ارائه خدمات فرهنگی و تبلیغی ۵۰۰ روحانی به زائران پیاده امام رضا(ع)


ارائه خدمات فرهنگی و تبلیغی ۵۰۰ روحانی به زائران پیاده امام رضا(ع)

حوزه / معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی نقل کرد: سطح خدمت منتقل کنی فرهنگی و تبلیغی به زائران اربعین امام حسین ع و زائران امام هشتم(علیه السلام) در امسال ازدیاد کشف خواهد کرد.

تصویر و عکس ارائه خدمات فرهنگی و تبلیغی ۵۰۰ روحانی به زائران پیاده امام هشتم(ع)

به اعلان سرزه و به نقل از خبرگزاری «حوزه» از مشهد، حجت الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی در نشست شورای معاونان و مشاوران آستان قدس رضوی بیان کرد: ۵۰۰ طلبه و روحانی به عنوان خادمان فرهنگی و تبلیغی آستان قدس رضوی در ۳۰۰ ایستگاه استقبال و پذیرایی از زائران پیاده حضور کشف کرده و با برگزاری نمازهای جماعت یومیه، جلسات تبیین معارف دینی، انگشتر های معرفت و جلسات پاسخگویی به سئوالات شرعی و اعتقادی به ارائه خدمت توجه میکنند.

وی نقل کرد: با برنامه ریزی انجام شده در ایام اربعین امسال در موکب هایی که بنام مبارک امام هشتم(ع) در مرز مهران، مسیر نجف به کربلا و شهر کربلای معلی تاسیس شده است، به ارائه خدمات فرهنگی و تبلیغی توجه خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: بسته های فرهنگی مخصوص مبلغان، اساتید پاسخگو به مسائل شرعی و اعتقادی و مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) تهیه شده که در ایام اربعین امام حسین ع در این موکب ها توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی و تبلیغی آستان قدس رضوی در ایام انتهاای ماه صفر بیان کرد: حسب دستور تولیت آستان قدس رضوی در امسال شاهد توسعه کمی و کیفی خدمات به زائران پیاده و هیئت های مذهبی سر تا سر کشور که به مشهد مقدس مشرف می شوند، خواهیم بود.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: طبق پیشگوییهای انجام شده در امسال ۳۰۰ هزار زائر پیاده به مشهد مشرف می شوند که با همکاری آستان قدس رضوی و سایر کلکسیون های خدمت رسان مجموعا در ۳۰۰ ایستگاه از آنان پذیرایی می شود.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی نقل کرد: با همکاری معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در مبادی وارد شدنی حرم منزه رضوی ۴ ایستگاه ابراز علاقه به زائران پیاده تدارک نگاه شده که خلال تکریم و عرض خیرمقدم به آنان، جلساتی درباره رسوم زیارت نیز با حضور کارشناسان برجسته مذهبی به انجام رسانده میشود.

وی عنوان کرد: برای زائران و عزاداران در سنین گوناگون بسته های فرهنگی مجزا دیزاین و ساخته شده است که علاوه بر ایستگاه های برون شهری در رواق مبارکه شیخ حر عاملی(ره) توزیع خواهد شد.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای حفظ رابطه و تعامل با زائران پیاده و هیئات مذهبی سر تا سر کشور که در آن ایام در مشهد حاضر خواهند بود، نقل کرد: در روز ۲۶ ماه صفر مجمع بزرگ مجمع ذاکران آستان قدس رضوی با حضور ۵ هزار مبلغ، ذاکر و مداح اهل بیت(ع) در حرم منزه به انجام رسانده میشود.

وی اضافه کرد: نرم افزار و رقابت بزرگ کتابخوانی دهه پایان صفر با عنوان «بر مدار آفتاب» با هدف شبکه سازی و رابطه مداوم با این عزیزان دیزاین و ساخته شده که درمیان زائران، مجاوران، هیئت های مذهبی وکاروانهای پیاده توزیع می شود و نوشته آن در پرتال معاونت در دسترس و نکته استفاده خواهد بود.

حجت الاسلام حسینی با بیان این که از سخنرانان و مداحان برجسته کشوری برای بیان معارف و ذکر سوگ اهل بیت(ع) فرا خوانده شده است، تصریح کرد: ٣ همایش و اجتماع بزرگ هیئت¬های مذهبی سر تا سر کشور در روزهای ٢٩،٢٨و۳۰ صفر برنامه ریزی شده است که با حضور شکوهمند عزاداران در صحن جامع رضوی به انجام رسانده خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال