بارش اولین برف پاییزی در گلستان/ کاهش ۱۶ درجه ای دما در گلستان


بارش اولین برف پاییزی در گلستان/ کاهش ۱۶ درجه ای دما در گلستان

خبرگزاری فارس: بارش نخستین برف پاییزی در گلستان/ کاهش 16 درجه‌ای دما در گلستان

موج برودت در راه است و پائیز گلستان نخستین برف سپید پاییزی را بر قامت پوشیده از برگ‌های زرد درختان خواهد پنهان کند تا مجدداً حیات ترجمان خزانی مجدداً باشد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، اگه چه سال پیش با پیش کشیدن بحث ال نینو گلستانی ها در التهاب زمستانی خنک و برفی چشم به آسمان باقی ماندند، اما سال جاری انتظار می رود، آذر ماه سال جاری طلیعه بارش برف در فصول خنک پیش رو باشد.

معاون توسعه و پیشگویی هواشناسی استان گلستان با اشاره به تغییرات جوی جلو روی گلستان گفت: با نفوذ نخستین موج ناپایدار خنک به گلستان، دمای هوای استان بین ۱۴ تا ۱۶ درجه کاهش کشف خواهد کرد.

محمدرضا رحمان نیا در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در استان گرگان بیان کرد: با نفوذ این موج ناپایدار از فردا شب، گلستان شاهد ازدیاد ابر، طوفانی شدن دریا، رعد و برق و بارندگی متناوب خواهد بود.

وی یاد آوری کرد: با کاهش دما در گلستان، به احتمال زیاد در نواحی کوهستانی شاهد بارش نخستین برف پائیزی و وقوع پدیده غلیظ مه خواهیم بود.

*وقوع سیل و آبگرفتگی احتمالی در گلستان

رحمان نیا با اشاره به احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی در سطح استان اذعان کرد: با توجه به نقشه های پیش کشف کنی، آبگرفتگی برخی معابر عمومی، طغیان برخی از رودخانه های مستعد سیلاب دور از انتظار نخواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به این شرایط از شهروندان انتظار می رود طی بازه وقتی نکته اشاره از تردد در نواحی مستعد سیل و حاشیه رودخانه های به طور جدی پرهیز کنند.

همچنین معاون اداره کل مدیریت بحران گلستان با اشاره به ریختن برف در نواحی مرتفع و کوهستانی تصریح کرد: با توجه به بارش برف و وجود مه از شهروندان انتظار می رود از تردد در نواحی کوهستانی پرهیز و در صورت لزوم از زنجیر چرخ برای عبور و مرور بهره گیرند.

حمیدرضا چشم انتظاری در مکالمه با خبرنگار فارس در استان گرگان ادامه داد: در ارتفاعات و نواحی کوهستانی انتظار می‎رود رانندگان حتما همراه با خود زنجیر چرخ و لوازم مطمئنی داشته باشند.

وی با اشاره به رعایت اصول مطمئنی توسط رانندگان در مسیر جاده‎ها تصریح کرد: پیشنهاد می‎شود سفر به مسیرهای مرتفع و کوهستانی را درطول روز صورت گیرد و علاوه بر زنجیر چرخ، رانندگان از مهار فنی ماشین های خود غافل نشوند.

*صدور اخطاریه هواشناسی و ارسال به سیستم های عملیاتی گلستان

چشم انتظاری اذعان داشت: علاوه بر مهار حالت هواشناسی در هنگام سفر برای احتیاط همراه با خود مقداری غدای کنسرو یا بیسکویت داشته باشند تا در صورت ایجاد مشکل، از نگاه خوراکی ای مشکلی موجود نموجود باشد.

وی با تاکید جدی بر توجه به پیشنهاد‎های مطمئنی راهداران و نیروهای پلیس توسط رانندگان خودروها درطول مسیر سفر اضافه کرد: بی‎توجهی به این پیشنهاد‎ها امکان می دارد خطرآفرین باشد.

معاون توسعه و پیشگویی هواشناسی استان گلستان با اشاره به ارسال اطلاعیه و اخطاریه هواشناسی به سیستم های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان اضافه کرد: این اخطاریه همچنین برای فرمانداران و شهرداران نیز ارسال شد تا بتواند اقدامات ضروری را بر حسب تشخیص خود به انجام رساند.

رحمان نیا ادامه داد: طبق اعلام هواشناسی گلستان این شرایط جوی از اواخر روز پنج شنبه این هفته از آسمان استان بیرون خواهد رفت و شرایط جوی به حالت معمولی باز خواهند گشت.

آسمانت گلستان اکنون ابری است و در برخی نواحی این استان شمالی، باران پراکنده جریان دارد و دمای هوا نیز بین ۱۲ تا ۲۳ درجه سانتی گراد متغییر است.

*****************************************

مسئول متن : پروانه ه.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن زمان وقت می صبح فروغ است که شب
««« »»»
گرد خرگاه افق پرده شام اندازد

بارش اولین برف پاییزی در گلستان/ کاهش ۱۶ درجه ای دما در گلستان

TT / 116 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال