بشار اسد: تا ۲۰۲۱ زمام امور در سوریه را در اختیار خواهم داشت/ آمریکا به دنبال تشدید بحران سوریه است


بشار اسد: تا ۲۰۲۱ زمام امور در سوریه را در اختیار خواهم داشت/ آمریکا به دنبال تشدید بحران سوریه است

رئیس جمهور سوریه در مکالمه با شماری از خبرنگاران آمریکایی و بریتانیایی در قصر رئیس جمهور پیش بینی کرد که تا سال ۲۰۲۱ تولدی زمام امور و توانایی در سوریه را در اختیار خواهد داشت.

عکس   بشار اسد: تا ۲۰۲۱ زمام امور در سوریه را در اختیار خواهم داشت/ ایالات متحده درپی تشدید بحران سوریه است

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از نیویورک تایمز، بشار اسد رئیس جمهور سوریه به خبرنگاران غربی وعده داد که دوره تازه ای از آزادی، شفافیت و گفتگو در سوریه بوجود خواهد آمد. وی از مجادله بر سر هویت در خاورمیانه صحبت کرد و از حق شهروند سوری برای این که "یک شهروند کامل باشد" گزارش کرده است.

بشار اسد در ادامه هرگونه مسئولیت شخصی به دلیل شروع جنگ در سوریه را رد کرد و ایالات متحده و تروریست ها را عامل عمده شروع و تشدید جنگ و بحران در این کشور ارزیابی کرده است.

وی هر گونه تغییرات سیاسی در سوریه را تا وقتی که نیروهای دولتی در جنگ به پیروزی برسند، رد کرده است. وی حدس زده است که حداقل تا سال ۲۰۲۱ تولدی در توانایی باقی خواهد ماند. وی ابراز اطمینان کرد که نیروهای دولتی مهار کل کشور را به دست خواهند گرفت، هر چندین این مساله با حمایت نیروی هوایی کشور روسیه میسر شود.

رئیس جمهور سوریه در ادامه خلال متهم کردن ایالات متحده به تلاش برای ایجاد و تشدید بحران در سوریه، تاکید کرد: رسانه های خبری غرب تلاش می کنند تا تنها یک تیتر را به صورت برجسته و بزرگ مطرح کنند و آن این است که "یک رئیس جمهور بد، یک آدم بد، در حال کشتن آدم های خوب است." اما شما به درستی آگاهی میدارید، قصه عمده کدام است، انگیزه عمده آنها ساقط کردن دولت سوریه است. این دولت با معیارهای ایالات متحده هماهنگی ندارد.

وی بیان داشت: علی رغم این که هزاران سوری توسط تروریست ها کشته شده اند، ولی کسی درباره جنایات جنگی آنها حرف نمیزند.

بشار اسد خلال اشاره به ادعاهایی که در رسانه های غربی علیه دولت سوریه و اقدامات آن مطرح می شود، تاکید کرد: بیایید فرض کنیم که این اتهامات درست باشد، و این رئیس جمهور مردمان خودش را کشته و ایالات متحده در حال مدد به مردمان سوریه است. پس از ۵ سال و نیم چه کسی از من حمایت کرد؟ چطور قادر هستم رئیس جمهور باقی مانده باشم و مردمان از من حمایت نکنند؟ این قضیه قرار می داری است.

به نگاشته نیویورک تایمز، ادامه حکومت اسد در سوریه علاوه بر پشتیبانیهای کشورمان، حزب الله لبنان و کشور روسیه به دلیل پشتیبانیهای مردمی در مناطقی از سوریه بوده است که فراتر از حد تصور مخالفان دولت است.

بشار اسد در ادامه تصریح کرد: گروهی از پشتیبانان من کسانی هستند که احتمالا با سیاست های دولت و حزب بعث مخالف باشند ولی به درستی آگاه هستند که با فروپاشی نظام سوریه، زیاده روی گرایان توانایی را در اختیار خواهند گرفت.

وی اضافه کرد: پس از جنگ، احتمالا این حمایت کاهش کشف کند. آنها ارزش دولت را درک کرده اند. این مساله ای است که آنها را به سوی ما متمایل کرده است، نه به دلیل این که دیدگاه های سیاسی خود را عوض کرده باشند.

رئیس جمهور سوریه یادآور شد: تا همینک، هنوز از طریق کانال های گوناگون یک مذاکره و گفتگو داریم حتی با کشورهایی مانند ایالات متحده. ولی این به معنای دست کشیدن از حاکمیت خود نیست و این که سوریه را به یک عروسک خیمه شب بازی مبدل کنیم.

بشار اسد در این مکالمه ی مطبوعاتی درباره شدت علاقه اش به تکنولوژی به مزاح حرف زده و گفت: من اخبار مربوط به تکنولوژی را دنبال می کنم و حتی در طول جنگ تکنولوژی ارتباطاتی ۴ جی وارد سوریه شده است.

وی ادعاهای مطرح شده درباره این که دل باخته بازی های رایانه ای است، رد کرد و گفت: واپسین بازی رایانه ای من، با آتاری بوده و مربوط به بازی مهاجمان جو است.

بشار اسد در پاسخ به این سئوال که چه اصلاحاتی باید در سوریه و ناحیه اجرا گردد، بیان داشت: اولین چیزی که باید عوض شود، سیستم عاملی است که ذهنیت های ناحیه بر اساس آن کار میکند، دستگاه ای که بر مبنای مذهب است.

وی در عکس العمل به این سئوال که "به چه دلیل زندانیان سیاسی و کسانی را که تنها به دلیل دادخواهی یا نگاشتن مطلبی علیه دولت در بازداشت هستند، آزاد نمی کنید"، گفت: این اشخاص زندانی سیاسی نیستند. تبهکاران قانونی کسانی هستند که مقررات را نقض کرده اند چه در زمینه سیاسی باشد، یا ارتشی یا امنیتی. چنانچه از تروریست ها حمایت کردید، دیگر زندانی سیاسی نیستید. شما حامی قاتلان هستید.

بشار اسد به این مساله اشاره کرد که تا به حال هزاران نفر را از طریق عفو عمومی، از زندان آزاد کرده است تا مسیر برای هرگونه راه چاره در کشور گشوده شود.

*****************************

گردآوری از: بهمن ط.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

می بياور که ننازد به گل باغ جهان
««« »»»
هر که غارتگری باد خزانی دانست

بشار اسد: تا ۲۰۲۱ زمام امور در سوریه را در اختیار خواهم داشت/ آمریکا به دنبال تشدید بحران سوریه است

TT / 171 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال