ورزش بانوان بهترین وسیله برای رسیدن به نشاط اجتماعی است


ورزش بانوان بهترین وسیله برای رسیدن به نشاط اجتماعی است

خبرگزاری فارس: ورزش زنان خوب ترین وسیله برای رسیدن به نشاط اجتماعی است

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان پیشوا نقل کرد: ورزش زنان خوب ترین وسیله برای رسیدن به نشاط اجتماعی است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از جنوب استان تهران به نقل از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان پیشوا، اولین نشست هماهنگی مربیان و مدیران اماکن ورزشی اختصاصی شهرستان پیشوا به ریاست امیر موسی زاده به انجام رسانده شد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان پیشوا در این نشست که به منظور برنامه ریزی و وجود حداکثری زنان ورزشکار ناحیه در همایش پیاده روی روز ۱۸ آبان تشکیل شد، حین بیان رنجش از استقبال نکردن زنان در مسایل ورزشی نقل کرد: اگه فعالیت های ورزشی درمیان زنان پیشوایی بدین شکل باشد و اماکن ورزشی خالی و یا از استقبال کمی برخوردار باشند؛ قطعاً در آینده ای نزدیک در شهرستان شاهد ازدیاد مریضیهای روحی و جسمی انبوه ای خواهیم بود.

موسی زاده با اشاره به نقش ورزش در سطح جامعه بیان کرد: ورزش زنان خوب ترین وسیله برای رسیدن به نشاط اجتماعی است که امروز شهرستان پیشوا در بسیاری نقاط؛ زنان و خانواده ها از این معضل یعنی نداشتن روحیه ای شاداب و اندامی سلامت عذاب میکشند و تکلیف مربیان و مسئولان باشگاه هاست که با هماهنگی و تعامل بیش از پیش با اداره ورزش به این مقوله اصلی دقت دارند و اشخاص را با مخارجهای پایین جذب اماکن ورزشی کنند.

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان پیشوا تصریح کرد: زندگی هر جامعه ای به وجود زنان و مادران سلامت بستگی دارد و امروز مکان تأسف است که در شهرستان تاریخی و مذهبی پیشوا که در نزدیکی پایتخت کشورمان مردم آن میزیند؛ به ورزش پرداخته نمیشود و در بخش زنان استقبال بسیار پایین است.

وی در ادامه یادآوری کرد: بنده و کلکسیون همکاران در اداره ورزش و جوانان سعی در فرهنگ سازی و سوق دهی و جذب شهروندان بویژه زنان به سوی ورزش و تالارهای ورزشی داریم و در این راه همت و تلاش کلیه مربیان و باشگاه داران را می طلبد تا با همکاری هم بتوانیم جامعه ای سلامت و شهری بشاش بسازیم.

موسی زاده با اشاره به همایش هزار نفری پیاده روی زنان شهرستان پیشوا نقل کرد: مربیان ورزشی باید در این همایش نهایت تلاش خود را بکار گیرند و از این کار بزرگ نتیجه گیری و خروجی عالی داشته باشند تا زنان شرکت کننده جذب ورزش شده و فرهنگ سازی ورزش همگانی در روز همایش صورت گیرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: تمام تلاش و هدف ما در برگزاری این همایش، ایجاد حرکت برای زنان و مادرانی است که دائم در منازل خود در حال کار و فعالیت هستند و فعالیت فرهنگی نظیر ورزش که نقش بسزائی در پیشرفت تندرست جسمی و شادابی اشخاص قرار میدهد؛ ندارند.

موسی زاده در ادامه بیان داشت: بانوانی که فعالیت ورزشی ندارند و تحرک کمی نسبت به سایرین دارند؛ دچار آسیب دیدگی هایی نظیر کمر نا خوشی و آسیب دیدگی مفاصل و … هستند و اگه ما مسئولان ورزشی در کار خود درست عمل کنیم ؛ قادر هستیم از بروز این زیانها تا حد گیراای پیش گیری کنیم و به همین منظور مد نظر گیریم در صورت استقبال ماهانه همایش پیاده روی ویژه زنان را در پیشوا به انجام رسانیم.

وی با اشاره به اینکه ورزشکاران و باشگاه های ورزشی بازو و سرمایه اداره ورزش هستند، نقل کرد: ما به عنوان متولیان ورزش حق نداریم تندرست اشخاص را با تجویز داروهای کاهش وزن و روغنی ای سوز و یا تمریناتی که در آن مهارت و کارت معتبر نداریم ؛ به خطر بی اندازیم و به همین منظور در صورت گزارش و بازرسی از باشگاه ها و کشف هرگونه دارو، دارو و پودر، بلافاصله اجازه باشگاه متخلف باطل و مکان برای پیوسته با هماهنگی استان تهران تعطیل خواهد شد.

سرپرست اداره ورزش وجوانان شهرستان پیشوا در انتها حین اعلام آمادگی جهت ورزش همگانی زنان توسط مربیان مجرب نقل کرد: طی هماهنگی های صورت گرفته با اداره تعلیم و پرورش ، مقرر گردیده سالن رازی شهرستان در ایام هفته در ساعات اولیه روز جهت ورزش همگانی زنان در اختیار شهروندان عزیز بصورت مجانی قرار گیرد.

بر پایه این گزارش، همایش پیاده روی زنان شهرستان پیشوا که با همکاری فرمانداری، شهرداری و شورای اسلامی شهر پیشوا و ادارات ورزش و جوانان، تعلیم و پرورش، جهاد کشاورزی، هلال احمر، صنعت و معدن و فرماندهی انتظامی شهرستان پیشوا برنامه ریزی شده است؛ روز ۱۸ ماه آبان ساعت ۹ صبح با اجرای ورزش، تمرین و حرکات گروهی، مسابقات ورزشی طناب کشی، طناب خانمی و انگشتر و همچنین ناشتایی سلامت از دو مسیر چهارراه حرم و دانشگاه آزاد به سمت پارک تفریحی خانواده؛ به انجام رسانده میشود.

**پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست**

نگارش: سپيده ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

با مدعی مگوييد اسرار عشق و مستی
««« »»»
تا بی‌خبر بميرد در درد خودپرستی

ورزش بانوان بهترین وسیله برای رسیدن به نشاط اجتماعی است

TT / 151 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال