معضلات جنسی کدام است؟ اختلالات جنسی چه است؟


مشکلات جنسی چیست؟ اختلالات جنسی کدام است؟

روابط سکسی در حیات مشترک، شبیه به سوخت برای حرکت خودرو است. تا وقتی که سوخت فراهم نباشد، حرکت خودرو دست نیافتنی است
تصویر و عکس معضلات جنسی چیست؟ اختلالات جنسی چیست؟
معضلات جنسی چیست؟ اختلالات جنسی چیست؟

روابط سکسی در حیات مشترک، شبیه به سوخت برای حرکت خودرو است. تا وقتی که سوخت فراهم نباشد، حرکت خودرو دست نیافتنی است ولی باید توجه داشت که برای حرکت، سوخت به تنهایی کافی نیست. اگرچه روابط سکسی قادر هست به حرکت و پویایی و حتی زنده ماندن حیات مشترک یاری رساند اما به تنهایی ضامن زنده ماندن رابطه شما نیست اما واقعا معضلات جنسی چیست؟ اختلالات جنسی چیست؟ و باید با آنها چه کار کرد؟

نخستین گام این است که از میزان اطلاعات خود در رابطه با روابط سکسی آگاه باشید. در مرحله دوم معضلات جنسی را بشناسید. یادتان باشد معضلات جنسی و اختلالات جنسی دو مقوله جداگانه هستند. معضلات جنسی از آشفتگیهای جنسی خفیف ترند. در گام سوم همانطور که یک سرماخوردگی را می پذیرید، معضلات یا اختلالات جنسی خود را نیز پذیرا باشید و درپی راه درمان آن بروید.

معضلات جنسی

نداشتن رضایت جنسی را نمی شود به سادگی در دسته بندی های اختلال جنسی گذاشت. بیشتر همسرانی که برای راهنمایی به درمانگاه های جنسی مراجعه می کنند، رضایتی از روابط سکسی خود ندارند. گروهی از این زوج ها فقط از نداشتن لذت جنسی شکایت دارند. عوامل گوناگونی قادر هستند معضلات جنسی را به وجود آورند. معضلات در رابطه بین زوج ها به طور کلی (مثلا یک دعوای دایمی) و نابود شدن جذابیت زوج ها برای همدیگر و خستگی از فعالیت جنسی ثابت (از لحاظ شکل و حالت رابطه جنسی). بنابراین چنانچه در رضایت جنسی معضلی موجود موجود باشد، موضوع مشکل جنسی مطرح است نه اختلال جنسی.

امکان می دارد معضلات جنسی خودش را به صورت افسردگی، بی استراحت کنی یا شکایت های مربوط به پزشکی بانوان و نازایی نمایان کند. مشکل جنسی احتیاج به غنی سازی رابطه زوج ها دارد. چنانچه رابطه زوج ها و حالت روان پریش هر یک پیشرفت کشف کند، معمولا معضلات جنسی هم نابود میشوند.

اختلالات جنسی در بانوان

اختلال جنسی، وجود مشکل در مراحل مختلف روابط سکسی است که احتیاج به روان معالجه ای دارد. هر روابط سکسی، از چندین مرحله تشکیل شده است که آغازش تحریک و انتهااش فرو نشستن تحریک است. در هر مرحله ای از روابط سکسی معضلی موجود موجود باشد، آشفتگی ای ایجاد میشود. اول آشفتگیهای زنها را بشناسیم.


۱- اختلال نبود علاقه و تمایل به روابط سکسی

در این اختلال جنسی، فرد معمولا علاقه ای به برقراری رابطه جنسی ندارد و با اکراه به این مسئله پاسخ می دهد.


۲- اختلال بازداری و نبود تحریک جنسی

در این اختلال جنسی، فرد در تحریک شدن و پاسخ جنسی دچار مشکل است، که می توان از علل آن عذاب وجدان، خصومت، تعارض درونی بین میل به انجام عمل جنسی و به وحشت افت ناخودآگاه از آن، پریشانی ناشی از نداشتن دانش جنسی و یا انتظارات غیرواقع بینانه از روابط سکسی، پیام های منفی پدر و مادر درباره عمل جنسی، داشتن تجربه های ناخوشایند جنسی، بهره گیری از داروها و مریضیهایی که بر عملکرد تستسترون و هیپوفیز تاثیر قرار میدهند را نهام برد.


۳- اختلال انزال

در این اختلال جنسی، زن امکان می دارد خیلی تحریک شده باشد اما به انزال یا نهایت خوشی جنسی نرسد.


۴- اختلال واژینیسم

در این اختلال جنسی زن دچار اسپاسم خود به خودی عضلات خارجی بدن تناسلی و انقباض غیرارادی آنها می شود که روابط سکسی را دست نیافتنی می کند.


اختلالات جنسی در آقایان

۱- اختلال انزال زودرس

انزال مکرر با تحریک جنسی، دست کم اتفاق بیافت بلافاصله بعد از عمل جنسی. این اختلال جنسی قادر هست طرف مقابل یا زنها را از رسیدن به نهایت خوشی جنسی محروم کند.


۲- اختلال در نعوظ

نقص در شروع یا ادامه نعوظ در مرد، ناتوانی پایدار یا مکرر در شروع یا به یاد ماندنی ای نعوظ تا کامل شدن فعالیت جنسی. این اختلال هم مانند آشفتگیهای پیش قادر هست دایمی یا اکتسابی باشد.


۳- اختلال انزال مرد

مردانی که به نهایت خوشی جنسی یا به اصطلاح انزال نمی رسند، از این اختلال عذاب میکشند. این اختلال جنسی قادر هست دایمی باشد یعنی از نخستین روابط سکسی تا به حال موجود موجود باشد یا اکتسابی باشد یعنی از یک زمان به بعد ایجاد شود، حین این که این اختلال قادر هست موقعیتی یعنی فقط در بعضی از نکات ویژه روابط سکسی یا فراگیر یعنی در همه روابط سکسی باشد. این بیماری قادر هست شدید یا متوسط باشد.

***نظرات شما مايه دلگرمى ماست***

نگارنده: بهدخت ظ.

سلامت جنسی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در شگفتم که در اين مدت ايام فراق
««« »»»
برگرفتی ز حريفان دل و دل می‌دادت

معضلات جنسی کدام است؟ اختلالات جنسی چه است؟

TT / 220 — TP / 30%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال