افزایش ۲ برابری بودجه امنیت سایبری انگلیس


افزایش ۲ برابری بودجه امنیت سایبری انگلیس

انگلیس به‌منظور تقویت امنیت سایبری خود در طول پنج سال آتی، بودجهٔ امنیت سایبری را به ۱.۹ میلیارد پوند ازدیاد داده‌ است که حدود دو برابر بودجهٔ تخصیص‌یافته در این زمینه طی ۵ سال اخیر محسوب می‌شود.

تصویر و عکس   ازدیاد ۲ برابری بودجه امنیت سایبری انگلیس

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد و به نقل از پرس تی وی، وزارت دارایی انگلیس، سه شنبه در بیانیه ای از نقشی تازه بنام «راهبرد امنیت سایبری ملی» در این کشور گزارش کرد که فیلیپ هاموند، وزیر دارایی به زودی جزئیات آن را تشریح خواهد کرد.

بر اساس این طرح تازه، شهر لندن اقدامات امنیتی را به منظور محافظت از پایگاه های آنلاین انگلیسی به مخصوص دامنه مجلسی این کشور و اطلاعات شهروندان درمقابل حملات سایبری و هکرها تقویت می کند.

بر اساس این راهبرد تازه، یگان های پلیس مخصوص برای رویارویی با باندهای سازمان یافتۀ فعال در اینترنت تقویت می شوند و بودجهٔ تعلیم کارشناسان امنیت سایبری ازدیاد کشف میکند.

بر اساس این طرح تازه، یک موسسهٔ تحقیقات امنیت سایبری تازه و «مرکز نوآوری» در شهر چلتنهامِ انگلیس تأسیس می شوند که هدفشان، پژوهش، پرورش متخصصان و ارتقای تواناییهای سایبری کشور است.

این کانون و مرکز تازه همچنین با «مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس» که ماه گذشته تولدی گشایش یافت، مشارکت خواهند داشت.

مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس زیرمجموعۀ «ستاد ارتباطات دولت انگلیس» است؛ مقر این ستاد با ۷۰۰ کارمند تعلیم نگاه کرده در شهر چلتنهام است که مسئولیت عملیات شنود برقی و محافظت اطلاعات ارتشی را برعهده دارند.

در بیانیهٔ وزارت دارایی انگلیس به نقل از هموند ادعا شده که میزان تهدیدات سایبری علیه انگلیس ازدیاد کشف کرده است و این راهبرد تازه امکان «برداشتن گام های بیشتری برای پاسداری از خود در اینترنت» و اقدامات تلافی جویانه سایبری را فراهم خواهد کرد.

رابرت هانیگان، مدیر ستاد ارتباطات دولت انگلیس، چهار ماه قبل ادعا کرده بود شهرهای اصلی انگلیس از جمله شهر لندن، پایتخت این کشور در معرض حملات هکری قرار دارند.

وی خلال پاسداری از عملکرد این ستاد اضافه کرد از ابتدای سال ۲۰۱۵ هفت حملهٔ سایبری کشف و خنثی شده است.

— لطفا نظر دهيد —

نگارش : پری خ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به خلدم دعوت ای زاهد مفرما
««« »»»
که اين سيب زنخ زان بوستان به

افزایش ۲ برابری بودجه امنیت سایبری انگلیس

TT / 74 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال