اقتصاد مقاومتی به گفتمان عمومی تبدیل شود


اقتصاد مقاومتی به گفتمان عمومی تبدیل شود

استاد حوزه قزوین گفت: اقتصاد مقاومتی باید از طریق مردمان به صحبت و مطالبه عمومی مبدل شود.

تصویر و عکس اقتصاد مقاومتی به صحبت عمومی مبدل شود

حجت الاسلام محمد محمدی در مکالمه با خبرگزاری حوزه در قزوین با اشاره به به منویات مقام رهبری معظم انقلاب اسلامی در مورد اقتصاد مقاومتی و اقدام وعمل، گفت: نخستین شرط حرکت به سمت تولید ملی و اقتصاد مقاومتی داشتن روحیه جهادی است و روحیه یک ملت، بیش از هر چیز دیگر به فرهنگ او برمی گردد.

استاد حوزه علمیه قزوین با تاکید براینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی قطع رابطه با جهان نیست، یاد آوری کرد: اقتصاد داخل زا و برون نگرا مورد توجه اقتصاد مقاومتی است که عمده این سیاست ها بر تکیه بر توان داخلی و تولید ملی تاکید دارند.

وی به نقش حوزه های علمیه در مسئله اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت: حوزه های علمیه قادر هستند با توجه به ظرفیت تعامل با مردمان، به فرهنگ سازی در راستای اقتصاد مقاومتی توجه بکنند و نقش انقلابی خود را در این عرصه نیز برگزار بکنند.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه روحانیون در منابر، منویات رهبری معظم انقلاب اسلامی در حوزه اقتصاد مقاومتی را تبیین کنند، اظهارداشت: روحانیت به عنوان مرجع فکری جامعه نقش بسیار اهمیتی می داری در تبلیغ و تبیین سیاست های اقتصاد مقاومتی در جامعه خواهد داشت.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی سفتی های ویژه خود را دارد و اگه خانواده اسراف نکند و هر فرد سبک حیات اسلامی را رعایت کند قادر هست در حد خود به تولید و اقتصاد کشور یاری رساند.

این پژوهشگر حوزوی بر لزوم صحبت سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: صحبت اقتصاد مقاومتی باید همچون سایر احتیاج های عمده جامعه مانند مسکن، لباس، حمل و نقل، بهداشت و … به مطالبه عمومی مبدل شود.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال