در چه کارهایی از شریک زندگی نباید دخالت کنیم


در چه کارهایی از همسر نباید دخالت کنیم

ارتباط خانوادگی وی: نگویید: «به چه دلیل به مادرت زنگ نمیزنی؟» یا «به چه دلیل هر حرفی رو به مادرت می زنی؟» به فکر ارتباط خود با پدر و مادر و فرزندان

 بپذیرید که برخی مسایل اصلا به شما رابطه ای ندارند

در زندگی هر فوت شدی مسایلی هست که اصلا نپسندد درباره ی آن ها سؤال پیچش کنند. البته درباره ی اعتیاد، خیانت، ربایی و… حرف نمیزنیم. در رابطه با مسایل بی ضرر هیچ وقت از همسرتان نپرسید، مگر اینکه خودش مایل به صحبت باشد. (آیا واقعا شما صندوقچه ای از اسرار در دل ندارید؟)

تصویر و عکس در چه کارهایی از همسر نباید دخالت کنیم
در چه کارهایی از همسر نباید دخالت کنیم

دقت کنید که در حوزه های زیر در کار همسرتان دخالت نکنید:

۱- ارتباط خانوادگی وی: نگویید: «به چه دلیل به مادرت زنگ نمیزنی؟» یا «به چه دلیل هر حرفی رو به مادرت می زنی؟» به فکر ارتباط خود با پدر و مادر و فرزندان تان باشید.

۲- زمان رسیدن به منزل: فرض می کنیم که شما آگاهی میدارید فاصله ی مکان کار همسرتان تا منزل را در بیست دقیقه می شود گذراند. اگه زمان بیشتری زمان برد تا همسرتان به منزل برسد، هرگز نگویید «به چه دلیل؟ کجا بودی؟» احتمالا درمیان راه رفیقش را نگاه کرده و با هم گپی زده اند، احتمالا او را به منزل منتقل کرده، احتمالا توقف کرده تا چیزی تهیه بکند. او نپسندد برای هر لحظه از حیاتش حساب پس دهد. ضمنا نه شما مادر او هستید و نه او یک پسربچه است. این فاصله ی وقتی تماما متعلق به اوست. بدون مزاحمت سرپرست، مشتری، همکار، زن، بچه و… پس آسانش قرار بدهید. وقتی هم به منزل رسید با روی گشاده به استقبالش بروید.

۳- رموز کاری: فرض را بر این قرار بدهید که همسرتان در صورت تمایل، رموز و شگردهای مربوط به کارش را برای شما بازگو می کند. در غیر این صورت او را تحت فشار نگذارید.

۴- سلامتی: بعضی از آقا ها سال به سال نزد دکتر یا دندانپزشک نمی روند. باور می‌ دارند که معضلی ندارند. احتمالا هم نمی روند چون اگه دکتر به آن ها نقل بکنید: «ورزش کنید، وزن تان را کاهش دهید، دخانیات نکشید و…»، قادر نیستند دستوراتش را اجرا کنند. برخی از آنها تا وقتی سکته نکنند یا جراحت اثنی عشر نگیرند، برای مهار حالت تندرستی شان به دکتر مراجعه نمی کنند. اگه همسر شما هم جزو همین دسته است، هیچ گاه به او نق نزنید و یا برایش وقت دکتر نگیرید، بلکه فقط با ملایمت سؤال بکنید: «وقت دکترت نرسیده؟» از یاد نبرید شما همسرش هستید، نه مادرش ! سلامتی او به خودش مربوط است. اگه چاقی دارد، وزنش را نپرسید، فقط می توانید خوراکی ی سلامت آماده کنید، ورزش کنید احتمالا که او هم از شما الگو بگیرد.

۵ – میزان خواب و تلویزیون دیدن او: برخی از آقا ها در روزهای تعطیلی زیاد استراحت میکنند و برخی کم. قرار نیست آن ها را عوض کنید. بعضی پسندند پای تلویزیون استراحت بکنند حتی اگه از ابتدای فیلم به خواب بروند. اگه ارتباط خوبی دارید به هیچ وجه غصه نخورید.

۶ – مدل لباس بر تن کردن: برخی از آقا ها آگاهی نمیدارند چه بر تن بکنند و زوج ها شان را خجالت زده می کنند؛ برخی دیگر اصلا به مد اهمیت نمی دهند و حضور نمی دارند برای خرید لباس خوب پول خرج کنند؛ بعضی، لباس های دمده بر تن میکنند چون از خرید کردن بیزارند؛ و برخی دیگر تیپهایی بر تن میکنند که به تن شان زار می زند چون بدقواره اند. تنها کاری که از دست شما برمی آید این است که در صورت تمایل همسرتان با او همفکری کنید و نیز به عالیت های گوناگون برای او لباس تهیه بکنید. او ده ساله نیست. قادر نیستید او را زیبا تهیه کنید و هر چه دلتان میخواهد به او پنهان بکنید. مکان شکرش باقی است که بیشتر آقا ها از اینکه به عنوان هدیه برای شان لباس تهیه بکنید شاد می شوند – اگه همسرتان از این حالت هم راضی نیست، اهمیتی نمی دارد. او را با این «سبک لباسں بر تن کردن» بپذیرید.

—————————————————-

مطلب از : خردمند غ.

رابطه و ازدواج در بخش ازدواج و زناشویی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شور شراب عشق تو آن نفسم رود ز سر
««« »»»
کاين سر پرهوس شود خاک در سرای تو

در چه کارهایی از شریک زندگی نباید دخالت کنیم

TT / 169 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال