آمار هر دقیقه یک نزاع خیابانی واقعی نیست / واکنش به مصوبه مجلس درباره سلاح سرد


احمد شجاعی در گفت وگو با جام جم آنلاین به آمار فوت غیر طبیعی در مردادماه امسال اشاره کرد وافزود:از آنجا که آمار جرم ونزاع در تابستان بیشتر از سایر فصل هاست به آمار مردادماه اشاره می کنم که طبق آخرین آمار دریافتی حدود 3476نفر فوت غیر طبیعی یا همان فوت ناشی از حوادث داشتیم که از این میان 700 نفر زن و 2776 نفر مرد بودندکه همه اینها براثر حوادثی چون درگیری با سلاح سرد وگرم ،خفگی ، تصادف با وسیله نقلیه ، مسمومیت ،مرگ ناشی از مصرف مواد مخدر و...بوده است.

وی گفت: همچنین از این میان ،1851 مورد مربوط به تصادفات ،166 مورد سقوط از بلندی ،150 مورد مسمومیت و 276 مورد مصرف مواد مخدر بوده است.

وی با اشاره به اینکه آمار مربوط به جرایم فقط براساس مراجعات به پزشکی قانونی اعلام می شود گفت : برای همین ممکن است آمار پزشکی قانونی چندان کامل نباشد چون اغلب مردم برای جرایمی نظیر تجاوز و آزار جنسی به پزشکی قانونی مراجعه نمی کنند.

شجاعی رقم نزاع خیابانی را روزانه حدود هزار تا 1500 نفر در کشور دانست.

رییس سازمان پزشکی قانونی در باره تصویب کلیات طرح ممنوعیت استفاده از سلاح های سرد از سوی مجلس را در جهت کاهش جرایم موثر دانست و گفت:از زمانیکه استفاده از سلاح سرد به عنوان جرم محسوب شد تاثیر بسزایی در کاهش جرم گذاشت.مسلما این مصوبه مجلس نیز در جلوگیری از جرم وجنایت موثر خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال