روح الامین سعیدی: کتاب «جریان شناسی نفوذ در انقلابها» تصویر جامعی از نفوذ ارائه می کند


روح الامین سعیدی: کتاب «جریان شناسی نفوذ در انقلابها» تصویر جامعی از نفوذ ارائه می کند

یک دانشمند مسائل سیاسی نقل کرد: کتاب حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی با عنوان «جریان‌شناسی نفوذ در انقلابها» عکس و تصویر جامعی در حد خودش در شناخت نفوذ به مخاطب می‌دهد و بررسی جریانی خوبی دارد.

عکس   روح الامین سعیدی: کتاب «جریان شناسی نفوذ در انقلابها» عکس و تصویر جامعی از نفوذ ارائه می کند

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، روح الامین سعیدی دانشمند مسائل سیاسی و جهانی و دانش یاد گرفته دکترای روابط بین الملل، صبح امروز (سه شنبه ۱۱ آبان ماه) در نشست «انقلاب اسلامی و رویارویی با خطر نفوذ» و پرده برداری از کتاب «جریان شناسی نفوذ در انقلاب ها» به قلم حجت الاسلام سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب که در مکان خبرگزاری تسنیم به انجام رسانده شد، نقل کرد: کتاب جریان شناسی نفوذ در انقلاب ها، علی رغم حجم کم به بسیاری از مطالب مرتبط با نفوذ اشاره می کند، رویکرد منسجمی دارد و نظم ذهنی خوبی را به مخاطب می دهد.

وی با بیان این که این کتاب ابتدا به بررسی انقلاب های توحیدی توجه میکند، نقل کرد: کتاب از انقلاب حضرت موسی آغاز می شود، انقلاب پیامبر اکرم(ص) را چک میکند، به انقلاب مشروطه توجه میکند و در پایان انقلاب اسلامی کشورمان را در بر می گیرد. در هرکدام از این انقلاب ها جریان نفوذ و عامل انحراف انقلاب ها را چک کرده و در هر انقلابی شخصیت هایی را که بسترساز نفوذ شده اند نام برده است.

سعیدی اضافه کرد: در انقلاب حضرت موسی «سامری» و در انقلاب پیامبر(ص) جریان نفاق در مدینه و مسجد ضرار و در سال های مرگ پیامبر به جریان نفوذی همچون اشعث بن قیس و ابوموسی اشعری در این کتاب اشاره شده است که شناخت این چهره ها برای مشابهت سازی با وقت خودمان بسیار اهمیتی می دارد.

این دانشمند مسائل سیاسی با اشاره به انقلاب مشروطه و چگونگی منحرف شدن آن، یاد آوری کرد: کتاب «جریان شناسی نفوذ در انقلاب ها» از ۳ جریان که باعث انحراف انقلاب مشروطه شد نام برده است: جریان فراماسون ها، غرب گراها و جریان التقاطی. این جریان ها بسترساز نفوذ در انقلاب مشروطه شده اند که در نهایت می نگاه کنیم عالم بزرگی همچو شیخ فضل الله نوری به دار کشیده می شود که همین مسئله نمایان کننده اوج نفوذ در انقلاب مشروطه بود.

وی با اشاره به بخشی از کتاب که به چگونگی فروپاشی انقلاب شوروی توجه میکند، تصریح کرد: کتاب به بررسی ۳ عامل که باعث انحراف انقلاب شوروی شد، توجه میکند؛ نخستین عامل تحول محاسبات و منطق ادراکی دست اندرکاران شوروی مانند خروشچف بود که اندیشید قادر هست با ایالات متحده تنش پاک کنی کند. دومین عامل غفلت دست اندرکاران شوروی از تحول فرهنگ مردمان شبیه به تمایل به روش حیات غربی و روی آوردن به مک دونالد و عامل سوم مخلوط مجلس دومای کشور روسیه بود که اشخاص غرب گرا وارد دوما شدند، مجموع این عوامل باعث سقوط انقلاب شوروی شد.

سعیدی با ابراز این که این کتاب در فصل انقلاب اسلامی اهمیت انقلاب را چک میکند، یاد آوری کرد: سه روش غرب برای نفوذ در کشورمان در این کتاب چک شده است؛ نبرد، تحریم اقتصادی و روش تعامل و مذاکره که یکی از راههای نفوذ است.

این دانشمند مسائل سیاسی اضافه کرد: جریان نفوذ از ابتدای انقلاب هدفش استحاله انقلاب بود و در این کتاب جریان هایی شبیه به بازرگان، انگشتر کیان، انگشتر آئین و انگشتر نیاوران که اخیراً نفوذ زیادی در کشور یافته اند و تفکرات امثال محمود با سرعت القلم مطالعه شده است.

وی با بیان این که بخش دیگر کتاب به مدیریت و رویارویی با جریان نفوذ توسط ولی فقیه یعنی حضرت امام و مقام عظمای ولایت توجه میکند، نقل کرد: مدیریت مقام عظمای ولایت در ۳ مرحله موضوع تهاجم فرهنگی، قرار ده از تهاجم فرهنگی به نبرد نرم و قرار ده از نبرد نرم به نفوذ چک شده است.

سعیدی در انتها بیان کرد: کتاب جریان شناسی نفوذ در انقلاب ها در انتها مؤلفه های نفوذپذیری را به صورت مفصل برمی شمارد و عکس و تصویر جامعی در حد خودش در شناخت نفوذ به مخاطب می دهد و بررسی جریانی خوبی دارد.

*******************

تهیه شده توسط: روشنك و.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بی عمر زنده‌ام من و اين بس عجب مدار
««« »»»
روز فراق را که نهد در شمار عمر

روح الامین سعیدی: کتاب «جریان شناسی نفوذ در انقلابها» تصویر جامعی از نفوذ ارائه می کند

TT / 158 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال