مذاکرات هسته ای از سال ۸۷ شروع شد/ آمریکا سراسیمه پای میز مذاکره نشست/رفتار آمریکا خلاف متن صریح برجام است


مذاکرات هسته ای از سال ۸۷ شروع شد/ آمریکا سراسیمه پای میز مذاکره نشست/رفتار آمریکا خلاف متن صریح برجام است

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی با ‌بیان این که مذا‌کرات هسته‌ای‌ از سال ۸۷ آغاز شد، گفت:‌ ایالات متحده با این که گفته بود تا کشورمان کارهایی را به انجام نرساند پای میز مذاکرات نمی‌نشیند اما سال ۸۷ سراسیمه پای میز مذاکره نشست.

تصویر و عکس    مذاکرات اتمی  از سال ۸۷ آغاز شد/ ایالات متحده سراسیمه پای میز مذاکره نشست/رفتار ایالات متحده خلاف نوشته صریح برجام است

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از شیراز، سعید جلیلی امشب در بخش انتهاای همایش "زنده باد فوت بر ایالات متحده، تهدیدزدایی یا تنش پاک کنی؟" که در سالن فجر دانشگاه شیراز به انجام رسانده شد به سوالهای دانشجویان پاسخ گفت.

وی در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان که به چه دلیل کتابی از خاطرات پشت صحنه مذاکرات انتشار نمیدهید و این که شما علاوه بر گفتاردرمانی شبیه به سایر دیپلمات ها چه کاری به انجام رساندید؟ اظهار داشت: کسانی که در عرصه نظام تجاربی به دست می آورند متعلق به خودشان نیست و باید در اختیار مردمان قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: در این صورت هم لغزشات از بین برده میشود و هم موارد در اختیار دیگران قرار می گیرد خلال این که باید گفت گفت وگو مکان دیکته نگاشتن نیست، در رابطه با مکالمه های آلماتی آنها سفارش کردند ما این کار را می کنیم و شما آن کار را، این گفت وگو نیست این دیکته نگاشتن نیست در یک گفت وگو هر دو طرف باید صحبت بکنند.

عضو گردهمایی تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که گفت وگوها از سال ۸۷ بود نه سال ۹۲ یاد آوری کرد: ما ۶ کشور را به پای میز مذاکره کشاندیم، ایالات متحده با این که گفته بود تا کشورمان کارهایی را به انجام نرساند پای میز مذاکرات نمی نشیند اما سال ۸۷ سراسیمه پای میز مذاکره نشست و با این که گفته بودند غنی سازی ۳ درصد صورت گیرد اما ما آن را به ۲۰ درصد مبدل کردیم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی با اظهار این که این افتخار مردمان است که مجوز نمی دهند کلوپ های توانایی و ثروت آرای مردمان را وتو کنند تصریح کرد: این منحصر به سال ۹۲ نیست و سال ۸۸ هم همین پیش آمد، سال ۸۸ می خواستند آرای ملت را وتو کنند چون رای نیاوردند.

وی اضافه کرد: در این چارچوب اگه کسی رفتار خلافی انجام داد قابل پذیرش نیست و این از طرف مردمان هم قابل پذیرش نیست، در قضیه کهریزک ما شاهد این هستیم که نظام ایستاده تا عدالت اجرا شود.

عضو گردهمایی تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: اگه نقل میشود امنیت منظور این است که باید بر اساس معیارهای الهی باشد و هر جا خلاف عدالت باشد چه از سوی مردمان و چه دولت باید برخورد شود.

جلیلی اظهار کرد: این که شما می گویید ما دشمن سازی می کنیم ما باید شواهد را نگاه بکنیم و اعتراف ایالات متحده و توضیحات او را نگاه بکنم، این که می گویید نباید توهم داشته باشیم این که ۴ استان یک کشور اشغال شود و فقط قطعنامه داده شود که خشونت نباشد اما بدترین سلاح ها را در اختیار طرف مقابل میگذارد و عملا نقل میکنید ما تحریم های فلج کننده بهره میگیریم آیا واقعا این دشمن یک توهم است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی با اشاره به این که در همین یک سال گذشته تا به حال ۷۳ پیشنهاد تحریم به کنگره ایالات متحده رفته است اظهار داشت: این خلاف صریح برجام است و رییس جمور آن را امضا کرده است، بدترین وضعیت برای یک ملت این است که عده ای در دشمنی دشمنان تردید بوجود آورند.

وی اضافه کرد: اگه می خواهیم آینده ای نورانی و با موفقیت داشته باشیم باید جوان ما نگاهی روشن نسبت به آینده داشته باشد و جوانی که در سال های دفاع مقدس حماسه آفریده آیا واقعا قادر نیست در اقتصاد این کار را به انجام رساند اما نباید مباحث را به حاشیه برد.

به گزارش سرزه به نقل از این عضو گردهمایی تشخیص مصلحت نظام، امروز کشورمان اسلامی فرصت ها و ظرفیت های پر ارزشی هم به لحاظ نیروی انسانی و هم منابع دارد که با عزم همگانی می توان به آن رسید.

جلیلی در پاسخ به این پرسش که جناح بندی های سیاسی داخل حاکمیتی است که می توان در مذاکرات ها از آنها بهره گرفت، به چه دلیل جناح های بوجود آمده در کشور ما در راستای هم نیستند؟ گفت: زمانی صحبت از اندیشه و رفتار سیاسی می کنیم با رفتارهای قبیله ای تفاوت کردهد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی با اشاره به این که در رفتار سیاسی یک دولتمرد سیاسی آگاهی میدارد باید یک نگاه معلوم داشته باشد، اندیشه سیاسی مولفه هایی دارد که اگه در یکی از این مولفه ها دیدگاه تفاوت دارد نمی توان گفت از آن جناح است.

وی با اظهار این که بر اساس اندیشه سیاسی هست که در مسائل وارد شدن می کنیم یاد آوری کرد: دیدگاه یکی است اما گاهی از زوایای گوناگون به آن توجه میشود و اگه نگاه و رفتار فرق داشته باشد یک رفتار سیاسی تصویر طنز و کاریکاتوری است و یک رفتار سیاسی منسجم نیست.

عضو گردهمایی تشخیص مصلحت نظام با اظهار این که باید بین رفتار و دیدگاه یک دیپلمات تناسب موجود موجود باشد تاکید کرد: همانطور که امام حسین (ع) نیز فرمودند آگاهی داشتن چارچوب ها و دیدگاه همگانی داشتن لازم است و اگه به چارچوب ها عمل شود نتیجه دلخواه به دست خواهد آمد.

جلیلی در پاسخ به این پرسش مبنی بر این که آیا واقعا تئوری برد ـ برد می تواند حقوق یک ملت را به دست آورد؟ حقوق های نجومی و اشرافی گریه کن با توجه به ۶ ماه آبان روز مجادله با مفاسد اقتصادی به کجا رسیده است؟ سیر شورای نظارت بر برجام به کجا رسید؟ گفت: گاهی بحث حق یک ملت است و درآن موضوعی نیست، چون حق یک ملت است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی تصریح کرد: زمانی بحث حق و حقوق حاکمیت یک ملت است باید حاکمیت از آن دفاع کند و در بحث اتمی دفاع از آن را دفاع از حقوق یک ملت آگاهی میداشتیم.

وی با اظهار این که اگه یک نفر اندیشید با فشار می تواند یک حق را از یک ملت بگیرد در رابطه با سایر حق های آن ملت نیز همینطور رفتار می کند تصریح کرد: شبیه به بحث اتمی که بعد از آن دشمن بحث مسائل پاسداری ای را دشمن پیش کشید، باید به این مورد دقت داشت که حقوق یک ملت قابل معامله نیست و باید از آن با خوب ترین نحو دفاع کرد.

عضو گردهمایی تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که در جهان امروز در نگاه ابتدایی بسیاری از کشورها درگیر این بحران هستند که دولتی در آن مستقر نیست اظهار کرد: بی ثباتی برخی کشورها به همین علت است.

جلیلی به بحث FITF و این بحران که در بسیاری از کشورها وجود دارد اشاره کرد و اضافه کرد: این بحران و پولشویی در کشورهایی که در آنجا نظام مالی درست وجود ندارد صورت می گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی با اشاره به این که دشمنان انقلاب و کشورمان اسلامی اقدام به برخی تقسیم بندی ها کردند و از نظر آنها کشور کره شمالی و کشورمان در لیست مشکی قرار دارد عنوان کرد: در حالی که این همه کشور دچار معضل هستند آیا واقعا این دشمنی و زیر سوال بردن حق یک ملت نیست؟

وی با تاکید بر این که نباید به دستاویز تهدیدزدایی منابع توانایی یک ملت تضعیف شود اظهار داشت: بر اساس این برجام نقل میکنید ۱۷۸ نفر از افراد حقوقی و واقعی باید در لیست تحریم بماند که سپاه، دانشگاه صنعتی شریف و صدا وسیما در این لیست قرار دارد.

عضو گردهمایی تشخیص مصلحت نظام با اظهار این که باید دقت لازم نسبت به مفاد برجام هم در آحاد ملت موجود موجود باشد، اضافه کرد: به عنوان مثال بند ۳۷ برجام که نقل میکنید که یکی از طرفین به رفتار طرف مقابل دادخواهی داشت باید ظرف ۶۰ روز از این دادخواهی شورای امنیت ملل قطعنامه ای گذارد که آیا واقعا این تحریم ادامه بیابد یا نه؟ این یعنی حق دادخواهی هم نداری.

جلیلی بر ضرورت این که در کشور باید یک هوشمندی فراتر از باندبازی های سیاسی موجود موجود باشد تاکید کرد و گفت: مصوبه مجلس و فرمایش حضرت برای این است که این باور در افکار عمومی ملت ما نهادینه شود که باید آگاهی بدارد دشمن چه سوءاستفاده ای از این روزنه ها می تواند بکند و دشمن آگاهی بدارد اگه خطایی کند درمقابل ملتی یکپارچه قرار می گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی اظهار کرد: در رابطه با مفاسد اقتصادی باید با اتکا بر امر به معروف و نهی از منکری که امام حسین (ع) نقل کردند به این مسئله پرداخت.

—————————————————-

مطلب از : سامان ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غمزه ساقی به يغمای خرد آهخته تيغ
««« »»»
زلف جانان از برای صيد دل گسترده دام

مذاکرات هسته ای از سال ۸۷ شروع شد/ آمریکا سراسیمه پای میز مذاکره نشست/رفتار آمریکا خلاف متن صریح برجام است

TT / 339 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال