اختصاص فاینانس برای تسریع در عملیات سد هراز/ محل دپوی زباله در روند فعالیت سد خلل ایجاد نکند


اختصاص فاینانس برای تسریع در عملیات سد هراز/ محل دپوی زباله در روند فعالیت سد خلل ایجاد نکند

خبرگزاری فارس: اختصاص فاینانس برای تسریع در عملیات سد هراز/ مکان دپوی زباله در روند فعالیت سد خلل بوجود نیاورد

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اختصاص فاینانس برای تسریع در عملیات سد هراز، نقل کرد: مکان دپوی زباله در منطقه بنا در روند فعالیت سد خلل بوجود نیاورد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شهرستان آمل، علی نبیان امشب در بازدید مسؤولان استانی و شهری از چگونگی بهبود برنامه بزرگ سد هراز بیان کرد: سد مخزنی هراز برنامه مهم و بزرگی است که پیگیری ضروری در زمینه اجرای آن انجام می شود.

وی با اشاره به نقش پر ارزش این سد بزرگ خاکی، اضافه کرد: آب کشاورزی و شرب نواحی زیادی از مازندران با ایجاد سد هراز تأمین می شود و این برنامه در شورای اقتصاد مطرح شده و موضوع فاینانس آن انجام شد تا شاهد اختصاص آن در آینده باشیم.

معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان این که بخش اعظمی از کمبود آب شرب منطقه با ایجاد این سد حل می شود، تصریح کرد: نقش سد هراز در حوزه آب شهرهای مرکزی مازندران بسیار اهمیتی می دارد.

*ایجاد ۱۳ کیلومتر مسیر انحراف در مسیر ایجاد سد هراز

این مسؤول در ادامه با اعلام این که یکی از معضلات این سد واقع بودن محور مواصلاتی هراز در جوار ان است، بیان کرد: باید عملیات این محور از گذشته انجام می شد همچنین با احداث تونل بزرگ در مجاورت عملیات سدسازی امروزه بار ترافیک زیادی در آن جریان دارد و این حرکت گام بزرگی در عملیات عمرانی مازندران بود.

نبیان با اشاره به ایجاد ۱۳ کیلومتر مسیر انحراف در مسیر ایجاد سد هراز، ادامه داد: این مهم برای ایجاد جاده مواصلاتی مطرح خواهد شد.

وی با اعلام این که اگه بخواهیم سرعت بخشی در ایجاد سد هراز صورت گیرد باید وقت بندی های ضروری کاهش کشف کند، اضافه کرد: امر سرعت در عملیات به صورت مخصوص در دستور کار قرار گیرد.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به انجام بازدیدهای میدانی و کسب مجوزهای ضروری در راه تسریع در عملیات، بیان کرد: تأمین منابع مالی از مسائل اهمیتی می دارد که با توجه به تعهدات شرکت آب ناحیه ای مازندران از منابع مالی سازمان برنامه و بودجه انتظار می رود با اختصاص اولین تخصیص شاهد رشد گیرا ان باشیم.

*موافقت شرکت ژاپنی برای ایجاد کارخانه زباله سوز در آمل

این مسؤول در ادامه سخنانش با بیان این که پیمانکار سد هراز با ایجاد کارگاه گوناگون فعالیت خوبی دارد، ادامه داد: باید در این راه بتوانیم در جبهه های گوناگون کار را شروع کنیم.

نبیان با قدردانی از تلاش های نماینده مردمان آمل در مجلس شورای اسلامی برای اختصاص اعتبار برای این برنامه ملی، متذکر شد: نشستی با وجود مدیرعامل شرکت آب ناحیه ای مازندران، معاون استاندار و مدیرکل منابع نرمال استان برای اخذ تصمیمات ضروری و میزان خسارت ها در زمینه درختان طی آینده ای نزدیک به انجام رسانده میشود.

وی با اشاره به این که در زمینه ایجاد کارخانه زباله سوز در شهرستان آمل تیمی از ژاپن در کشورمان مستقر شدند، ادامه داد: این تیم با کارشناسی استان های گوناگون درپی کشف کردن یک مرکز عالی برای ایجاد امکانات زباله سوز بودند و در این بین به چند استان مسافرت داشته و بازدیدهای ضروری را به انجام رساندند.

نبیان با اعلام وجود مسؤولان وزارت کشور و وارسی نتیجه گیری معضلات نواحی گوناگون، بیان کرد: مسؤولان ژاپن به اجرای برنامه در استان مازندران و شهرستان آمل موافقت کردند البته در این بین شرکت ایجاد کارخانه زباله سوز JGC احتیاج به اجازه هایی از کشور خود داشت که مراحل کسب مجوز صورت گرفته و هم اکنون مراحل اجرایی این روند گذرانده میشود.

*مسافرت مسؤولان مازندرانی برای بازدید از کارخانجات زباله سوز ژاپن

وی تأکید کرد: هم اکنون هیأت ایرانی به ژاپن مسافرت کرده و امیدواریم با همدلی و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل این مهم اجرا شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان این که باید ساماندهی زباله در آمل صورت گیرد تا برای برنامه سد هراز مشکل به وجود نیاید، یادآور شد: شهرداری آمل نقطه ای را به عنوان جا تازه دپوی زباله معرفی و اعلام کرد و باید با کسب مجوز ضروری حمل زباله به آن منطقه صورت گرفته و مکان دپوی زباله مشکل اش حل شود.

این مسؤول سد هراز را از اصلیترین سدهای خاکی شمال آگاهی داشت و بیان کرد: این سد احتیاج به مصالح دارد و باید مصالح آن تأمین شود.

نبیان نقل کرد: مصالح سد هراز باید در پیرامون آن تأمین شود هر چند به صورت هفتگی باید گزارش بهبود سد آنلاین اعلام شود.

— لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد —

نگارنده : فرامرز س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به جرعه تو سرم مست گشت نوشت باد
««« »»»
خود از کدام خم است اين که در سبو داری

اختصاص فاینانس برای تسریع در عملیات سد هراز/ محل دپوی زباله در روند فعالیت سد خلل ایجاد نکند

TT / 138 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال