ویکلی استاندارد: مدیریت تحریم ها در اختیار خزانه داری است/ وزارت خارجه نمی تواند درباره تجارت با ایران تضمین بدهد


ویکلی استاندارد: مدیریت تحریم ها در اختیار خزانه داری است/ وزارت خارجه نمی تواند درباره تجارت با ایران تضمین بدهد

خبرگزاری فارس: ویکلی استاندارد: مدیریت تحریم‌ها در اختیار خزانه‌داری است/ وزارت خارجه نمی‌تواند درباره تجارت با کشورمان تضمین بدهد

هفته نامه ویکلی استاندارد با بیان این که خزانه‌داری و وزارت خارجه ایالات متحده در زمینه تحریمهای کشورمان با هم اختلاف دارند تاکید کرد که این خارج از توان وزارت خارجه است که به شرکتهای خارجی برای تجارت با کشورمان تضمین دهد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، هفته نامه ویکلی استاندارد در گزارشی به وارسی رویکرد چندین ماه گذشته دولت جناب باراک اوباما در قبال تحریمها علیه کشورمان توجه کرد و نگاشت: جان کری وزیر خارجه ایالات متحده نقل کرده است که دستورالعمل صادر شده از سوی وزارت خزانه داری ایالات متحده که ماه گذشته انتشار داده شد از تجارت بانکهای خارجی با کشورمان درمقابل تحریمهای باقیمانده ایالات متحده محافطت می کند حتی اگه این تعامل با نهادهایی باشد که همچنان تحت تحریم قرار دارند.

ویکلی استاندار به نقل از تحلیلگران ایالات متحده و همچنین منابع کنگره گزارش داد که این روند بخشی از تلاشهای دولت اوباما به رهبری جان کری برای تقویت اقتصاد کشورمان است.

جان کری روز دوشنبه در نشست چتم هاوس در شهر لندن نیز گفت: دستورالعمل تازه به بانکها نقل میکنید که آنها قادر هستند با خیال آسان با کشورمان تجارت کنند بدون هیچ سعی و تلاش زاید و اگه تعاملات انها با نهادهای ارتشی تحریم شده نباشد هیچ معضلی موجود نخواهد بود. با این حال وی همچنین تاکید کرد که دولت اوباما این را کاملا هویدا معلوم کرده است که استانداردهای تحریم کشورمان باید همچنان حفظ و رعایت شود.

براساس این گزارش، این بیانات کری چندین هفته پس از آن بیان می شود که آدام زوبین از مقامات وزارت خزانه داری ایالات متحده نقل کرده بود که تعامل بانکها با کشورمان باید در سطحی باشد تا از تعامل و منفعت منتقل کردن به نهادهایی که تحت تحریم هستند پیش گیری شود.

زوبین تاکید کرده بود که نقض بعضی از این دستورالعملها تحریمهای سرسختانه ای که در سبد خود داریم را ایجاب خواهد کرد.

ویکلی استاندارد نگاشت؛ نمایندگان کنگره ایالات متحده بارها تلاشهای جان کری برای متقاعد کردن تجارت با کشورمان را محکوم کرده اند. مارکو روبیو سناتور ایالت فلوریدا در عکس العمل به بیانات اخیر کری نقل کرده است که جان کری در نقش یک نماینده دو فاکتوی تجاری کشورمان عمل می کند. وی نسبت به تجارت با کشورمان به مخصوص تجارت با سپاه پاسداران انقلاب کشورمان به بانکها و سازمانهای اقتصادی غربی اخطار داد.

ویکلی استاندارد در ادامه اضافه کرد: وزارت خزانه داری و وزارت خارجه ایالات متحده طی ماههای گذشته در زمینه تجارت با کشورمان با همدیگر در تضاد بوده اند. خزانه داری تحت «قانون پاتریوت» مدام نسبت به پولشویی از سوی کشورمان ابراز دغدغه کرده و به شرکتهای خارجی برای تعامل با کشورمان اخطار داده و نقل کرده است که جانب احتیاط را رعایت کنند. جان کری از سوی دیگر نقل کرده است که تلاشهای خود را حتی فراتر از ضوابط توافق اتمی در راه تسهیل تجارت با کشورمان مورد استفاده قرار میدهد.

این درحالیست که کارشناسان و تحلیلگران می گویند که در نهایت قدرتمندی وزارت خارجه برای تضمین دادن به شرکتهای خارجی برای تجارت با کشورمان محدود است.

یک مقام ارشد یک سازمان مستقر در واشنگتن که بر روی تحریمهای کشورمان فعالیت میکند نقل میکنید که حرفهای کری فقط حرف هستند و توانایی انتقاد شدن ندارند. همه آگاهی می دارند که مدیریت تحریمها در اختیار وزارت خزانه داری ایالات متحده است. بنابراین جان کری قادر نمی باشد یک دنیا موازی خلق کند که در آن تجارت با کشورمان تضمین شده و اطمینان داشته باشد.

واشنگتن فری بیکن هم اخیرا گزارش داد که در ماه ژوئن مقامات وزارت خزانه داری ایالات متحده از بیانات جان کری درباره این که ایالات متحده شاید دسترسی کشورمان به دلار ایالات متحده را تسهیل میکند بسیار عصبانی شده بودند.

وزارت خارجه امریکا طی چندین ماه گذشته بارها از سوی مقامات و رهبران کشورمان به دلیل نبود پایبندی به تعهدات خود طبق وافق اتمی مورد هجوم قرار گرفته است.

تحلیلگران و مقامات ایرانی نیز باور می‌ دارند که اقتصاد کشورمان آنطور که انتظار می رفت از توافق اتمی نفعی نبرده است.

— نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود —

نگارش توسط : آزيتا و.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلم بجو که قدت همچو سرو دلجوی است
««« »»»
سخن بگو که کلامت لطيف و موزون است

ویکلی استاندارد: مدیریت تحریم ها در اختیار خزانه داری است/ وزارت خارجه نمی تواند درباره تجارت با ایران تضمین بدهد

TT / 162 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال