استعدادهای ورزشی در ۹ پایگاه بسیج استان اصفهان شناسایی می شوند


استعدادهای ورزشی در ۹ پایگاه بسیج استان اصفهان شناسایی می شوند

سرپرست تربیت‌بدنی سپاه صاحب‌الزمان(عج) گفت: ۹ پایگاه‌ استعدادیابی بسیج استان اصفهان به شناسایی و تربیت استعدادهای ورزشی از سنین پایه تا ۱۸ سالگی می‌پردازند.

تصویر و عکس   استعدادهای ورزشی در ۹ پایگاه   بسیج استان اصفهان تشخیص داده میشوند

سرهنگ علی پیمان صفت در مکالمه با خبرنگار تسنیم در اصفهانبا اشاره به فعالیت پایگاه های استعدادیابی بسیج از سال ۱۳۹۱ بیان داشت: پایگاه های استعدادیابی بسیج استان اصفهان از ۳ پایگاه در سال ۱۳۹۴ به ۹ پایگاه ازدیاد یافت و استعدادهای ورزشی به صورت آکادمیک در این پایگاه ها تشخیص داده میشود.

وی افزود: پایگاه استعدادیابی والیبال در کاشان، جودو در لنجان، ووشو در خمینی شهر، ورزش فوتبال در مبارکه، تیر و کمان در منطقه هشتمین امام شیعیان(ع) اصفهان، تیراندازی در منطقه امام راستگو(ع) اصفهان و شنا و واترپلو در مرکز تربیت اندامی سپاه صاحب الزمان(عج) به شناسایی استعدادهای ورزشی خواهر و برادر توجه میکنند.

سرپرست تربیت اندامی سپاه صاحب الزمان(عج) با اشاره به چگونگی فعالیت این پایگاه ها بیان کرد: داوطلبان و علاقه مندان از سن ۸ و ۹ سالگی با مراجعه به این پایگاه ها در چرخه غربالگری قرار می گیرند و تست های ذهنی، حرکتی، رفتاری، پزشکی و غیره برای سنجش صلاحیت وارد شدن داوطلب به رشته ورزشی انجام می شود.

وی افزود: تست های گوناگونی توسط متخصصان و مربیان با وجود اساتید دانشگاه ها به صورت علمی و آکادمیک صورت گرفته و بعد از تأیید، داوطلبان به صورت مجلسی به تمرین توجه میکنند.

پیمان صفت با بیان این که ورزشکاران هر هفته ۳ نوبت به تمرین توجه میکنند، گفت: بعد از شناسایی استعدادهای ورزشی در پایگاه های استعدادیابی و کسب آمادگی ضروری، در مسابقات ورزشی بسیج شرکت داده می شوند.

وی تصریح کرد: رحلت کرده مسابقات ورزشی بسیج به گونه ای بود که افرادی که سابقه وجود در بسیج داشتند حتی با آمادگی کم قادر میبودند در مسابقات شرکت کنند اما این مسابقات در سال های اخیر به المپیادها و فستیوالهای استعدادیابی بسیج مبدل شده و تنها افرادی که فرآیند پایگاه های استعدادیابی را به اتمام رسانده باشند قادر هستند در مسابقات ورزشی بسیج شرکت کنند.

سرپرست تربیت اندامی سپاه صاحب الزمان(عج) گفت: سال جاری، المپیاد کشوری استعدادیابی بسیج در بخش برادران در رشته های کاراته، ورزش تکواندو، جودو، تیراندازی، تیر و کمان و ووشو به میزبانی تبریز و این المپیاد در بخش خواهران در رشته های تیر و کمان، تیراندازی، دوومیدانی و کاراته به میزبانی اصفهان به انجام رسانده شد.

وی با اشاره به استقبال خوب مردمی از پایگاه های استعدادیابی بسیج بیان کرد: قهرمانان و نبوغ هایی برتر مسابقات بسیج، وارد چرخه ورزش کشور می شوند و با وجود این که پایگاه های استعدادیابی استان اصفهان چندین سالی است که کار میکند قهرمانانی در رشته های ووشو و تیر و کمان را از دل پایگاه های استعدادیابی در سطح ملی تربیت کرده است.

پیمان صفت گفت: تلاش می شود تا از بدنه ورزش بسیج در رشته های مختلف استعدادهای ورزشی وارد چرخه قهرمانی ورزش کشور شوند چراکه پایگاه های استعدادیابی بسیج به صورت علمی و تخصصی فعالیت دارند و اشخاص از سنین پایه تا سن ۱۸ در یک فرآیند علمی شرکت کرده و به بخش قهرمانی وارد می شوند.

*******************

تهیه شده توسط: سرافراز ث.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا بر دلش از غصه غباری ننشيند
««« »»»
ای سيل سرشک از عقب نامه روان باش

استعدادهای ورزشی در ۹ پایگاه بسیج استان اصفهان شناسایی می شوند

TT / 82 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال