عبور نیروهای عراقی از دروازه های موصل


عبدالامیر رشید یار الله فرمانده عملیات مشترک عراق عصر امروز(سه شنبه) تصریح کرد: یگان های نیروی  مبارزه با تروریسم، پس از وارد کردن ضربات سنگین به نیروهای داعش، روستای "کوکجلی" و ساختمان تلویزیون موصل را آزاد کرد.

پایگاه روسیا الیوم نوشت: نیروهای یگان مبارزه با تروریسم همچنین محله "السماح" در شرق موصل را از لوث عناصر گروهک تروریستی داعش پاکسازی کردند.
از سوی دیگر، طالب شغاتی فرمانده نیروی مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد عملیات آزاد سازی شهر موصل عملا آغاز شده است و نیروهای عراقی وارد شهر شده اند.
شغاتی افزود: روستای کوکجلی که نیروهای عراقی وارد آن شدند از جمله آخرین مناطقی به شمار می آید که نیروهای عراقی قبل از ورود به شهر موصل آن را آزاد کردند و ما عملا وارد شهر موصل شده ایم.
ائتلاف بین المللی علیه داعش با انتشار پیامی خطاب به مردم موصل، تأکید کرد آنها را از چنگ داعش نجات خواهد داد.
از سوی دیگر، جان دوریان، سخنگوی ائتلاف بین المللی علیه داعش گفت: ما به پیشروی های بسیار خوب نیروهای مشترک و پیشمرگه ها، افتخار می کنیم و نقش ائتلاف در پیشروی این نیروها، از طریق پوشش هوایی در محورهای مختلف است.
دوریان افزود: اززان آغاز عملیات علیه داعش در موصل، مراکز عناصر این گروه تروریستی با بیش از سه هزار بمب هدف قرار گرفته است که علاوه بر توجه به امنیت شهروندان، در زمینه هدف قرار دادن این گروهک بسیار مفید بوده است.
درهمین حال سازمان بدر، یکی از گروههای زیر مجموعه الحشد الشعبی از آزادسازی پنج روستا در غرب موصل خبر داد.
این سازمان در بیانیه ای که توسط پایگاه عراقی "السومریه نیوز" منتشر شد اعلام کرد: نیروهای بدر و گردان های علی اکبر روستاهای فرفره، امام حمزه، ام سیجان، خبیرات، ام عظام، الصیاد و ابوحجیره را پاکسازی کردند.
وزارت کشور عراق هم ساعاتی پیش از بازگشایی مراکز پلیس در شهرها و روستاهای آزاد شده در اطراف موصل خبر داد.
سرتیپ سعد معن سخنگوی وزارت کشور عراق در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: مراکز پلیس در مناطق القیاره، الشوره، الحمدانیه و برطلّه بازگشایی شده است.
وی افزود: در محور جنوبی موصل تاکنون 65 روستا پاکسازی شده و 778 عنصر داعش به هلاکت رسیده اند.

العالم

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات