انجمن حقوق بشر بحرین خواستار آزادی فوری شیخ البناء شد


انجمن حقوق بشر بحرین خواستار آزادی فوری شیخ البناء شد

اجلاس حقوق بشر بحرین اتهام وارده به شیخ هانی البناء روحانی دینی شیعه را حیله گرانه توصیف کرد و نقل کرد: این اقدامات در راستای ازدیاد فشار و اذیت و آزار نسبت به شیعیان بحرین و انتقام سیاسی از علمای شیعه این کشور صورت می گیرد.

تصویر و عکس اجلاس حقوق بشر بحرین خواستار آزادی سه سوته شیخ البناء شد

به اعلان سرزه و به نقل از سرویس بین المللی خبرگزاری «حوزه»، اجلاس حقوق بشر بحرین اتهام وارده به شیخ هانی البناء روحانی دینی شیعه را حیله گرانه توصیف کرد و نقل کرد: این اقدامات در راستای ازدیاد فشار و اذیت و آزار نسبت به شیعیان بحرین و انتقام سیاسی از علمای شیعه این کشور صورت می گیرد.

این نهاد حقوقی تصریح کرد: مقامات امنیتی از وجود وکیل شیخ البناء در نشست بازجویی پیش از تحویل وی به دادستانی ممانعت کرده است. همچنین اضافه کرد: اتهام وارده بر اساس بخشی از سخنان شیخ البناء در مهمانی عاشورا استناده داده شده است و این اتهام حیله گرانه برای این است که مقامات بحرینی به خود این توانایی و اختیار کامل را بدهند تا بتوانند به دلخواه خود ماده ۲۲ قانون ۲۰۰۲ را تحلیل کنند و به حق استقلال امور دینی تجاوز کنند.

در انتها بیانیه، این اجلاس خواستار آزادی سه سوته شیخ هانی البناء روحانی دینی شیعه و خودداری از تعقیب علمای شیعه به دلیل گرایش های دینی و عقائد سیاسی آن ها شد.

در برهه وقتی اخیر تعقیب های قضایی و بازداشت های خودسرانه علما و شهروندان شیعه بحرین ازدیاد یافته و گروهی از خطبا و مداحان به دلیل فعالیت هایشان در موسم محرم و عاشورا نکته اذیت و آزار و در تنگنا قرار گرفتند.

—براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد—

تهیه از : فريبا آ.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

يا رب از ابر هدايت برسان بارانی
««« »»»
پيشتر زان که چو گردی ز ميان برخيزم

انجمن حقوق بشر بحرین خواستار آزادی فوری شیخ البناء شد

TT / 51 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال