۳ موکب به نام مبارک امام رضا(ع) به زائران اربعین خدمت رسانی می کنند


۳ موکب به نام مبارک امام رضا(ع) به زائران اربعین خدمت رسانی می کنند

خبرگزاری فارس: 3 موکب بنام مبارک هشتمین امام شیعیان(ع) به زائران اربعین خدمت‌رسانی می‌کنند

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی نقل کرد: سه موکب بنام مبارک هشتمین امام شیعیان(ع) در ترمینال مرزی مهران، مسیر نجف به کربلا عمود ۲۸۵ و در مجاورت حرم امام حسین(ع) در شهر کربلای معلی به زائران اربعین امام حسین ع خدمت‌رسانی خواهند کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از مشهد، به نقل از پایگاه خبر دهی آستان قدس رضوی، سید خلیل منبتی در نشست شورای معاونان و مشاوران آستان قدس رضوی نقل کرد: موکب بزرگ الامام رضا(ع) در مسیر نجف به کربلای معلا و در زمینی به مساحت ۴۰ هزار مترمربع وقف آستان مقدس رضوی شده که با ۸ هزار مترمربع عمارت ایجادشده، امکان اسکان و پذیرایی از ۵ هزار نفر را دارد.

وی بیان کرد: در ترمینال مرزی مهران نیز ۲ مطبخ مرکزی احداث شده که هنگام بازگشت زائران از زیارت اربعین ظرفیت پذیرایی از ۱۵۰ هزار زائر امام حسین(ع) را خواهد داشت.
وی تصریح کرد: در کربلای معلا نیز در مجاورت حرم منزه امام حسین(ع) موکبی بنام هشتمین امام شیعیان(ع) افتتاح شده که با محوریت خادمان بارگاه درخشان رضوی روزانه از ٣٠ تا ٤٥ هزار نفر در طول شبانه روز پذیرایی می کند و تا ۲ روز بعد از اربعین امام حسین ع برپاست.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی نقل کرد: سه موکب بنام مبارک هشتمین امام شیعیان(ع) در ترمینال مرزی مهران، مسیر نجف به کربلا عمود ۲۸۵ و در مجاورت حرم امام حسین(ع) در شهر کربلای معلا به زائران اربعین امام حسین ع خدمت رسانی خواهند کرد.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در راستای ازدیاد سطح کمی و کیفی خدمات به زائران پیاده هشتمین امام شیعیان(ع) و هیئت های مذهبی که از سر تا سر کشور به مشهد مقدس مشرف می شوند، نقل کرد: با همکاری خادمان آستان قدس رضوی در امسال ۴۱ ایستگاه برون شهری و ۴۱ ایستگاه داخل شهری به ارائه خدمات توجه میکنند.

وی نقل کرد: در ایستگاه های برون شهری روزانه ۱۹ هزار و ۹۰۰ قول ناشتایی، ۱۹ هزار و ۷۳۹ قول ناهار، ۱۹ هزار و ۳۵۰ قول شام و ۲۰ هزار میان قول درمیان زائران پیاده توزیع می شود.

منبتی بیان کرد: در این ایستگاه ها توانایی اسکان حداکثر ۲۱ هزار و ۲۰۰ نفر از زائران عزیز را فراهم آورده ایم.

وی اضافه کرد: در داخل شهر مقدس مشهد نیز با مشارکت خادمان و خدمتگزاران بخش های گوناگون حرم منزه رضوی، روزانه ۲۷ هزار قول ناشتایی، ۳۶ هزار قول ناهار، ۲۷ هزار و ۱۰۰ قول شام و ۵۴ هزار و ۴۰۰ و میان قول بین زائران پیاده هشتمین امام شیعیان(ع)توزیع می شود.

منبتی تصریح کرد: در ایستگاه های داخل شهری آستان قدس رضوی امکان اسکان ۲۳ هزار و ۹۰۰ زائر عزیز فراهم شده است.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی نقل کرد: در تمامی ایستگاه های داخل شهری و برون شهری این نهاد معنوی، خدمات ۲۴ ساعته پزشکی و پرستاری به زائران ارائه می شود.

وی بیان کرد: برای استقبال و پذیرایی از هیئت های مذهبی نیز برنامه ریزی های دقیقی انجام شده و امکان برگزاری مهمانی عزاداری و پذیرایی با خوراکی ی متبرک برای آنان موجود خواهد بود.

— نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود —

نگارنده : شراره ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صبح اميد که بد معتکف پرده غيب
««« »»»
گو برون آی که کار شب تار آخر شد

۳ موکب به نام مبارک امام رضا(ع) به زائران اربعین خدمت رسانی می کنند

TT / 110 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال