فاطمه غائبی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ نونهالان کشور شد


فاطمه غائبی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ نونهالان کشور شد

سرپرست هیئت رزمی کاشان گفت: فاطمه غائبی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ نونهالان کشور شد.

تصویر و عکس   فاطمه غائبی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ نونهالان کشور شد

حمیدرضا تجملی در مکالمه با خبرنگار تسنیم از کاشان، در رابطه با قهرمانی این نونهال کاشانی بیان داشت: مسابقات قهرمانی کشور سبک کیک بوکسینگ wka در پنج شنبه و جمعه، ۲۹ و ۳۰ مهر به میزبانی استان قم با وجود ۳۰۰ نفر شرکت کننده به انجام رسانده شد و از استان اصفهان ۱۰۰ نفر در این مسابقات شرکت کرده بودند که سهم کاشان ۱۸ شرکت کننده بود.

سرپرست هیئت رزمی کاشان با اشاره به هدف برگزاری این دوره از مسابقات اضافه کرد: این مسابقات با هدف اعزام ورزشکاران به مسابقات بین المللی یونان به انجام رسانده شد که در این مسابقات فاطمه غائبی در وزن منفی ۳۵ کیلوگرم و رده سنی نونهالان با شکست حریفان خود به مقام اول این مسابقات رسید.

تجملی خلال اشاره به پیگیری های ضروری و مشورتهای انجام شده با هیأت رزمی استان اصفهان در جهت اعزام این ورزشکار به مسابقات بین المللی یونان یاد آوری کرد: فاطئمه غائبی به مدت پنج سال در این رشته سرگرم به فعالیت و دارای کمربند قهوه ای است و در آینده ای نزدیک به کمربند سیاه دست پیدا می کند.

وی در رابطه با این ورزش، تاریخچه و سابقه آن تصریح کرد: کیک بوکسینگ مخلوطی از رشته های رزمی موای تای، کاراته و بوکس است که تنها چهل و پنج سال از تولد آن می گذرد و در آن زدن رقیبی که بر روی زمین افتاده ممنوع است و به طورکلی هدف از تمرینات کیک بوکسینگ پاسداری از خود و به دست آوردن آمادگی جسمی است.

سرپرست هیئت رزمی کاشان ابراز داشت: ریشه عمده کیک بوکسینگ مربوط به ۲۰۰۰ سال قبل در آسیا است و کیک بوکسینگ ژاپنی در دههٔ ۱۹۶۰ تولدی ایجاد و مسابقه های آن از همان دهه آغاز شد که بنیان گذاران آن اوسامو ناگوچی و تاتسو یامادا بودند.

تجملی در رابطه با کیک بوکسینگ آمریکایی گفت: کیک بوکسینگ آمریکایی در دهه هفتاد تولدی ایجاد شد و بنیان گذاران آن در غرب «جو لوئیس»، «بیل والاس»، «جف اسمیت» و «جری بیزلی» در سال ۱۹۷۰ بودند.

وی در رابطه با راهکار مجادله در این ورزش اضافه کرد: مسابقات در یک زمین چهارگوش به ابعاد ۱۶ تا ۲۰ مرگ برگزار شده و با یک طناب محضور می شود و وقت مسابقه سه راند سه دقیقه ای است که ورزشکاران بین هر راند یک دقیقه میخوابند و هر مسابقه توسط یک داور و یک پزشک مهار می شود و سه قاضی به مبارزان امتیاز می دهند.

سرپرست هیئت رزمی کاشان با اشاره به سابقه این ورزش در کشورمان یاد آوری کرد: کیک بوکسینگ در کشورمان در سال ۱۳۷۴ توسط حسین پرهیزکاری، علی حق شناس، نصرالله شهسواری و مهرداد شـرقی پایه قرار دهی و به جامعه ورزش های رزمی کشورمان شناسانده شد.

*******************

تهیه شده توسط: فريبا آ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ماجرای دل خون گشته نگويم با کس
««« »»»
زان که جز تيغ غمت نيست کسی دمسازم

فاطمه غائبی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ نونهالان کشور شد

TT / 83 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال