موارد دلچسب از اثر نور های گوناگون بر رفتار و احساسات آدمیزاد


نکات جالب از تاثیر نور های مختلف بر رفتار و احساسات انسان


تصویر و عکس موارد باحال از اثر نور های گوناگون بر رفتار و احساسات انسان

احتمالا باحال باشد آگاهی بدارید که نور های رنگی و متفاوت هرکدام اثر ویژه ای برروی رفتار انسان خواهند داشت.

اثر نور برروی رفتار انسان

اگه انسان ها در روزهای آفتابی تبسم میکنند و یا در نور کم، بیشتر از سایر مواقع احساس خلاق بودن دارند، تصادفی نیست؛ در واقعیت، نورهای گوناگون اثر قابل توجهی بر سلامت احساسی انسان ها دارند.

مطالعات نمایان میکنند که نور قادر هست احساسات اشخاص را از شش طریق تحت اثر گذارد.

**نور روشن قادر هست احساسات را برانگیزاند

اساسا نور روشن این توانایی را دارد که احساسات مثبت و منفی را تشدید کند. دانشمندان سال ۲۰۱۴ در یک کار تحقیقی از شرکت کنندگان خواستند میزان تند خویی یک شخصیت قصه ای و جذابیت انواع مختلف سس تند را تعیین کنند. داوطلبانی که در اطاق پرنور نشسته بودند شخصیت نکته نگاه را تهاجمی تر توصیف کردند و سس های تند را بیشتر ترجیح دادند.

**نور آبی موجب افزایش انرژی می شود

قرار گرفتن در معرض نور آبی موجب افزایش انرژی و هشیاری بیشتر می شود. یک مطالعه جدید نمایان میکند شرکت کنندگانی که در معرض طول موج کوتاه، نور آبی با انرژی بالا قرار گرفتند، بهره وری بیشتری داشتند و در تکمیل تکالیف شناختی سرعت بیشتر و دقیق تری در قیاس با یک گروه مهار داشتند و هشیاری آنها حتی تا نیم ساعت بعد از مدت قرار گرفتن در معرض نور آبی ادامه یافت.

**نور آبی قادر هست موجب آشفتگی هنگام استراحت کن شود

گرچه قرار گرفتن روزانه در معرض نور آبی قادر هست افزایش انرژی را درپی داشته باشد، اما قرار گرفتن در معرض آن چندین ساعت پیش از استراحت کن قادر هست موجب آشفتگی استراحت کن شود.
قرار گرفتن در معرض نور آبی تلفن های هوشمند و لپ تاپ ها، چندین ساعت پیش از استراحت کن، مانع از تولید هورمون استراحت کن آور ملاتونین در اندام و آشفتگی در روند استراحت کن شود.

**نور نرمال موجب شادکامی بیشتر می شود

جذب مقداری اشعه نرمال نور خورشید در طول روز قادر هست نقش اهمیتی می داری در تندرستی داشته باشد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نمایان میکند کارکنان شاغل در اماکن مجهز به پنجره و بهره مند از نور نرمال، بیشتر ورزش می کنند و استراحت کن شبانگاهی بیشتر (به طور متوسط ۴۶ دقیقه بیشتر در شب) و حس تندرستی خوب تری دارند.

**نور نرمال به کاهش علائم افسردگی یاری میرساند

یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ نمایان میکند افرادی که مبتلا به کمبود ویتامین D و افسردگی هستند، باید قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به مدت هفت هفته زیاد کنند که به کاهش علائم افسردگی یاری میرساند.

**نور قادر هست بر اشتها اثر قرار بدهد

مطالعات گوناگون نمایان میکند نور بر مقدار مصرف غذا، سرعت غذا خوردن، حوصله غذا خوردن و حتی درک ما از عطر و مزه غذا اثر قرار میدهد.

به طور کلی مشتریان غذاخوریهایی که نور کم و ملایم دارند، وقت بیشتری برای صرف غذا اختصاص می دهند و کمتر هم غذا می خورند.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال