احتمال بازگشت هزاران تروریست به خاک اروپا بعد از شکستهای داعش در عراق و سوریه


خبرگزاری فارس: احتمال بازگشت هزاران تروریست به خاک اروپا بعد از شکستهای داعش در عراق و سوریه

مقامهای امنیتی در کشورهای اروپایی از احتمال بازگشت هزاران تروریست به خاک کشورهای اروپایی به دلیل شکست های داعش در عراق و سوریه ابراز نگرانی کرده اند.

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری فارس، سرویسهای امنیتی در اروپا در حال بررسی بازگشت هزاران ترویست به خاک کشورهای این قاره بعد از شکستهای داعش در عراق و سوریه هستند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، مقامهای سرویسهای امنیتی اروپا ضمن بیان اینکه بازگشت این تروریستها به خاک کشورهای اروپایی این کشورها را با تهدیدهای امنیتی رو به رو خواهد کرد بر ضرورت داشتن رویکردی هماهنگ برای مقابله با این بحران قریب الوقوع تأکید کرده اند.

این رسانه علی رغم این،تعداد ترویستهایی که تا کنون، بعد از شکست های سنگین داعش در عراق و سوریه به اروپا بازگشته اند را انگشت شمار توصیف کرده است.طبق آمارهای این روزنامه، تا کنون تعداد تروریستهایی که به انگلیس بازگشته اند هنوز دو رقمی نشده است.

از زمان آغاز جنگ در سوریه، حدود 27000 پیکارجوی خارجی به گروه تروریستی داعش پیوسته اند. بین پنج تا هفت هزار نفر هم برای پیوستن به سایر گروه های تروریستی مانند جبهه النصره به سوریه رفته اند.

به گفته مقامهای کشورهای اروپایی استفاده این گروه ها از کودکان برای انجام اعمال تروریستی موضوعی است که نگرانی ها در این باره را بیشتر می کند.

یک مقام بلندپایه انگلیسی می گوید:

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال