مدیر باشگاه اسپانیایی در کشورمان ایران چه کار می کرد؟ :: ورزش سه


مدیر باشگاه اسپانیایی در ایران چه می کرد؟ :: ورزش سه

مالک باشگاه خیمناستیگ تاراگونا که از علاقه هواداران استقلال به آقای علیرضا منصوریان تعجب کرده است او را یک پدیده در ورزش فوتبال شناساند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس مدیر باشگاه اسپانیایی در کشورمان چه می کرد؟ :: ورزش سه

به اعلان سرزه و به نقل از “ورزش سه”، بایرام توتوملو مالک باشگاه خیمناستیک تاراگونا که در لیگ دسته دوم ورزش فوتبال اسپانیا حضور دارد طی روزهای گذشته برای وارسی ورزش فوتبال کشورمان و تماشای چندین بازی راهی کشورمان شد. او در این مدت با چندین سرمربی ایرانی گفت و گو کرد و دو بازی را نیز از نزدیک دید. توتوملو در مکالمه با “ورزش سه” درباره موضوعات گوناگونی حرف زده است که مشروح آن در ادامه می آید:

بازیکنان ایرانی با توپ مزدوج شدند
بازیکنان با استعداد و خوبی در لیگ کشورمان هستند اما باید مربیان پرتلاش برای تعلیم بازیکنان عمل کنند. اگه به این شکل فعالیت کنند کامیاب خواهند شد. مورد باحال توجه برای من بازی زیاد بازیکنان با توپ است به شکلی که انگار با توپ مزدوج شدند.

بازیکنان بزرگ خارجی باید به کشورمان بیایند
همچنین ضروری است بازیکنان خارجی بزرگی به کشورمان بیایند. بازیکنان مرغوب و با تجربه قادر هستند به ورزش فوتبال کشورمان و بازیکنان جوان برای تعلیم ورزش فوتبال و حیات حرفه ای یاری رسانند. به نگاه ام احتیاج نیست ۴ بازیکن خارجی به سوی خود کشیده شود و اگه دو بازیکن شگفت انگیز خارجی به سوی خود کشیده شود، اتفاق خوب تری رخ خواهد داد. به دلیل این که خیلی زمانها بازیکنان ایرانی امکان می دارد احساس کنند خارجی های بی کیفیت تنها برای پر کردن لیست به کشورمان آمدند اما اگه یک بازیکن بزرگ به کشورمان بیاید، بازیکنان ایرانی پر تلاش فعالیت میکنند تا بهتر شوند. اتفاقی که در کشورهای آسیای شرقی رخ داده و موجب بهبود بازیکنان شده است. بازیکنان خارجی لیگ کشورمان بهتر از بازیکنان داخلی نیستند در حالیکه باید این کیفیت به مراتب بالاتر باشد. در لیگ های بزرگ مدام بازیکنان خارجی حقوق خوب تری می گیرند و کیفیت بالاتری دارند.

از امکانات استقلال متعجب شدم
آن چیزی که از امکانات ورزش فوتبال کشورمان دیدم، متاسفانه اصلا امکانات در شأن ورزش فوتبال کشورمان نیست. من اطمینان می دارم اگه امکانات مناسب در اختیار ورزش فوتبال کشورمان قرار بگیرد، استعدادهای بیشتری از این ورزش فوتبال به خارج خواهند رفت. به عنوان مثال استقلال به عنوان یک تیم بزرگ که نزدیک به ۲۵ تا ۳۰ میلیون طرفدار دارد وقتی که در مکان تمرین آنها بودم از امکانات این تیم متعجب شدم. اگه به کشورهای کوچولو شبیه به کشور هلند و بلژیک ببینید می بینید که چه امکاناتی را در اختیار بازیکنان میگذارند. برای تولید بازیکن مناسب به امکانات مناسب احتیاج است. من نگاهی صنعتی به ورزش فوتبال دارم و متاسفانه باید نقل بکنیم این امکانات در ورزش فوتبال کشورمان کم است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس مدیر باشگاه اسپانیایی در کشورمان چه می کرد؟ :: ورزش سه

چمن آزادی مناسب نیست
استادیوم آزادی ورزشگاه بسیار بزرگی است اما به نگاه ام زمین چمن عالی ای برای ارائه ورزش فوتبال شگفت انگیز ندارد. ما در ورزشگاه خیمناستیک تاراگونا زمین به مراتب خوب تری از آزادی که شبیه به قالی مخمل است، داریم و این امکانات برای یک تیم لیگ دویی است و در لیگ یک امکانات به مراتب بهتر است.

ورزش فوتبال کشورمان سرمایه گذاری می خواهد
داشتن یک زمین مناسب یا حضور امکانات مناسب هزینه زیادی ندارد و منفعتی که از این بحث در بلند مدت نصیب ورزش فوتبال می شود به مراتب بیشتر از مخارجها هست اما این بحث نیازمند یک سرمایه گذاری مناسب است تا استعدادهای ورزش فوتبال کشورمان بارور شوند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس مدیر باشگاه اسپانیایی در کشورمان چه می کرد؟ :: ورزش سه

یک بازیکن ایرانی را پسندیدم
من دو بازی را از نزدیک و دو بازی را از تلویزیون دیدم. یک بازیکن در این بازی ها دیدم که برای ورزش فوتبال اروپا مناسب بود اما خیلی در خدمت تیم عدم و باید بیشتر درباره شرایط او پژوهش کنم. فصل گذشته نیز با یک استعداد یاب به کشورمان آمدم و بازی پرسپولیس- نفت را از نزدیک دیدم و مییاندیشم بازیکنی در لیگ کشورمان حضور دارد که قدرتمندی جابجایی به تیم های اروپایی را داشته باشد.

ذهنیت بازیکنان ایرانی نگران کننده است
ذهنیت بازیکنان ایرانی نگران کننده است. بازیکنان باید در جوار نبوغ هایی که دارند یک حیات حرفه ای داشته باشند. باور می‌ دارم که بازیکنان برای رسیدن به اهداف خود نیازمند یک برنامه ریزی حرفه ای هستند و از این طریق کامیاب خواهند شد. این برنامه ریزی باید توسط یک گروه حرفه ای صورت گیرد تا به مسیر حیات بازیکنان جهت بدهد.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس مدیر باشگاه اسپانیایی در کشورمان چه می کرد؟ :: ورزش سه

منصوریان باهوش و سختکوش است
شخصیت منصوریان را خیلی پسندیدم. به نگاه ام مدل ذهنی او ایرانی عدم و با توجه به حضور در اروپا ذهنیت اروپایی دارد. او باهوش و سختکوش بود و آینده نورانی ای دارد. احتمالا یک روز سرمربی تیم ملی کشورمان و احتمالا در کشورهای خارجی نیز سرمربی گریه کن را آزماید. با کمالوند نیز نشستی داشتم و شخصیت او نیز برای من باحال بود. کمالوند نیز مربی خوبی به چشم مییاید.

بازیکنان حرفه ای به مربی یاری میرسانند
مربی باید در طول شبانه روز بازیکنان را مهار کند زیرا بازیکنان ذهنیت حرفه ای ندارند. وقتی که لادروپ و کومان در بارسلونا حاضر بودند، دوشنبه تا چهارشنبه خارج میشدند و تفریح می کردند اما از روز پنجشنبه همه چیز به پایان رسانده میشد و تمرکز این دو تنها بر روی بازی بعدی متمرکز می شد. اگه بازیکنان حرفه ای تر باشند، قطعا به مربی نیز یاری خواهد رساند.

منصوریان یک پدیده است
برای نخستین بار در استادیوم دیدم که یک سرمربی از بازیکنان تیم دوست داشتنیتر است. معمولا هواداران بازیکنان را بیشتر از مربی پسندند. هواداران بارسلونا با مسی و هواداران رئال مادرید با رونالدو بیشتر از انریکه و زیدان ارتباط عاطفی دارند. من واقعا تعجب کردم وقتی دیدم هواداران تا این اندازه منصوریان را پسندند و وقتی که او را می نگاه کردند، تهییج می شدند. هواداران استقلال دیوانه و دل باخته منصوریان هستند.

اهداف زیادی در کشورمان دنبال می کنم
موضوعات زیادی در ذهن من است. اهداف بزرگی در کشورمان دنبال می کنم و وقتی که این اهداف طبخ کرده تر شد درباره آن صحبت میکنم. وقتی که قادر بودم کارهای مثبتی به انجام برسانم، متوجه آن خواهید شد و امیدوارم خدا در این مسیر به من یاری برساند.

—براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد—

تهیه از : شاهرخ ت.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عاشق مفلس اگر قلب دلش کرد نثار
««« »»»
مکنش عيب که بر نقد روان قادر نيست

مدیر باشگاه اسپانیایی در کشورمان ایران چه کار می کرد؟ :: ورزش سه

TT / 269 — TP / 27%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال