به چه صورت رویاهای مان را در حافظه مان تقویت کنیم؟


چگونه رویاهای مان را در ذهن مان تقویت کنیم؟

تصویر و عکس به چه صورت رویاهای مان را در ذهن مان تقویت کنیم؟

اشخاص کامیاب کسانی هستند که درپی اموری می‌گردند که انرژی را در آن‌ها دو چندان کند‎

حتما شما هم با این نقل کرده قبول می دارید که هر چه قدر کوله‌پشتی‌تان سبک‌تر باشد راحت‌تر از کوه بالا می‌روید و سریع‌تر به قله می‌رسید و یا این‌که هر چه قدر بار هواپیما کمتر باشد سریع‌تر حرکت می‌کند و بیشتر می‌تواند اوج بگیرد. اغلب ما حضور می داریم پول بیشتری بدهیم و بنزین سوپر بزنیم تا ماشین‌مان اثر بخشی خوب تری داشته باشد. بنابراین به چه دلیل از همین فکر و استراتژی برای جسم و روح‌مان استفاده نمی‌کنیم تا بتوانیم سریع‌تر به آرزوهای‌مان دست کشف کنیم.

برای سرعت بیشتر به چه چیزی نیاز داریم؟

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم هر چه قدر بنزین خودرو پاک تر باشد، بیشتر طولانی‌تر و سریع‌تر می‌رود و کمتر دود و مواد مضر تولید می‌کند. زندگی ما نیز به همین صورت است. فکر می‌کنید برای داشتن یک زندگی ایده‌آل به چه چیزهایی نیاز دارید؟

برای بدن‌تان سوخت عالی برگزید

هنگامی که بیاموزیم سوخت جسم و روح‌مان را تمیز و عالی برگزیم، بسیار راحت‌تر، توانا تر و سریع‌تر می توانیم در مسیر اهداف‌مان گام برداریم و کمتر دچار کوتاهی و خطا خواهیم شد.

به خودتان انرژی بدهید

بهتر است انسان بیاموزد که به طور مرتب به آمال و اهدافش سوخت و تغذیه عالی برساند و به آن‌ها رسیدگی کند، نه این‌که یک عمر در آرزوی چیزی باشد بدون آن‌که حتی قدمی برای رسیدن به آن بردارد. منظور از سوخت در این‌جا این است که به هر طریقی که امکان می دارد به روح‌مان انرژی بدهیم تا با انگیزه دو چندان و شور و شوق انبوه در مسیر عمده زندگی‌مان حرکت کنیم.

علاوه بر جسم، روح‌تان را نیز تغذیه کنید.

البته من در این‌جا فقط در رابطه با غذای جسم گفتمان نمی‌کنم. روح ما نیز همانند جسم‌مان نیاز به تغذیه و انرژی مثبت دارد. تمامی افکار، گفتار و اعمال دیگران می‌توانند به روح‌مان انرژی داده و یا این‌که کاملا ما را تخلیه انرژی کنند.

اشخاص کامیاب کسانی هستند که در هر لحظه از زندگی و با هر دم و بازدم خود درپی روابط و اموری می‌گردند که انرژی و شور و شوق زندگی را در آن‌ها دو چندان کند. زمانی شما در یک رابطه خنک و خشک قرار دارید و یا از شغل‌تان راضی نیستید و با انجام آن احساس خستگی و درماندگی می‌کنید، بنابراین انتظار نداشته باشید روح‌تان تغذیه سلامت و عالی داشته باشد. بر تصویر و عکس چنانچه رفیقی داشته باشید که برای شما ارزش قایل شود و شما را مدام به انجام کارهای خوب و معمار تشویق کند، شما در زندگی به طور ناخودآگاه به پیشرفت‌های گیراای دست می‌یابید. زمانی شما ماموریت زندگی خود را آگاهی بدارید و در جهت آن گام بردارید، بدون شک از زندگی خود صفا خواهید کرد. بنابراین، هرگز تغذیه روح‌تان را از یاد نبرید.

خوراکی هایی بخورید که راحت‌تر هضم می‌شوند.

هنگامی که غذای عالی صرف می‌کنید، غذا راحت‌تر جذب اندام شده و انرژی کمتری برای هضم آن به کار می‌رود. بنابراین، در این حالت انرژی‌ای که در عمق وجود خود احساس می‌کنید، مضاعف خواهد شد.

به اندازه احتیاجتان غذا بخورید.

چنانچه می‌خواهید اثر بخشی مغزتان بهتر شود و یا به واژه ای فعال و خلاق‌تر شوید در خوردن غذا زیاده روی نکنید. همان‌طور که می‌دانید “روزه دار بودن” نیز به همین علت پیشنهاد داده شده است. روزه به ما یاد می‌دهد که در خوردن غذا زیاده‌روی نکنیم و مدام حد تعادل را انتخاب بکنیم. چنانچه عادت کنیم غذا را به اندازه نیاز به کار بریم روغنی ای در اندام ذخیره نمی‌شود و هم‌چنین میزان انرژی و شادابی در اندام ازدیاد می‌یابد. در این حالت فکر، بهتر کار می‌کند و فرد راحت‌تر می‌تواند اهدافش را دنبال کند. بنابراین زیاده روی در خوردن، حالت خواب‌آلودگی، سستی و تنبلی و … را در شخص پدید می‌آورد. البته بهتر است آگاهی بدارید زیاده روی در هر کاری ضرر می‌ دارد. به عنوان مثال چنانچه بیش از حد به بچه تان دستور دهید و او را محدود کنید، همین زیاده‌روی در او حالاتی شبیه به افسردگی، پریشانی، دغدغه، غم و نارضایتی از زندگی را پدید می‌آورد. بنابراین برای داشتن یک زندگی شاد و پرانرژی تعادل را در تمامی زمینه‌ها حفظ کنید.

با شکم خالی استراحت بکنید

با شکم خالی، ذهنی پاک و قلبی آرام به خواب بروید. در این صورت است که اندام شما به سادگی خوابیده و تجدید قوا می‌کند. با خوردن غذای زیاد، بدن‌تان ناگزیر است تمام نیروی خود را صرف هضم غذا کند. به همین علت است که صبح‌ها بی‌حال و بی‌انرژی از خواب برمی‌خیزند و از شادمانی و سرزندگی کافی برخوردار نیستند. هم‌چنین چنانچه با ذهنی نابسامان و فکری خراب به خواب بروید مکان تعجب نیست که خوابی ناآرام داشته باشید و کابوس‌های شبانه به سراغ‌تان بیاید. متاسفانه در این حالت روح شما این فرصت را نخواهد داشت که با خداوند مرتبط شده و از رهنمودهای او برخوردار شود. بنابراین در چنین وضعیتی در طول روز کمتر می‌‌توانید برای معضلات خود راه‌حل‌های عالی و منطقی یابید.

تنها موقعی غذا بخورید که واقعا گرسنه هستید

هنگامی که جسم ما از لحاظ بیولوژیکی احساس گرسنگی می‌کند، ما به سمت غذا می‌رویم و نیاز گرسنگی خود را برطرف می‌کنیم ولی باید آگاهی بداریم که بعد روحانی و احساسی ما نیز احتیاج هایی دارد که به هیچ وجه با خوردن غذا برآورده نمی‌شود. بهتر است در موقع غذا خوردن به این بحث اندیشید که آیا گرسنه هستید یا دچار گرسنگی کاذب شده‌اید (نیاز روحی، احساسی). زمانی آموختید فرق میان این دو را به درستی درک کنید، این قدرتمندی را پیدا می‌کنید که رفتار و اعمال خود را تحت مهار بگیرید و به طور ناخودآگاه به سمت اشخاص و اعمالی جذب می‌شوید که نیازهای روحانی، احساسی شما را برآورده می‌کنند. بنابراین شما گام به گام به سمت اهداف بلند مرتبه ای خود سوق کشف خواهید کرد.

آرزوهای‌تان را شبیه به غذا در ذهن‌تان گاز بزنید

سعی کنید زمانی غذا را در دهان خود می‌گذارید، آن‌قدر آن را گاز بزنید تا زمانی وارد شکم شما می‌شود به سادگی هضم شود. این عمل موجب می‌شود بدن‌تان کار خود را راحت‌تر به انجام رسانده و انرژی کمتری صرف هضم و جذب غذا کند. در این حالت اندام شما انرژی بیشتری نگه داشته و در طول روز شما خوشحال تر و سرزنده‌تر خواهید بود. همین کار را نیز باید در رابطه با تجربیات و وقایع زندگی خود به انجام رسانید. در رابطه با تک‌تک کارهای‌تان به درستی اندیشید و تمام حواشی را انتخاب بکنید. آرزوهای‌تان را باید شبیه به غذا در ذهن‌تان کاملا گاز بزنید تا به تدریج جزیی از حضورتان شود. بنابراین شما با این کار تمام اهداف و آرزوهای مورد علاقه‌تان را به طرف خود جذب می‌کنید.

خوراکی هایی را که پسندید، بخورید

هرگز از یاد نبرید خوراکی هایی را بخورید که کاملا پسندید و با افرادی رابطه داشته باشید که مثبت هستند و انگیزه زیستن را در شما تقویت می‌‌کنند. به عنوان مثال زمانی شما غذای مورد علاقه‌تان را می‌خورید اندام آن را بسیار راحت‌تر هضم و جذب می‌کند. در صورتی که این اتفاق برای خوراکی ای که نپسندید، نمی‌افتد و در عین حال انرژی زیادی نیز از دست خواهید داد.

این بحث در رابطه با انتخاب دوستان، شغل و دیگر مسایل هم راستگو است. چنانچه از افرادی که با آن‌ها رفت‌وآمد می‌کنید و یا از کاری که دارید راضی باشید، مطمئنا از تک‌تک لحظات زندگی خود لذت قرار می داری خواهید برد.

از زندگی خود صفا بکنید.

چنانچه به راستی از زندگی خود لذت نمی‌برید به این علت است که یاد نگرفته‌اید آن‌طوری که پسندید زیید. همان‌طور که می‌دانید هر کدام از ما بینظیر هستیم و می‌توانیم کاملا متفاوت از دیگری زییم. پس بهتر است ویژگی‌های خاص خود را یافته و آن‌ها را در پیشبرد اهداف‌مان مصرف بکنیم. هر کسی مسوول زندگی خود است و باید بر آن بشود به چه صورت زید و انرژی خود را صرف چه اعمالی بکند. بنابراین فرمان انرژی خود را در دست بگیرید و آن را درست هدایت کنید تا هم خود و هم دیگران از آن بهره‌مند شوید و از لحظات زندگی‌تان صفا بکنید.

******************

تهیه کننده : شيرزاد ا.

روانشناسی و خانواده در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شمع هر جمع مشو ور نه بسوزی ما را
««« »»»
ياد هر قوم مکن تا نروی از يادم

به چه صورت رویاهای مان را در حافظه مان تقویت کنیم؟

TT / 256 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال