محل دپوی زباله آمل چالش اصلی در ایجاد سد مخزنی هراز است


محل دپوی زباله آمل چالش اصلی در ایجاد سد مخزنی هراز است

خبرگزاری فارس: مکان دپوی زباله آمل درگیری اصلی در ایجاد سد مخزنی هراز است

مدیر اجرایی پروژه ملی سد هراز گفت: مکان دپوی زباله آمل درگیری اصلی در ایجاد سد مخزنی هراز است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شهرستان آمل، حسن احمدپور امشب در بازدید مسؤولان استانی و شهری از چگونگی بهبود پروژه بزرگ سد هراز که در این شهرستان واقع شده است، بیان کرد: سد مخزنی هراز اصلیترین پروژه سدسازی در مازندران است که از برنامه های ملی به حساب مییاید.

وی اضافه کرد: تونل انحراف، جاده، تونل سرریز و نکات دیگر ایجاد سد دراین پروژه بسیار اهمیتی می دارد و برای انجام عملیات جابجایی آب رودخانه هراز، آب ان به کانال به وجود آمده منحرف می شود همچنین هم اکنون بر روی فراز بند و امکانات بر روی گالری تزریق فعالیت میکنیم که گالری ها به صورت میانی، تکیه گهگاهی فوقانی و تکیه گهگاهی راست تحتانی است.

مدیر اجرایی پروژه ملی سد هراز با تأکید بر این که عملیات عمرانی جاده جایگزین حدود ۱۱ کیلومتر است، تصریح کرد: این جاده از ابتدای پیچ کلرد آغاز شده و با یک پل روگذر از روی پل موجود وارد جنگل می شود.

این مسؤول با اعلام این که دپوی زباله به عنوان درگیری اصلی در ایجاد سد است، ادامه داد: این عملیات به اندازه حدود ۴۰۰ متر از وسط زباله می گذرد همچنین به گزارش سرزه به نقل از کارشناسان حجم زباله بیش از ۲ میلیون متر مکعب بوده و روزانه حدود ۳۰۰ تن زباله به ناحیه بنا جابجا میشود.

احمدپور با اشاره به این که به میزان ۷ میلیون متر مکعب مصالح رودخانه ای برای بخشی از پروژه احتیاج داریم که میزان آن به حدود ۱۴ میلیون تن می رسد، یادآور شد: حدود یک هزار و ۸۰۰ متر از جاده روباز و در جنگل ناحیه کلرد به وجود مییاید.

– ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد –

نگارش : زامياد ر.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هست اميدم که عليرغم عدو روز جزا
««« »»»
فيض عفوش ننهد بار گنه بر دوشم

محل دپوی زباله آمل چالش اصلی در ایجاد سد مخزنی هراز است

TT / 61 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال