کاظمیان: پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی است/ همین حالا تیم بدهیم جزو ۶ تیم اول لیگ برتر می شویم!


کاظمیان: پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی است/ همین حالا تیم بدهیم جزو ۶ تیم اول لیگ برتر می شویم!

خبرگزاری فارس: کاظمیان: پرسپولیس مدعی عمده قهرمانی است/ همین حالا تیم بدهیم جزو ۶ تیم نخست لیگ برتر می‌شویم!

باتجربه باشگاه پرسپولیس گفت: چنانچه با بچه‌هایی که در کلاس‌های مربیگری شرکت می‌کنیم یک تیم ورزش فوتبال بدهیم مطمئناً بین ۶ تیم نخست لیگ برتر قرار می‌گیریم.

جواد کاظمیان در مکالمه با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص وجودش در کلا س های مربیگری و همچنین آینده ای که برای خود در این سطح کاری متصور است، گفتمانهایی کرد که در زیر می خوانید:

فارس: چه شد که به فکر حضور در کلاس های مربیگری افتادی؟

به هر حال فوتبالیستی که می خواهد مربی شود، باید از یک مکانی کار را شروع کند. حدود ۲ سالی است که من ورزش فوتبال بازی نمی کنم و بر آن شدم در کلاس های مربیگری نام نویسی کنم و در کلاس های مربیگری C توسعه یافته آسیا شرکت کردم. البته بعداً متوجه شدم که خیلی از هم دوره هایم که در تیم ملی و پرسپولیس با هم همبازی بودیم در این کلاس ها حضور دارند و به همین دلیل سطح کلاس بالاست. خوشبختانه به خاطر رفاقتی که بین ما هست، ارتباط خوبی در کلاس بین فرزندها ایجاد شده و خودم هم علاقه دارم که وارد عالم مربیگری به صورت حرفه ای شوم.

فارس: در این دوره با کدام فوتبالیست ها هم دوره هستی؟

آقای علی کریمی، علیرضا نیک بخت واحدی، محمد محمدی، محسن بیاتی نیا، مهدی زارعی، مرتضی کاشی، فرزاد آشوبی، میثم رضاپور و… در این دوره حضور دارند که مییاندیشم با همین اشخاص قادر هستیم یک تیم خوب تهیه کنیم و کمی از نظر اندامی شرایطمان پیشرفت یابد و با همین تیم به لیگ بیاییم، شک نکنید بین ۶ تیم نخست قرار می گیریم!

فارس: حضور آقای علی کریمی در این دوره از کلاس های مربیگری قابل توجه است؛ چراکه او مدام از حضور در اینشکلی کلاس ها گریزان بود.

به هر حال جهان مربیگری با جهان هنرپیشگی ورزش فوتبال خیلی تفاوت کردهد، بسیاری آقای علی کریمی را یک فوتبالیست عصبی و با زبان تند می شناسند اما او در کلاس های مربیگری خیلی شرایطش با بازی کردنش فرق می کند. برایم باحال بود که زمانی به کلاس آمد مانند دانش آموزان ممتاز خیلی ساکت و آرام بود! به نگاه ام کریمی قادر هست یک مربی کامیاب باشد. او البته از دیروز به کلاس ها آمد که کمی دیر بود، اما همین که آمده خودش خوب است، باید کلاس های C و B و A را در کشورمان به اتمام برسانیم و برای یکی، دو کلاس توسعه یافته هم به اروپا برویم تا بتوانیم این تجربه ۱۵ ساله را به جوان ها جابجا کنیم.

فارس: نقدی که به چرخه کاری مربیان وارد است، این است که یکسری مربی مدام در لیگ تیم دارند و از تیمی به تیم دیگر می روند و این بحث کار را برای مربیان جوان برای وارد شدن به مربیگری حرفه ای سفت کرده است.

دقیقاً همین طور است، متأسفانه در لیگ برتر و حتی لیگ یک برخی از این تیم به آن تیم می روند و همین بحث موجب می شود تا یک سری مربی جوان با مدارک خوب مربیگری بیرون بمانند. متأسفانه یکسری مربی بدون رزومه و به دست آوردن عنوان هر سال تیم دارند، اما شما می نگاه کنید در ورزش فوتبال اروپا چنانچه یک مربی دو سال موفقیت کسب نکند، او را کنار قرار میدهند اما در لیگ ما این طور نیست و به نگاه ام باید این اتفاق بیفتد و مربیانی که نتیجه نمی گیرند از چرخه مربیگری لیگ کنار بروند. مربیگری گرفتاری های خاص خود را دارد و من هم با عشق و علاقه وارد این حرفه شدم تا نگاه بکنم در آینده چه رقم میخورد.

فارس: الگویی برای مربیگری داری؟

الگوی ویژه ای ندارم؛ چراکه جدید وارد عالم مربیگری شده ام و هر موقع که فهمیدم مربیگری چه چیزی است، الگویی خواهم داشت، اما چیزی که معلوم است این است که در ورزش فوتبال اروپا سن و سال مربیان پایین آمده و می نگاه کنید تیم هایی مانند بارسلونا و رئال مادرید و یا حتی چلسی و منچسترسیتی از مربیانی بهره میگیرند که همگی جوان هستند. احتمالا این مربیان جوان ۸-۷ سال باشد که ورزش فوتبال را کنار قرار داده باشند و همگی جوان هستند.

فارس: چنانچه روزی به عنوان مربی روی نیمکت تیمی بنشینی، تو را یک مربی تهاجمی نگاه خواهیم کرد تا تدافعی؟

چیزی که پیوسته در ذهن من بوده این بوده که ورزش فوتبال حمله ای در تیمم موجود موجود باشد، همه آگاهی میداریم خوب ترین دفاع، حمله است، اما در ورزش فوتبال روز دنیا کارهای پاسداری ای و پرسینگ حرف نخست را می زند و تیمی که می خواهد کامیاب باشد، باید در اصول پاسداری ای خوب ترین بازیکنان را داشته باشد.

فارس: به عنوان یکی از بازیکنان کهنه پرسپولیس حالت این تیم را در لیگ برتر به چه صورت می بینی؟

با توجه به این که پرسپولیس در نیم فصل نخست نتیجه خوب گرفته، به نگاه ام این تیم شانس نخست قهرمانی است، فصل گذشته پرسپولیس در نیم فصل نخست امتیازهای زیادی از دست داد و هر چه مقدار در نیم دومین فصل خوب نتیجه گرفت، اما درنهایت قادر نبود قهرمان شود، اما الان می نگاه کنیم که این تیم در همین نیم فصل نخست نتایج خوبی گرفته است و به نگاه ام تراکتورسازی و استقلال در جوار پرسپولیس شانس های نخست قهرمانی هستند. باید نقل بکنیم بازی های پرسپولیس را دنبال می کنم و مییاندیشم سال جاری بتوانند پس از سال ها قهرمانی را به دست بیاورند.

__________________________________

تهیه و تدوین : بامشاد ا.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اين چه عيب است کز آن عيب خلل خواهد بود
««« »»»
ور بود نيز چه شد مردم بی‌عيب کجاست

کاظمیان: پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی است/ همین حالا تیم بدهیم جزو ۶ تیم اول لیگ برتر می شویم!

TT / 187 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال