برکناری وزیر ارتباطات، بازی سیاسی حکومت پاکستان است


برکناری وزیر ارتباطات، بازی سیاسی حکومت پاکستان است

دبیرکل حزب تحریک عوامی کشور پاکستان با اشاره به تحولات اخیر این کشور اظهارداشت که مخالفان دولت، حرکت خویش را شبیه به انقلاب اسلامی کشورمان آهسته ولی همیشه انجام می‌دهند ودر نهایت به پیروزی دست خواهند یافت.

عکس   برکناری وزیر ارتباطات، بازی سیاسی حکومت کشور پاکستان است

«تهیه کنم نواز» دبیرکل حزب «تحریک عوامی» کشور پاکستان در مکالمه با خبرنگار دفتر ناحیه ای خبرگزاری تسنیم در اسلام آباد با اشاره به فضای گسترده اعتراضات در این کشور اظهارداشت که مخالفان دولت نوازشریف، حرکت خویش را شبیه به انقلاب اسلامی کشورمان آهسته ولی همیشه به انجام میرسانند ودر نهایت به پیروزی دست خواهند یافت.

در ادامه نوشته کامل مکالمه ی مقام ارشد حزب تحریک عوامی کشور پاکستان آمده است.

تسنیم: دولت نوازشریف در جدیدترین اقدام، وزیر ارتباطات کشور پاکستان را برکنار کرد، با توجه به فضای گسترده اعترضات در اسلام آباد، عکس العمل تحریک عوامی کشور پاکستان چه چیزی است و چه موضعی اتخاذ می کند؟

دو مورد را باید انتخاب کرد، نخست این که نوازشریف از گذشته نیز با همین ترفند حکومت خود را به پیش برده است. برای مثال در حادثه «مادل تاون» که اشخاص بی گناه زیادی توسط عاملان دولتی کشته شدند و باعث اعتراضات گسترده شد؛ نواز شریف، «رانا ثناءالله» وزیر قانون پنجاب را گناهکار شناساند و سپس او را اخراج نمود ولی مدتی بعد که اوضاع سامان یافت بازهم او را به کار گمارد.

در شرایط کنونی، ماجرا «پرویز دلاور» وزیر خبر دهی کشور پاکستان نیز چنین خواهد شد. وقتی شخصی زیردست باشد همیشه باید تاوان گناه ارباب خود را بدهد. این معمولی است که ارباب خطا کند و زیر دست در آتش غلط او می سوزد.

پرویز دلاور توانایی ندارد که رفتار خویش را خودسرانه به انجام رساند. بلکه این یک کار برنامه ریزی شده بود که او به جرم درج اخبار غلط از اریکه توانایی کنار قرار داده شود.

حال به دنبال نجات فرزندش مریم نواز است به این علت که پیامهایی در اینترنت بین او و «المیدا» (خبرنگار فراری که علیه ارتش مطلب نگاشته بود) رد و تبدیل ساخته شده است . المیدا که توسط «داون نیوز» از کشور پاکستان بیرون رفت و تا وقتی که راحیل شریف بر مسند توانایی ارتش تکیه زده، قادر نیست به کشور پاکستان بازگردد بلکه این احتمال وجود دارد که با خواست پناهندگی به ایالات متحده برود به این علت که خواست پناهندگی اینشکلی اشخاص به راحتی پذیرفته خواهند شد.

این که اخبار مناسبترین جلسات شورای امنیت ملی به بیرون درز می کند، اتفاق بسیار اسفناکی است و اگه به این جرم دهها نفر اعدام شوند بازهم جا دارد و اشخاص گناهکار را بایستی به سزای اعمال خود رساند. به این علت که این بدترین ترفند خیانت به کشور است و نباید صرفا به عزل وی از وزارت اکتفا شود بلکه برای او اشد مجازات را باید انتخاب کرد.

همچنین باید گفت که پرویز دلاور گفتمان هایی را لو داده و بدون این که دادگاهی تشکیل شود گناهکار قلمداد شده و سلب مسئولیت می شود حال در حادثه مادل تاون درباره «شهباز شریف» برادر رییس وزیران کشور پاکستان، تقصیرکار عمده این حادثه هیچ اقدامی انجام نشد.

در حالیکه وی قاتل است حتی استعفا نیز نداد. تا وقتی که یک دادگاه آزاد و بی طرف بوجود نیاید واقعیت معلوم نخواهد شد.متاسفانه این دولت صرفا به دنبال اعتلای آل شریف است و درپی رهایی آنان است.

این حکومت تمامی مردمان کشور پاکستان نیست.بلکه صرفا ریاست چند خاندان بر یک کشور بزرگ است، مریم، حسن, حسین و کاپیتان صفدر حتی شما نگاه بکنید نخستین کسی که از تحریک انصاف دستگیر شد کسی که بود برخلاف کاپیتان صفدر فعالیتهایی داشت. او را به زندان رساندند و در آنجا نقل کردند فعالیتهای مخالف کاپیتان صفدر را اصلاح کن تا آزاد شوی؟! این به چه صورت کشوری است؟

ما انشالله در تاریخ دوم نوامبر در تجمع دادخواهی آمیز شرکت خواهیم کرد. بنده شخصا به پایتخت رفته و علیه دولت سخنان سنجیده خویش را اعلام خواهم نمود. و ایمان دارم در نهایت نواز شریف و شهباز شریف به سزای اعمال خویش در رابطه با حادثه مادل تاون خواهند رسید.

تسنیم: بر این باوریم که حضور شیخ الاسلام «طاهر القادری» رهبر حزب تحریک عوامی، روح جدیدی به هر اجتماع دادخواهی آمیز ضد دولت می دهد، آیا واقعا وی برنامه ای برای حضور در تجمع دادخواهی آمیز دوم نوامبر دارد؟

خیر، وی به کشور مراکش رفته و احتمال وجودش در دوم نوامبر بعید است. مسافرتی که چند ماه پیش برنامه ریزی شده است.

اگه شما به انقلاب اسلام کشورمان در سال ۱۳۵۷ بینید می بینید که حرکت انقلاب آهسته آهسته صورت گرفته است. من انتظار ندارم که در دوم نوامبر اتفاق بسیار باورنکردنی ای رخ دهد ولی می تواند باعث اتفاقی بزرگ شود. اگه شما امروز به پایتخت بروید نگاه خواهید کرد که تمامی خیابانها مسدود شده است. این شبیه به شبیه به بازی دومینو است که اگه نخستین سد از میان برداشته شود موانع بعدی آرام آرام نابود خواهند شد.

تسنیم: حکومت با عزل یک وزیر در اصل جرم خود را قبول کرده است ، آیا واقعا تصور می کنید که علیه پرویز دلاور دادگاهی تشکیل خواهد شد؟

وقتی یکی از وزرای دولت گناهکار باشد در اصل در دل اجتماع مسئولیت بوجود مییاورد-به این معنا که شخص رییس وزیران نیز گناهکار است، و او نیز باید استعفا دهد. بین تمامی نمایندگان پارلمان شخص منصفی را نمی یابید که نواز شریف را لایق سمت نخست وزیری آگاهی بدارد. مگر وقتی که دادگاه عالی رییس وزیران دولت «حزب مردمان» را عزل نمود چه اتفاقی افتاد؟ آیا واقعا حکومت آنها فعالیت خود را ادامه نداد؟ حال شما پاسخ دهید چرا در رابطه با دولت نواز شریف این پیش نمییاید؟ پاسخ ساده است، جمهوریتی در کار نیست و این در اصل پادشاهی خاندان شریف است.

__________________

گردآوری از : پرهام ش.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من ار چه حافظ شهرم جوی نمی‌ارزم
««« »»»
مگر تو از کرم خويش يار من باشی

برکناری وزیر ارتباطات، بازی سیاسی حکومت پاکستان است

TT / 213 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال