کشف قاچاق بالای ۵۰۰ میلیون تومان در کشور ۹۷ درصد افزایش یافت


کشف قاچاق بالای ۵۰۰ میلیون تومان در کشور ۹۷ درصد افزایش یافت

سرپرست پلیس مجادله با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: در ۶ ماه ابتدای سال جاری میزان مکشوفات قاچاق با ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون تومان ۹۷ درصد ازدیاد یافته است.

عکس   کشف قاچاق بالای ۵۰۰ میلیون تومان در کشور ۹۷ درصد ازدیاد یافت

سرهنگ مهدی قدمی در مکالمه با خبرنگار تسنیم در کرمانشاهدر حاشیه کارگاه یک روز مجادله با قاچاق کالا و ارز با اشاره به این که بخشی پرونده های قاچاق گفته شده دارای ارزش ریالی ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: عمده این مکشوفات به همراه معرفی عناصر عمده بوده که باعث کاهش قاچاق در آینده می شود.

سرپرست پلیس مجادله با قاچاق کالا و ارز با بیان این که میزان مکشوفات پرونده های قاچاق بالای ۱۰۰ میلیون تومان در ۶ ماه ابتدای سال جاری نسبت به مدت شبیه سال گذشته ۵۰ درصد ازدیاد یافته است، عنوان کرد: پرونده های زیر ۱۰۰ میلیون تومان قاچاق دو درصد کاهش یافته و تلاش می شود این میزان باز هم کاهش یابد.

قدمی با اشاره به این که دستگیری باندهای سازمان یافته درصد قابل توجهی از وارد شدن قاچاق را کم میکند، گفت: از ابتدای سال جاری تا به حال براساس اظهارات رهبر معظم انقلاب، ناجا با محوریت آگاهی قرارگاه مبارز با قاچاق را تشکیل داده و بر محموله های کلان که به صورت سازمان یافته قاچاق می شوند متمرکز شده است.

وی با بیان این که تلاش می شود میزان مکشوفات زیر ۱۰۰ میلیون در نیمه دوم سال کاهش یابد، اضافه کرد: توجه کردن و تمرکز بر محموله های کلان و باندهای سازمان یافته به معنای این نیست که محموله های کوچولوتر قاچاق به حساب نمییاید بلکه معرفی باندهای کلان باعث کاهش قاچاق در آینده نیز می شود.

قدمی با اشاره به این که مجموع مکشوفات قاچاق نیروی انتظامی در سال جاری با ارزش ریالی ۲۰۰۰ میلیارد تومان ۴۰ درصد ازدیاد یافته است، گفت: رسیدگی به پرونده های قاچاق در محاکم قضایی توسط نیروی انتظامی رصد می شود و با تعاملات با سیستم قضا، گمرکات و تعزیرات حکومتی پرونده ها در کمتر از سه تا چهار ماه به نتیجه رسیده است.

وی با بیان این که با نگاه دستگاههای حاضر در ستاد مرکزی ۱۰ قلم کالای قاچاق در کشور حضور دارد، اظهار کرد: ۴۵درصد کالای قاچاق در کشور به ترتیب شامل لباس، وسایل خانگی، وسایل میکاپ و آرایشی بهداشتی، تلفن همراه، مواد خوراکی ای، طلا و ارز و محصولات دخانی می شود.

قدمی با اشاره به این که براساس گزارش ستاد قاچاق سال جاری میزان مکشوفات پنج تا ۶ هزار میلیارد تومان ازدیاد یافته است، گفت: فرهنگ سازی در زمینه مجادله با کالای قاچاق و پشتیبانی از تولید داخلی بسیار اهمیتی می دارد و در این راستا تلاش می شود اجازه پخش عکس و تصویر قاچاقچیان مهم جهت عبرت یاد گیری گرفته شود.

سرپرست پلیس مجادله با قاچاق کالا و ارز کشور با اشاره به لزوم فرهنگ سازی بهره گیری از تولید داخلی در مدارس و خانواده ها، یاد آوری کرد: کوله بری در واقع قاچاق قانونی، موفقی و ایجاد اشتغال برای کشورهای دیگر است.

لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد

گردآورنده: اميد ل.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شکفته شد گل حمرا و گشت بلبل مست
««« »»»
صلای سرخوشی ای صوفيان باده پرست

کشف قاچاق بالای ۵۰۰ میلیون تومان در کشور ۹۷ درصد افزایش یافت

TT / 108 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال