داروخانه ها دیگر قادر به تأمین داروی بیماران نیستند + علت و راهکار


داروخانه ها دیگر قادر به تأمین داروی بیماران نیستند + علت و راهکار

عضو هیات مدیره اجلاس داروسازان گفت: بسیاری از داروخانه‌ها نیرومند به پرداخـت بدهی‌های خود بـه شرکت‌های توزیع دارو نیستند و این یعنی دیگر نیرومند به تامین دارویی که به بیماران تحویل خواهند داد نیستند زیرا بیمه تندرست از ابتدای سال، ریال هم توجه کرد نکرده است.

تصویر و عکس   داروخانه ها دیگر نیرومند به تأمین داروی بیماران نیستند + دلیل و روش

محمد باقر ضیا در مکالمه با خبرنگار تندرست خبرگزاری تسنیم، حین دادخواهی به طولانی شدن وقت توجه کرد معوقات داروخانه ها بیان داشت: از ابتدای امسال، سازمان بیمه تندرست حتی یک ریال هم بابت مطالبات داروخانه ها توجه کرد نکرده است.

وی ادامه داد: عملکرد سازمان های بیمه گر به ویژه سازمان بیمه تندرست، داروخانه ها را به مرز تباهی کشانده است. آنها با حذف نقدینگی لازم داروخانه ها برای تامین داروهای موردنیاز روزمره داروخانه ها، مستهلک کردن سود داروخانه ها، سوق دادن داروخانه ها به دریافت وام های بانرخ بهره بالاتر از سود دارو، اقتصاد داروخانه ها را به پرتگاه نابودی کشاندند.

عضو هیات مدیره اجلاس داروسازان کشورمان افزود: منابع سبک تغییر تندرست، پیش از این که صرف توجه کرد بدهی های سازمان های بیمه گر به داروخانه ها شود، به چشم مییاید که صرف کارانه پزشکان شده و هم اکنون سازمانهای بیمه گر نه تنها نیرومند به توجه کرد بدهی های قبلی خود به داروخانه ها نیستند، بلکه اساساً عاجز از تامـین منابع مالی مربوطه نیز است.

ضیا تصریح کرد: این درحالی است که بحث داروخانه ها، دریافت سود عملکرد خود نیست، بلکه اساساً سرمایه خود را از دست دادند و شأن و اعتبار و حیثیت حرفه ای داروخانه ها به خاطر ناکارآمدی دستگاه بیمه در حال فروریزی می نگاه کنند.

به گزارش سرزه به نقل از هیات مدیره اجلاس داروسازان کشورمان، با دریافت تسهیلات مالی از بانک ها، کورسوی باقی مانـده جهت پیشرفتی اوضاع، هر روز بدتر از دیروز می شود و با بیان عـجز مـسئولین مـربـوطه بـرای تامـین منابـع مـالی و بازپـرداخت سرمـایـه داروخانـه ها، امید داروسازان در حال تبدیل نابود شدن است و این برای نظام دارویی کشور یک تراژدی تمام عیار است.

وی ادامه داد: ما برای رفع این معضل و پیش گیری از ایجاد یک بحران ملی به ریاست محترم جمهوری، مسئـولین وزارت رفاه، دست اندرکاران وزارت بـهداشت، مـتولیان امـور داروی کشور، نمـایندگان کـمسیون بهداشـت مجلـس شـورای اسلامـی، نایـب سرپرست مجلس، دست اندرکاران سازمانهای بیمه در کـلیه رده ها به هـمه بزرگواران متوسل شدیم. ولی تنها اتفاقی که افتاده است، حرارت داده شدن بازار بحث و گفت وگو تبادل نظر است.

هیات مدیره اجلاس داروسازان کشورمان تاکید کرد: این هم بحث و تفسیر در حالی است که توجه کرد مطالبات داروخانه ها یک اصل قانونی است و احتیاج به این همه گفت و شنود ندارد.

ضیا یاد آوری کرد: بسیاری از داروخانه ها نیرومند به پرداخـت بدهی های خود بـه شرکت های توزیع دارو نیستند و این یعنی دیگر نیرومند به تامین دارویی که به بیماران تحویل خواهند داد، نیستند.

————————————-

متن از : شايگان ز.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زنهار تا توانی اهل نظر ميازار
««« »»»
دنيا وفا ندارد ای نور هر دو ديده

داروخانه ها دیگر قادر به تأمین داروی بیماران نیستند + علت و راهکار

TT / 90 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال