کشور فیلیپین را متوقف کرد

در حالی که قرار بود آمریکا، ۲۶۰۰۰ اسلحه سبک نکته احتیاج پلیس فلیپین را تامین کند، ارسال این تسلیحات به کشور فیلیپین متوقف شده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، وزارت امور خارجه آمریکا به دنبال مخالفت یک سناتور ارشد دموکرات با معاهده به فروش رسان تسلیحات به فلیپین، این معاهده را متوقف کرده است.

بر اساس خبری که خبرگزاری رویترز انتشار داده، در حالی که قرار بود آمریکا، ۲۶۰۰۰ اسلحه سبک نکته احتیاج پلیس فلیپین را تامین کند، ارسال این تسلیحات به کشور فیلیپین متوقف شده است.

بن کاردین، سناتور ارشد دموکرات در کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا به دلیل آنچه دغدغه های حقوق بشری خوانده شده، با تحویل ۲۶۰۰۰ اسلحه سبک به پلیس کشور فیلیپین مخالفت کرده و وزارت خارجه آمریکا نیز این معاهده را متوقف کرده است.

دلیل دغدغه های حقوق بشری مرد کاردین، نگرانی از جنگ خطرناک ریاست جمهوری کشور فیلیپین با مواد مخدر خوانده شده است.

بر اساس گزارش فوق، این تصمیم وزارت امور خارجه آمریکا با ناخشنودی در مانیل مواجه شده است. «دیوناردو کارلوس»، رئیس پلیس کشور فیلیپین نقل کرده که هنوز در خصوص توقف به فروش رسان تسلیحات مزبور پیامی مجلسی نگرفته است.

از سی ام ماه ژوئن که مرد دوترته، ریاست جمهوری کشور فیلیپین توانایی را به دست گرفته، در جنگ با مواد مخدر بالغ بر ۲۳۰۰ نفر کشته شده اند.

روابط واشنگتن و مانیل بعد از سخنان تند ریاست جمهوری کشور فیلیپین درمقابل انتقادات واشنگتن، دچار تنش های جدی شده است. کشور فیلیپین از متحدین کهنه آمریکا در آسیای جنوب شرقی به حساب مییاید.

این احتمال حضور دارد که مانیل در صورت ناامیدی از دریافت سلاح از آمریکا، اقدام به تهیه کرد سلاح از کشور چین کند.

————————————-

مسئول متن : بهگل ف.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

قدت گفتم که شمشاد است بس خجلت به بار آورد
««« »»»
که اين نسبت چرا کرديم و اين بهتان چرا گفتيم

واشنگتن فروش تسلیحات سبک به فیلیپین را متوقف کرد

TT / 91 — TP / 33%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال