واکنش به شایعات درباره علی جنتی


 در این شرایط حجت‌ا... ایوبی رئیس سازمان سینمایی با نگارش یادداشتی نسبت به شایعات و این اظهارنظر واکنش نشان داد. ایوبی در ابتدای این یادداشت تاکید کرده:«عالمی را یک سخن ویران کند / روبهان مرده را شیران کند. گویی دیگر رسم شده که پس از جابه‌جایی یک مدیر به هر بهانه‌ای باید پچ پچه‌ها آغاز شود. بدگمانی، بدگویی و اتهام و افترا قبح گذشته را از دست داده. و چه مصیبتی بالاتر از این.» رئیس سازمان سینمایی ادامه داده است: «هیچ دلیلی ندارد که وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی از این قاعده بد استثناء شود. در شرایطی که اهالی فرهنگ و هنر روزگار تازه‌ای از ادب و احترام و رونق را می‌آزمودند، تلاطم و حرف و حدیث و سنت ناپسند پشت سرگویی آغاز شد. در این جهانِ جهانی شده که فرصتی بی‌مانند برای ارتباطات پدید آمده برخی اما ویروس گونه به جانِ آبروی مردم افتاده‌اند. می‌تازند، محکوم می‌کنند و شنیده‌ها و نشنیده‌ها را وسیله‌ای برای عقده گشایی‌های خود قرار می‌دهند.» ایوبی افزوده است: «خبرهایی که ازناکجاآبادها می‌آید و در فضاهای مجازی و غیرمجازی آنقدردست به دست می‌شود تا بی‌اصالتی اش در لابه‌لای این همه غوغا گم شود. در این بین از ناکجایی خبری بر حمایت وزیر محترم پیشین از کارگردانی که او را به وقار و احترام می‌شناسند منتشر و حمایت طبیعی وزیر از اهالی هنر را در کارگاه ذهن و جان بدگمان خود به گونه‌ای دیگر تفسیر و زبان به بهتان و ناسزا گشوده‌اند.» مدیر سینمای ایران درباره اتهام منتسب شده به جنتی تاکید کرده است: «دستور وزیر برای حمایت از هنرمند ان در چارچوب ضوابط امری پیوسته و دائمی است در وزارت فرهنگ. رسیدگی به امور کسانی که در لابه‌لای بوروکراسی پیچیده و هزار توی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله سازمان سینمایی گرفتار می‌شوند همواره بوده، هست و خواهد بود. آنها که بی محابا تیر از کمان سخن می کشند بخوانند یک بار دیگر این سخن مولانای بزرگ را که: نکته‌ای کان جست ناگه از زبان / همچو تیری دان که آن جست از کمان/چون گذشت از سر جهانی را گرفت/ گرجهان ویران کند نبود شگفت. و بدانند که این طوفان‌ها فروخواهد نشست.» ایوبی در نهایت تاکید کرده است:«غبارها خواهد رفت و حقایق می‌ماند. فرهنگ و دین و سنت‌های ما نکوهش می‌کند این بی‌اخلاقی‌ها را به هر نامی که باشد. بدگمانی، اتهام و پشت سرگویی به هر نامی و به هر شیوه‌ای محکوم است و ناپسند. و تلاش‌های علی‌جنتی و دیگر خادمان سربلندی کشور در جای خود محفوظ است و ماندگار.»

آرمان

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال