خطاهایی که موقع شستن چهره به عمل می آورید


خطاهایی که موقع شستن صورت انجام می دهید

شستشوی صورت یک عادت روزانه و به ظاهر ساده است.عملی کاملا بهداشتی و شاداب کننده که با چندین حرکت با سرعت آن را پشت سر میگذاریم. اما در ضمن انجام همین کار ساده نیز امکان خطا و غلط است. از یاد نبرید که پوست صورت بسیار حساس است و باید با دقت شستشو داده شود. پیشنهاد میدهیم برای اصلاح خطاهایتان و آموزش ترفند درست شستشوی صورت مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

فاطمه حلوایی –
تصویر و عکس خطاهایی که موقع شستن صورت به انجام میرسانید

خطای شماره یک: دست ها را نمی شویید

خیلی از اشخاص این خطا را مرتکب می شوند، یعنی پیش از شستن صورت، دست ها را نمی شویند. خیلی از اشخاص تصور می کنند چنانچه از محصولات زداینده بهره میگیرند، شستشوی دست ها پیش از صورت لزومی ندارد. اما باید آگاهی بدارید که شستن دست ها از اهمیت بالایی برخوردار است. چون دست ها پیوسته در معرض انواع مختلف باکتری ها قرار دارند و زمانی که آنها را بدون تمیز کردن به صورت بزنید، باکتری ها را به صورت جابجا خواهید کرد.

خطای شماره دو: پیوسته از یک زداینده برای صورت بهره میگیرید

همه ما از یک نوع صابون، ژل و یا هر تولید دیگری خوشمان می آید و همواره از آن بهره میگیریم. امکان می دارد از بافت، بو و یا اثر آن روی پوست مان راضی باشیم و نخواهیم به هیچ عنوان تولید مورد نگاه را تغییر دهیم.

اما یادتان باشد که محیط ما پیوسته در حال تغییر کردن است و هر فصلی آب و هوای خود را دارد. در واقع رطوبت و گرمای فصل گرما که موجب تعریق بیشتر می شود شباهتی با آب و هوای خشک و خنک فصل زمستان ندارد. بنابراین ضروری است که در هر شرایط آب و هوایی خاص، از محصولات مناسب بهره گیرید و به یک تولید خاص وفادار نمانید.

یادتان باشد که هر تولید زداینده عالی ای باید به خوبی کثیفی ها، آرایش و تمام سلول های فوت شده را از سطح پوست زداید، بدون این که به روغنی ای نرمال پوست آسیب بزند. پیشنهاد میدهیم از محصولات قوی شبیه به صابون های قوی که موجب خشکی و خارش پوست می شوند بهره نگیرید.

خطای شماره سه: لایه برداری نمی کنید

البته احتیاجی نیست که هر روز صورت تان را لایه برداری کنید، چون این کار موجب خشک شدن پوست می شود. برخی از محصولات لایه بردار موجب خرابی پوست می شوند، چون حاوی ترکیبات شیمیایی آسیب رسان هستند. فقط کافیست که هر روز صورتتان را با دقت شستشو دهید. برای برطرف کردن سلول های فوت شده نیز بهتر است یک بار در هفته یا دو بار در ماه لایه برداری کنید. در این صورت پوستتان نرم و شاداب تر می شود.

خطای شماره چهار: به اندازه کافی مواظب پوستتان نیستید

آیا واقعا شما جزو آن دسته از اشخاص هستید که پس از شستن صورت، حوله را محکم روی پوست می کشند؟ خیلی از اشخاص بدون این که متوجه باشند با پوست خود بسیار خشن برخورد می کنند. چنانچه تصور می کنید هر چه حوله را استوارتر روی پوست بکشید پاک تر می شود سفت در اشتباهید. این کار به پوست آسیب می زند.

چنانچه پوستتان را با آب خیلی گرم شستشو دهید، لایه روغنی ای نرمال سطح آن را برطرف خواهید کرد. این کار موجب خشکی پوست می شود.

برای تمیز کردن، لایه برداری و خشک کردن پوست نیاز به حرکات زمانی ملایم دارید. این کار موجب کاهش آسیب شده و پوست را پاک تر می کند.

بهتر است برای خشک کردن پوست از یک حوله بسیار نرم بهره گرفته و آن را به صورت ضربه ای آرام روی پوست بزنید.

خطای شماره پنج: از تولید زداینده به خوبی بهره نمیگیرید

ضروری است که ترفند درست بهره گیری از تولید زداینده را نیز یاد بگیرید. منافذ پوست این تولید را به سوی خود میکشند تا به عمیق ترین لایه های پوست نفوذ دهند. به همین علت ضروری است که تولید زداینده را با حرکات زمانی، بسیار ملایم و آرام به پوست بزنید. پیشنهاد میدهیم از حرکات عمودی یا افقی بپرهیزید و کمی زمان بیشتری برای این کار اختصاص دهید تا به نتیجه موردعلاقه برسید.

خطای شماره شش: درجه آب را درست تنظیم نمی کنید

اکثر مردمان تصور می کنند که گرما منافذ پوست را باز و برودت آنها را می بندد. با حضور این که این مسئله به یک باور شایع مبدل شده است، اما حقیقت ندارد. منافذ پوست ماهیچه ای ندارند که آنها را باز یا بسته کند. یادتان باشد چنانچه پوستتان را با آب خیلی گرم شستشو دهید، لایه روغنی ای نرمال سطح آن را برطرف خواهید کرد. این کار موجب خشکی پوست و تولید غیرقابل مهار سبوم می شود. خوب ترین کار بهره گیری از آب ولرم است که هیچ زیانی به پوست نمی زند و به خوبی کثیفی ها و ناپاکیها را از سطح پوست پاک میکند.

خطای شماره هفت: به خوبی صورت را آب کشی نمی کنید

خیلی از شما ساعت ها وقت برای جستجو در رسانه های آنلاین اختصاص می دهید، اما هر کار مربوط به تندرستی را با عجله پشت سر میگذارید. یادتان باشد که نگهداری از پوست صرفا به تهیه محصولات قیمتی و بهره گیری از آنها ختم نمی شود. ضروری است که وقت کافی برای شستن صورت اختصاص دهید و درپی آن از محصولات تونیک پوست، مرطوب کننده ها، سروم ها و اصلی تر از همه ضدآفتاب بهره گیرید.

باید صورت را بخوبی آب بکشید. باید چانه، خط رویش موها و نگاه کنی را به خوبی شستشو دهید

یادتان باشد که آب کشی پوست پس از بهره گیری از هر تولید میکاپ و آرایشی بهداشتی از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت نبود آبکشی درست، منافذ پوست مسدود می شوند و به این ترتیب نیز پوست خشک شده و سر و کله جوش های سر مشکی یافت میشود.

بنابراین زمانی که صبح با عجله این کار را به انجام میرسانید و یا این که شب ها خسته و استراحت کن آلود صورتتان را می شویید یادتان باشد که باید صورت را بخوبی آب بکشید. باید چانه، خط رویش موها و نگاه کنی را به خوبی شستشو دهید. معمولا خیلی از ما این سه منطقه را از یاد میبریم.

حرف پایان

با آنچه نقل شد مشخص است که برای شستشوی صورت، داشتن یک عدد صابون و کمی آب کافی نیست. باید برای این کار وقت قرار بدهید و با دقت بیشتری مراحل شستشو، آبکشی و خشک کردن پوست را به انجام رسانید. در غیر این صورت، به مرور پوست تان خسته شده و شادابی خود را از دست می دهد.

– با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد –

گردآوری توسط : فرداد ط.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در عاشقی گزير نباشد ز ساز و سوز
««« »»»
استاده‌ام چو شمع مترسان ز آتشم

خطاهایی که موقع شستن چهره به عمل می آورید

TT / 239 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات