تاکنون ۲۶ میلیون نفر در انتخابات آمریکا شرکت کردند؛ ۲ برابر بیشتر از ۲۰۱۲


تاکنون ۲۶ میلیون نفر در انتخابات آمریکا شرکت کردند؛ ۲ برابر بیشتر از ۲۰۱۲

خبرگزاری فارس: تا به حال 26 میلیون نفر در انتخابات ایالات متحده شرکت کردند؛ 2 برابر بیشتر از 2012

یک شبکه تلویزیونی ایالات متحده گزارش داد که یک هفته مانده به انتخابات رئیس جمهور ایالات متحده حدود ۲۶ میلیون نفر در انتخابات زودهنگام شرکت کردند که نسبت به سال ۲۰۱۲ ازدیاد ۲برابری را نشان می‌دهد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، شبکه ان بی سی گزارش داد که تفسیر نتایج آماری انتخابات نمایان میکند که یک هفته مانده جدید عمده انتخابات، تا به حال ۲۶ میلیون نفر در انتخابات رئیس جمهور ایالات متحده شرکت کرده اند که نسبت به سال ۲۰۱۲ دو برابر بیشتر شرکت کرده اند.

براساس این گزارش، تا روز ۳۰ اکتبر سال ۲۰۱۲ یعنی یک هفته مانده به انتخابات رئیس جمهور ایالات متحده که مسابقه میان آقای باراک اوباما و میت رامنی بود حدود ۱۳.۵ میلیون نفر در انتخابات زودهنگام شرکت کرده بودند.

این گزارش اضافه کرد: در ۱۲ ایالت در انتخابات سال جاری تا کنون ۱۲۶۰۰۰۰۰ نفر برگه های رای خود را به صندوق انداخته اند. در وقت شبیه در انتخابات سال ۲۰۱۲ در همین ۱۲ ایالت حدود ۸ میلیون نفر شرکت کرده بودند.

هدف از قانون «رای زودهنگام» ازدیاد مشارکت رای دهندگان و پیش گیری از ازدحام در مراکز رای گیری در روز انتخابات است. براساس این قانون افرادی که قادر هستند زودتر از موعد رای خود را به تصویب رسانند معمولا شامل کسانی است که امکان می دارد در روز انتخابات خارج از حوزه رای گیری ای خود باشند، کارکنان حوزه رای گیری، کارکنان کمپین های رای گیری ای و کسانی که برنامه های غیر قابل تحولی برای روز انتخابات دارند.

این قانون در هر کدام از ایالت های ایالات متحده نحوه اجرای فرق می داری دارد و تاریخ برگزاری آن در برخی از ایالات به پنجاه روز گذشته از انتخابات عمده نیز می رسد.

ان بی سی نگاشت: با توجه به شرایط انتخابات سال ۲۰۱۶، این میزان مشارکت غیرمنتظره است و این نمایان میکند که تلاش کمپین جناب آقای دونالد ترامپ و خانم هیلاری کلینتون برای جدب آرای مردمان قابل توجه است.

طی هفته های اخیر، بحث بی آبرویی های اخلاقی ترامپ، مباحثه های پر سر و صدا میان دو حریف، مساله رسوایی ایمیلهای خانم هیلاری کلینتون و تقلب وی در یکی از مناظره ها موجب داغتر شدن تنور انتخابات رئیس جمهور ایالات متحده شده است.

در حالی که یک هفته تا موعد عمده انتخابات رئیس جمهور ایالات متحده است، نتیجه یک نظرسنجی سراسری از پیش افتادن یک درصدی نامزد جمهوریخواه درمقابل حریف دموکرات وی ماجرا دارد.

هجدهم برج آبان موعد عمده انتخابات رئیس جمهور ۲۰۱۶ ایالات متحده است و قرار است طی آن جانشین آقای باراک اوباما تعیین شود.

____________________________________

گردآوری از : گلچهره خ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بسوز اين خرقه تقوا تو حافظ
««« »»»
که گر آتش شوم در وی نگيرم

تاکنون ۲۶ میلیون نفر در انتخابات آمریکا شرکت کردند؛ ۲ برابر بیشتر از ۲۰۱۲

TT / 127 — TP / 32%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال