مدیر دو تابعیتی مستعفی که بود؟


مدیر دو تابعیتی مستعفی که بود؟

مدیر برنامه‌های پیشین مایکرو سافت و آمازون پس از دو ماه فعالیت در وزارت ارتباطات به خاطر قانون مدیریت خدمات کشوری، از مدیرکلی دفتر امور نوآوری و پشتیبانی از سرمایه‌گذاری این وزارتخانه استعفا کرد.

تصویر و عکس   مدیر دو تابعیتی مستعفی که بود؟

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی –وزیر اطلاعات- اخیراً عنوان کرده است که متاسفانه سناریوهای گوناگونی برای تضعیف دولت توسط مخالفین تدارک نگاه شده که بحث دو تابعیتی ها یکی از آنهاست.

وی در توضیح این که به چه کسانی دوتابعیتی نقل میشود، گفت: در مقوله اقامت یک شخص در کشوری غیر از کشور عمده خود مفاهیم و اصطلاح های متعددی داریم که تابعیت، گرین کارت (ایالات متحده)، اقامت دائم، روادید و روادید مکرر از جمله آنها هستند.

علوی گفت: تابعیت نیز دو نوع است. در یک نکته، فرد تابعیت را کسب می کند یعنی از یک دولت خارجی خواست تابعیت می کند و در نوع دیگر، در کشوری دیگر شبیه به ایالات متحده متولد میشود و چنانچه حقوق بین المللی آن کشور همچون ایالات متحده بر اساس خاک باشد، هرکس که در خاک آن کشور متولد میشود شهروند آنجا به حساب مییاید و تابعیت آن کشور را به وی می دهند.

او افزود: در نوع دوم، فرد به تابعیت اولیه خود پشت نکرده و اقدامی نیز برای گرفتن تابعیت کشور مزبور نکرده ولی تابعیت آن کشور را پذیرفته است.

وی افزود: از نگاه قانون مدیریت خدمات کشوری هم اشخاص دو تابعیتی یعنی کسانی که اضافه بر تابعیت ایران، تابعیت دیگری را گرفته اند، قادر نیستند وزیر، معاون وزیر، نماینده مجلس و مدیرکل باشند و حق تصدی این مسئولیت ها را ندارند.

وزیر اطلاعات با اظهار این که در حال حاضر هیچ مسئول دوتابعیتی نداریم، ابراز کرد: فقط یک مدیر دوتابعیتی داشتیم که دو روز پیش در گفت و گوای به آن اشاره کردم و نقل کردم قرار است استعفا دهد.

وی افزود: بعدا مطلع شدم این فرد دو هفته پیش از سمت خود استعفا داده است.

به اعلان سرزه و به نقل از تسنیم با توجه به این که پیش از این با حکم معاون نوآوری و تکنولوژی وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات، روح الله رحمانی (از مدیران پیشین مایکرو سافت) به سمت مدیرکل دفتر امور نوآوری و پشتیبانی از سرمایه گذاری وزارت ارتباطات منصوب شد، پیگیر توضیحات وزیر اطلاعات شدیم.

در پیگیری های خبرنگار تکنولوژی اطلاعات تسنیم از وزارت ارتباطات معلوم شد که روح الله رحمانی در تاریخ ۲۶ مهر ۹۵ از مسئولیت خود به خاطر بحث دو تابعیتی بودن استعفا کرده است.

روح الله رحمانی هم در مکالمه ای با تسنیم حین تأیید این بحث اظهار کرد: زمانیکه از طرف وزارت ارتباطات (ماه اردیبهشت) فراخوان به کار شدم هنوز این قانون ابلاغ نشده بود اما پس از این که بخش حقوقی وزارتخانه وارسیهای ضروری را در رابطه با این ماده قانونی به انجام رساند و به نتیجه رسید که من هم جزو دو تابعیتی ها می شوم، روز پس از آن استعفا دادم.

وی عنوان کرد: بنده مدام تابع قانون بوده و هستم لذا چنین کاری چندان غیرطبیعی نیست.

وی متولد ایالات متحده و بزرگ شده این کشور است که در پست هایی نظیر مدیر برنامه های موتور جستجوی مایکرو سافت و آمازون کار کرده است.

با توجه به این که روح الله رحمانی پیش از سرگرم شدن در وزارت ارتباطات میهمان خبرگزاری تسنیم بود، در دو گزارش مفصل با عناوین "سطح علمی مردم کشورمان را از آمریکایی ها هم بالاتر نگاه کردم/ فکر مهاجرت استعماری است/ به ایران آمدم تا کشورم را بسازم" و "دنبال کپی کردن آمازون نیستم/در مایکرو سافت نماز جماعت می خواندیم/دیدگاه رهبر ایران در زمینه شبکه ملی اطلاعات خوشکل است" گفته بود که والدینم ایرانی الاصل و به ترتیب زاده مشهد و شهر تهران هستند.

وی دکترای کامپیوتر خود را از دانشگاه واشنگتن واقع در شهر سن لوئیس اخذ کرده است.

**************************

مسئول متن : سامان ط.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شاه ترکان چو پسنديد و به چاهم انداخت
««« »»»
دستگير ار نشود لطف تهمتن چه کنم

مدیر دو تابعیتی مستعفی که بود؟

TT / 126 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال