روحانیون فرهنگ زکات را توسعه دهند


روحانیون فرهنگ زکات را توسعه دهند

حوزه / امام جمعه گناباد با تاکید بر لزوم توسعه فرهنگ زکات در جامعه، نقل کرد: احیای زکات موجب رفع معضلات نیازمندان قرار می داری جامعه می شود

تصویر و عکس روحانیون فرهنگ زکات را توسعه دهند

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از گناباد، حجت الاسلام حسن راستگوای نسب، امروز در نشست شورای زکات شهرستان گناباد نقل کرد: در قرآن به بحث زکات در جوار خواندن نماز توجه شده و با توجه به این که زکات یکی از فروع دین اسلام می باشد باید توجه خاصی به این مقوله توسط مردمان شود.

وی ادامه داد: چنانچه زکات در جامعه اسلامی به صورت کامل احیا شود اقشار مستحق قرار می داری مشکلاتشان از بین برده میشود و جامعه خالی از نیازمندان می شود.

حجت الاسلام راستگوای نسب اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش های مردمان و روحانیون فرهنگ خواندن نماز در سطح جامعه نهادینه شده است، لذا انتظار می رود در حوزه فرهنگ سازی زکات نیز اقدامات شایسته ای توسط روحانیون و متولیان فرهنگی انجام شود.

حجت الاسلام سید محمد حسینی، سرپرست اداره امور اجرایی زکات خراسان رضوی نیز در این نشست نقل کرد: خدمت منتقل کنی به محرومین در راستای توانمندسازی آنان صورت می گیرد تا با این اقدام شاهد کاهش محرومین تحت پوشش مراکز خیریه باشیم.

سرپرست اداره امور اجرایی زکات خراسان رضوی اظهارکرد: ملاقات خانواده های محرومین از نزدیک توسط مسئولان موجب آگاهی مسئولان از حالت آنان و مدد منتقل کنی توسط آنان به محرومین می شود چراکه فعالیت در حوزه فریضه زکات تنها محدود به شورای زکات و کمیته امداد نیست و همه مردمان ضروری است در عمل کردن به این واجب الهی کوشا باشند.

وی با اظهار این که سیاست سازمان کمیته امداد امام(ره) کشور در میان آوری زکات توجه ویژه به محرومیت پاک کنی می باشد، اذعان کرد: از ابتدای سال تا به حال ۷۰ میلیارد ریال زکات واجب و مستحبی در سطح استان خراسان رضوی جمع آوری شده است که ۹۰ درصد آن مربوط به مدد به محرومین بوده است.

–نظرات شما مايه دلگرمى ماست–

نگارنده: شراره ز.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رباب و چنگ به بانگ بلند می‌گويند
««« »»»
که گوش هوش به پيغام اهل راز کنيد

روحانیون فرهنگ زکات را توسعه دهند

TT / 80 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال