ماهی ها خود را با گرمایش زمین تطبیق می دهند


احتمالاً ماهی ها خیلی بهتر از چیزی که فعالان محیط زیست تصور می کنند، گرمایش زمین را پیش بینی می کنند. محققان دانشگاه شرق آنجلیا و دانشگاه دالهویس دریافته اند، اسکیت زمستانی – نوعی پرتو ماهی شبیه کوسه – می تواند خیلی بیش از چیزی که پیش بینی می شد، خود را با شرایط تغییرات محیطی تطبیق دهد. در واقع، اسکیت ها در طول تاریخچه تکاملی خود از حوادث بسیار جدی تری در زمینه تغییرات آب و هوایی جان سالم به در برده اند.

دانشمندان گمان می کنند، این ماهی قادر به اصلاح بیان ژنی خود هستند که به آنها امکان سازگاری با شرایط جدید را می دهد. تصور می شود، اسکیت ها در طی بیش از ۱۵۰ میلیون سال از میان دو انقراض جان سالم به در برده اند. چیزی که نشان می دهد، این جانداران دارای استراتژی تکاملی و قابلیت مقاومت در برابر تغییرات محیطی هستند.

دکتر جک لایتن، استاد علوم محیط زیست از دانشگاه شرق آنجلیا در بیانیه ای گفت: “مطالعه ما نشان می دهد، برخی از موفقیت های کوسه ها، اسکیت ها و پرتو ماهی ها در مقیاس های زمانی بسیار طولانی تکاملی، ممکن است به دلیل توانایی آنها در پاسخ سریع به تغییرات آب و هوایی از طریق تنظیم بیان ژنی بوده باشد. “

محققان به این نتیجه رسیدند که اسکیت ها به مراتب بیشتر از تغییرات آب و هوایی، نسبت به ماهیگیری آسیب پذیر هستند، این محققان همچنین تصور می کنند، این فرضیه قابل تعمیم به دیگر ماهی ها هم باشد.

.

منبع: dailycaller

این مطلب در سایت "تکرا" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال