هفته درهای باز اساتید دانشگاه علیه اسلام هراسی در آمریکا


هفته درهای باز اساتید دانشگاه علیه اسلام هراسی در آمریکا

در هفته جلو رو، ۱۸ استاد دانشگاه بلومینگتون، درهای کلاس‌هایشان را به روی مردمان معمولی جامعه باز می‌کنند تا درباره اسلام و اسلام‌هراسی آگاه‌سازی به انجام رسانند.

تصویر و عکس هفته درهای باز اساتید دانشگاه علیه اسلام هراسی در آمریکا

به اعلان سرزه و به نقل از سرویس جهانی خبرگزاری حوزه به نقل از idsnews.com، در راستای هفته درهای باز دانشگاه ها علیه اسلام هراسی، ۱۸ تن از اساتید دانشگاه در شهر بلومینگتون در ایالت ایندیانای آمریکا، درهای کلاس هایشان را به روی اعضای جامعه گشوده و درباره اسلام و اسلام هراسی برای مردمان حرف زدند.

عبدالکریم بارام سخنران مهمان در اولین سخنرانی هفته جاری در مورد اسلام هراسی نقل کرد: ما به منظور کسب دانش به اینجا آمده ایم. تولید نادانی به وحشت افت، تولید به وحشت افت نفرت و تولید نفرت خشونت است. دربرابر، تولید تحصیل اعتماد به نفس، تولید اعتماد به نفس امید و تولید امید صلح است.

او عامل ظهور اسلام هراسی مدرن را پیش قضاوت، نفرت و تعصب علیه اسلام و مسلمین توصیف کرده و نقل کرد: ریشه های اسلام هراسی شامل به وحشت افت، نژاد پرستی، گمان مردمان در فرقهای مذهبی و پیش قضاوت درباره بی فرهنگ آگاهی داشتن عده ای می باشد. درحالی که اصول واقعی اسلام شامل احترام گذاشتن به انسان، ابراز علاقه به گوناگونی، آزادی انتخاب و پاسداری از عدالت برای همه می شود.

او در پاسخ به رابطه گروهک تروریستی داعش با اسلام نیز نقل کرد: ظهور یک گروه نادان و بی معنی در هر فرهنگ و مذهبی محتمل است. من گروهک تروریستی داعش را بی معنی تلقی می کنم به این علت که آن ها به هیچ وجه و با هیچ مفهمومی در رابطه با اسلام قرار نمی گیرند. گروه های تروریستی چون گروهک تروریستی داعش از سرکوب و ظلم نشاءت می گیرند، اما آن ها به هیچ عنوان نماینده مسلمین به حساب نمییایند.

اسلام هراسی تحدیدی برای تمامی اعضای جامعه

پروفسور کایا شاهین نیز نقل کرد: برخوردهایی که در مورد اسلام هراسی در بلومینگتون و فصل رای گیری رئیس جمهور آمریکا رخ داده به ما ثابت کرده اند که اسلام هراسی تنها مشکل مسلمین نبوده و برای همه اعضای جامعه پر خطر است. این مسئله همانند دیگر اشکال نژادپرستی زیان زننده بوده و باید دربرابر آن هوشیار باشیم. از یاد نبریم که این تهدید علیه فرهنگ مدنی در جامعه ، کشور و جهان را مهم بشماریم.

آگاه سازی مردمان از ماهیت واقعی اسلام

آماندا لازیلو، یکی از برگزارکنندان هفته مجادله با اسلام هراسی در بلومینگتون نقل میکنید: سایر کلاس های هفته جاری نیز بر روی آگاه سازی مردمان از ماهیت واقعی اسلام و رابطه آن با دیگر هویت های مذهبی تمرکز خواهند داشت.

لازیلو نقل کرد: اسلام هراسی در واقع با بسیاری از معضلات تبعیض آمیز برهم کنش دارند. این مسائل قادر هستند درباره رنگ و نژاد مردمان در کشور آمریکا یا سوءبرداشت ها درباره کلیشه های جنسیتی در اسلام باشند.

در همین راستا پروفسور فریا تیمسن و پروفسور بث بوگن هاگن قصد دارند در هفته جاری درباره مسئله حجاب در اسلام و تیپ اسلامی و پوشش بانوان مسلمان حرف زنند.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال