در فصلنامه علوم تغذیه و صنایع غذایی کشورمان ایران انتشار داده شد: اثرگذاری مثبت مصرف فلفل بر کلسترول


در فصلنامه علوم تغذیه و صنایع غذایی ایران منتشر شد: تاثیر مثبت مصرف فلفل بر کلسترول

عکس در فصلنامه علوم تغذیه و صنایع غذایی ایران منتشر شد:		تاثیر مثبت مصرف فلفل بر کلسترول
سیناپرس: در ایران تحقیقاتی در زمینه اثر مصرف خوراکی پودر فلفل قرمز و فلفل سیاه بر مقادیر سرمی کلسترول خون در موش کوچک آزمایشگاهی انجام شده و نشانه های مثبت این پودرها بر بیماری یاد شده را به اثبات رساندند.

انواع فلفل در طب سنتی کاربردهای گسترده ای دارند و شواهدی وجود دارد که بر بعضی از عوامل خطرساز بیماری های قلبی عروقی موثر هستند. با همین منظور نیز پژوهش هایی توسط دانشمندان ایرانی صورت گرفته است که هدف از آن، بررسی اثر مصرف خوراکی پودر فلفل قرمز و سیاه بر غلظت چربی های سرم در مدل حیوانی بود.

در این پژوهش از طرح پس آزمون دو گروهی همراه با گروه شاهد استفاده شد. بیست و یک سر موش سوری نر نژاد NMRI وزن شده و به طور تصادفی به سه گروه ۷ تایی شامل یک گروه شاهد با تغذیه از غذای فاقد فلفل و دو گروه تجربی به ترتیب دریافت کننده پودر فلفل قرمز و فلفل سیاه، هریک مخلوط شده با غذای معمولی موش با نسبت ۱ به ۱۵ (۶/۶% از وزن غذا) تقسیم بندی شدند. در پایان دوره تیمار ۳۰ روزه، وزن موش ها تعیین شد و تحت بیهوشی عمیق مستقیماً از قلب آنها خون گیری به عمل آمد و مقادیر سرمی کلسترول کل، LDL-c و HDL-c با روش کالری متری مورد سنجش قرار گرفت. ی

یافته های آماری این مرحله به این ترتیب بودند که فلفل سیاه باعث کاهش معنی دار وزن، مقادیر سرمی کلسترول کل و LDL-c و افزایش نسبت به ترتیب گردید. فلفل قرمز، وزن و میزان کلسترول کل سرم را کاهش داد. به این ترتیب متخصصان نتیجه گیری کردند که فلفل سیاه و قرمز در رژیم غذایی می توانند به کاهش وزن بدن و کلسترول خون کمک کنند و به نظر می رسد این کاهش، با مصرف فلفل سیاه نسبت به مصرف فلفل قرمز در غذا خود را بهتر نشان می دهد.

منبع: سپیده بابایی گرمخانی، نامدار یوسف وند، گیتی نسودی، کاظم حاتمی، ۱۳۹۴، اثر مصرف خوراکی پودر فلفل قرمز (Capsicum annuum) و فلفل سیاه (Piper nigrum) بر مقادیر سرمی کلسترول خون در موش کوچک آزمایشگاهی. فصلنامه علوم تغذیه و صنایع غذایی ایران ، سال دهم، شماره ۳ (پیاپی ۴۰).

لینک منبع

—————————————————–

مطلب از : فرزين ی.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سر خدا که در تتق غيب منزويست
««« »»»
مستانه‌اش نقاب ز رخسار برکشيم

در فصلنامه علوم تغذیه و صنایع غذایی کشورمان ایران انتشار داده شد: اثرگذاری مثبت مصرف فلفل بر کلسترول

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال