سکوت مرکل در قبال اقدامات آنکارا علیه آزادی مطبوعات غیرقابل تحمل است


سکوت مرکل در قبال اقدامات آنکارا علیه آزادی مطبوعات غیرقابل تحمل است

انجمن صنفی نشریه نگاران کشور آلمان انتقاد شدیدی به سکوت مرکل درمقابل اقدامات آنکارا علیه آزادی مطبوعات در این کشور وارد کرده و از صدر اعظم خواست اقدامات قاطعانه تری در این راستا در قبل گیرد.

عکس   سکوت مرکل در قبال اقدامات آنکارا علیه آزادی مطبوعات غیرقابل تحمل است

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از نشریه اتریشی "دی پرسه"، دادستانی استانبول با عنوان تحقیقات در رابطه با اعضای گروه فتح الله گولن، علیه سیزده تن از دست اندرکاران و نویسندگان نشریه جمهوریت کشور ترکیه، نشریه مخالف حزب حاکم این کشور به اتهام عضویت در گروه های تروریستی پ.ک.ک ، فتح الله گولن و ارتکاب جرم از طرف گروه های مذکور، حکم بازداشت صادر کرد.

بدنبال صدور این حکم در چارچوب یک عملیات، مراد صابونجو سردبیر نشریه جمهوریت و آیدین انگین نگارنده این نشریه در استانبول و گورای اوز نگارنده و عضو هیأت مدیره بنیاد جمهوریت نیز در آنکارا دستگیر شدند.

این اقدام دولت کشور ترکیه با نقد های شدید جهانی روبرو بوده است.

انجمن صنفی نشریه نگاران کشور آلمان (DJV). روز سه شنبه به این اقدام دولت کشور ترکیه علیه نشریه مخالف جمهوریت عکس العمل نمایان کرده و از صدر اعظم کشور آلمان خواست کرد که اقدامات قاطعانه تری در پشتیبانی از آزادی مطبوعات در کشور ترکیه در قبل گیرد.

انجمن صنفی نشریه نگاران کشور آلمان از عکس العمل فعلی مرکل به اینشکلی اقدامات دولت کشور ترکیه ابراز دلسردی کرد.

"فرانک اوبرال" سرپرست این انجمن در این باره نقل کرد: سکوت مرکل در قبال این مسئله غیر قابل تحمل است.

سخنگوی مرکل روز دوشنبه در عکس العمل به اقدامات اخیر کشور ترکیه آزادی مطبوعات را به عنوان یک دارایی با ارزش و بخش مرکزی برای هر دولت قانونی دموکراتیک خواند. وی همچنین با یاد آوری سخنرانی چندین هفته اخیر مرکل درباره ارزش آزادی مطبوعات اشاره ای به این مسئله کرد.

انجمن صنفی نشریه نگاران کشور آلمان این عکس العمل دولت را به عنوان نشانه ای برای بی علاقگی صدر اعظم کشور آلمان به مسئله تعقیب و اذیت و آزار نشریه نگاران در کشور ترکیه دانست.

اپوزیسیون کشور آلمان نیز انتقاد شدیدی به موضع گیری مرکل درمقابل اینشکلی اقدامات آنکارا وارد کرده اند.

"سویم داگدلان"، از سیاستمداران حزب چپ پارلمان کشور آلمان در این باره بیان داشت که پس از بازداشت بسیاری از کارکنان نشریه جمهوریت در کشور ترکیه صدر اعظم کشور آلمان باید حالا بجای این که تنها وانمود به دغدغه کند اقدام کند. وی از صدر اعظم کشور آلمان خواست که برای آزادی بیشتر از صد نشریه نگار دستگیر شده در کشور ترکیه کاری بکند.

"الکساندر گراف"، از سیاستمداران اروپایی حزب دموکرات آزاد نیز بزدلی دولت کشور آلمان درمقابل اردوغان را غیر قابل درک دانست.

وی تاکید کرد،باید کاملا این مسئله بارز شود که بدون تحول موضع کشور ترکیه آزادی ویزا برای شهروندان ترک و عضویت این کشور در انجمن اروپا قابل تصور نیست.

رییس وزیران کشور ترکیه اینشکلی انتقادات از طرف سیاستمداران اروپایی را رد کرده و آن را بی جا و غیر منصفانه آگاهی داشته است.

_______________________________

تهیه و تدوین: شراره ز.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ که سر زلف بتان دست کشش بود
««« »»»
بس طرفه حريفيست کش اکنون به سر افتاد

سکوت مرکل در قبال اقدامات آنکارا علیه آزادی مطبوعات غیرقابل تحمل است

TT / 120 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال